پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالفوری: درخواست صندوق قابل معامله (ETF) بیت ‌کوین بلک راک پذیرفته شد؛ شروع احتمالی بازار صعودی ارزهای دیجیتال
فوری: درخواست صندوق قابل معامله (ETF) بیت ‌کوین بلک راک پذیرفته شد؛ شروع احتمالی بازار صعودی ارزهای دیجیتال عکس

فوری: درخواست صندوق قابل معامله (ETF) بیت ‌کوین بلک راک پذیرفته شد؛ شروع احتمالی بازار صعودی ارزهای دیجیتال

July 16, 2023
260
0

پس از مدت‌ها انتظار بالاخره کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) با درخواست صندوق قابل معامله (ETF) بیت ‌کوین شرکت مدیریت دارایی بلک راک (BlackRock) موافقت کرد. اکنون باید منتظر آغاز یک عصر جدید در زمینه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال باشیم.

صندوق‌های قابل معامله یا ای‌تی‌اف (ETF) بیت‌ کوین شباهت زیادی به سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال دارند، اما به جای معامله در بازار ارزهای دیجیتال در بازار بورس معامله می‌شوند. در حال حاضر، بلک راک (BlackRock)، یک شرکت چندملیتی که بزرگ‌ترین شرکت مدیریت سرمایه‌ی جهان با مدیریت ۹ تریلیون دلار دارایی به حساب می‌آید، صاحب صندوق قابل معامله (ETF) بیت ‌کوین می‌شود که یک نقطه عطف در تاریخ بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

لری فینک: بلک ‌راک می‌خواهد بیت کوین و ارز دیجیتال را ارزان‌تر و در دسترس‌تر کند

با پذیرفته شدن درخواست صندوق قابل معامله (ETF) بیت ‌کوین بلک راک، ناگزیر تغییر و تحولات زیادی در بازار مالی اتفاق می‌افتد. بلک راک با این تصمیم یک گام جسورانه برداشته است، تصمیمی که می‌تواند باعث پذیرش بیش‌تر ارزهای دیجیتال و به رسمیت شناختن ارزهای دیجیتال به عنوان ابزارهای سرمایه‌گذاری قابل‌اعتماد و قانونی شود و توجه سرمایه‌گذاران نهادی و خُرد زیادی را به خود جذب کند.

پذیرفته شدن درخواست صندوق قابل معامله (ETF) بیت ‌کوین بلک راک شروع یک پروسه‌ی نظارتی مهم نیز هست. تصمیم اخیر کمیسیون نشان از تغییر موضع این آژانس مستقل دولتی درباره ارزهای دیجیتال و اهمیت روبه رشد این دارایی‌های دیجیتال دارد. در همین حال، باید منتظر گسترش چارچوب‌های نظارتی مناسب در این زمینه باشیم.

پذیرفته شدن درخواست ای‌تی‌‌اف بیت ‌کوین بلک راک که یک مؤسسه مشهور بین‌المللی با سابقه درخشان در سطح بین‌المللی است، برای پذیرش ارزهای دیجیتال و ورود این دارایی‌ها به جریان اصلی اقتصاد اهمیت زیادی دارد. اکنون سرمایه‌گذاران می‌توانند به راحتی و بدون داشتن مالکیت مستقیم ارزهای دیجیتال تجارت این دارایی‌ها را از طریق بورس انجام دهند. این دسترسی همچنین می‌تواند سرمایه‌گذاران سنتی را که همچنان نسبت به ورود به بازار ارزهای دیجیتال تردید دارند جذب کند و درها را به روی سرمایه‌گذاران بیش‌تری باز کند.

هرچند هنوز زود است، پذیرفته شدن درخواست ثبت ای‌تی‌اف بیت ‌کوین بلک راک می‌تواند موجی از شور و هیجان را در سراسر جامعه کریپتو به راه بیاندازد. این نقطه عطف همین‌طور نمایانگر گام مهمی به‌سوی برداشتن شکاف میان اقتصاد سنتی و دارایی‌های دیجیتال است. خوش‌بینی‌های زیادی با این تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار از راه می‌ر‌سد و راه را برای افزایش مشارکت نهادی، نقدینگی و ثبات کلی بازار نیز هموارتر می‌شود. علاوه بر این، پذیرفته شدن درخواست ثبت ای‌تی‌اف بیت کوین بلک راک نشان از شناخت ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی‌های سرمایه‌گذارای پایدار با پتانسیل بلندمدت است.

منابع:cryptoticker