پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالدرخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای مسدود شدن دارایی‌های صرافی بایننس آمریکا رد شد
درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای مسدود شدن دارایی‌های صرافی بایننس آمریکا رد شد عکس

درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای مسدود شدن دارایی‌های صرافی بایننس آمریکا رد شد

June 14, 2023
6
0

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مشغول مذاکرات با صرافی بایننس آمریکا برای جلوگیری از مسدود شدن تمام دارایی‌های این صرافی است. خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد که ایمی برمن جکسون، قاضی ناحیه‌ واشنگتن به این دو سازمان دستور داده تا جهت رسیدن به توافق با هم مذاکره کنند و بدون تعطیلی صرافی وضعیت سرمایه‌های مشتریان روشن شود.

قاضی جکسون در جلسه استماع روز سه‌شنبه گفت: «تعطیلی کامل صرافی نه تنها برای خود شرکت، بلکه به طور کلی برای بازار دارایی‌های دیجیتال عواقب چشمگیری به وجود می‌آورد.» قاضی جکسون همچنین اشاره کرد، تا زمانی که دو طرف به توافق نرسیده‌اند، تصمیم نهایی را در خصوص درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای حکم منع موقت [مسدود شدن دارایی‌های بایننس آمریکا] نخواهد گرفت.

تازه‌ترین اخبار دنیای ارزهای دیجیتال را از پارسیان کریپتو دنبال کنید:

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در تلاش برای برکناری گری گنسلر هستند

بایننس آمریکا سپرده‌گذاری و انجام معاملات با دلار آمریکا را به حالت تعلیق درآورد

روز پنجشنبه در ساعات پایانی کار دادگاه واشنگتن قرار است آخرین وضعیت مذاکرات بین دو طرف به سمع و نظر قاضی جکسون برسد. علاوه بر این، قاضی جکسون همچنین تأکید کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار و بایننس آمریکا در بحث توافق «چندان از هم دور نیستند.»

پیش از اینکه قاضی جکسون در جلسه رسیدگی به دادخواست این تصمیم‌گیری را انجام دهد، جان رید استارک، وکیل اجرایی سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار در صفحه‌ توییتر خود به ۲۰ هزار دنبال‌کننده اطلاع داده بود که «تضاد زیادی بین خواسته‌های طرفین در جلسه‌ی استماع» وجود دارد. استارک توضیح داد: «ولی این اصلا به این معنا نیست که قاضی نمی‌تواند دستور مصالحه‌ی بین طرفین را بدهد و وجوه مشترکی پیدا کند.»

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا سه‌شنبه هفته گذشته ۱۳ اتهام مختلف را به چانگ پنگ ژائو مدیر عامل و بنیانگذار بایننس و این صرافی وارد کرد. از جمله‌ی این اتهامات دسترسی به وجوه مشتریان صرافی بود. این نهاد مستقل دولتی به همین دلیل درخواست اضطراری صدور حکم منع موقت برای مسدود شدن دارایی‌های بایننس آمریکا (شعبه‌ی این صرافی در آمریکا) را به دادگاه ناحیه‌ی واشنگتن ارائه کرد.

این نهاد همچنین ادعا می‌کند که چانگ پنگ ژائو ۱۲ میلیارد دلار از دارایی‌های بایننس آمریکا را به وسیله‌ سازمانی به نام مریت پیک (Merit Peak) که خودش آن را اداره‌ می‌کند انتقال داده است. با این حال، دادگاه در جلسه استماع روز دوشنبه درخواست کمیسیون را رد کرد. وکلای صرافی بایننس ادعا کرده‌اند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار نمی‌تواند حتی یک مورد از سوءاستفاده از دارایی‌های مشتریان بایننس آمریکا پیدا کند.

منابع:cointelegraph