پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالرونالدینیو هرگونه ارتباط با شرکت کلاهبرداری هرمی را رد کرد
رونالدینیو هرگونه ارتباط با شرکت کلاهبرداری هرمی را رد کرد عکس

رونالدینیو هرگونه ارتباط با شرکت کلاهبرداری هرمی را رد کرد

September 2, 2023
42
0

رونالدینیو پس از غیبت در دو جلسه قبلی، سرانجام روز پنج‌شنبه در جلسه استماع پارلمان برزیل شرکت کرد. اسطوره فوتبال برزیل که در مقابل در مقابل اعضای کمیسیون تحقیقات پارلمان برزیل شهادت می‌داد، هر گونه‌ ارتباط با پرونده کلاهبرداری ارز دیجیتال را رد کرد. رونالدینیو متهم به حمایت معنوی از یک شرکت ارز دیجیتال مشکوک به کلاهبرداری هرمی است. اما خود او ادعا کرد که از اعتبار و چهره او بدون اجازه استفاده شده است.

شرکت ۱۸کی رونالدینیو (18K Ronaldinho) که نشانه‌هایی از یک طرح هرمی در آن به چشم می‌خورد اخیرا از مشتریان خود کلاهبرداری کرده است. این شرکت به مشتریان خود وعده سود هنگفت سالانه ۴۰۰ درصدی را با سرمایه‌گذاری حداقل ۳۰ دلار در ارزهای دیجیتال داده بود. حال مال‌باختگان از شرکت شکایت کرده و خواستار غرامت بیش از ۶۱ میلیون دلاری برای جبران خسارت‌های مادی و معنوی خود شده‌اند.

ستاره سابق تیم‌های پاریس سن ژرمن، بارسلونا، آ.ث میلان و تیم ملی فوتبال برزیل در جلسه استماع پارلمان برزیل مدعی شد که ناعادلانه درگیر این پرونده شده و شرکت بدون اجازه از اعتبار و چهره او سوءاستفاده کرده است. اسطوره فوتبال در همین حال گفت که تنها حمایتی که از این شرکت کرده برای کلکسیون ساعت‌هایش بوده است. اما ظاهرا مدیران شرکت برای جذب مشتری از نام و چهره‌ او برای فروش و تبلیغ ارزهای دیجیتال نیز استفاده کرده‌اند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

رونالدینیو در جلسه استماع پارلمان برزیل حاضر نشد؛ احتمال بازداشت اسطوره فوتبال برزیل به جرم کلاهبرداری ارز دیجیتال

رونالدینیو گفت که هر تصویری که از او در تبلیغات شرکت نشان داده شده منحصرا مربوط به کلکسیون ساعت شرکت بوده است. به گفته اسطوره فوتبال برزیل او این قرارداد را جولای ۲۰۱۹ با شرکت به امضا رسانده بود، اما قرارداد تنها ۳ ماه بعد فسخ شد و هیچ‌وقت نیز تبلیغی رسما برای کلکسیون‌ ساعت این شرکت ساخته نشد.

وزارت امنیت عمومی برزیل در سائوپائولو که روی این پرونده تحقیق می‌کند، اظهارات رونالدینیو را تأیید کرده است. مقامات برزیلی اعلام کردند که در طی تحقیقات خود به هیچ سندی دست نیافته‌اند که نشان دهد رونالدینیو رسما به عنوان یک شریک تجاری با این شرکت همکاری داشته است.

قبلا رونالدینو در دو جلسه استماع قبلی کمیسیون تحقیقات غیبت کرده بود، موضوعی که باعث خشم نمایندگان پارلمان این کشور شده بود. حتی کار به جایی رسیده بود که نمایندگان پارلمان برزیل رسما اعلام کردند، در صورت غیبت فوتبالیست سابق در جلسه سوم، دستور بازداشت او را صادر خواهند کرد. با این حال، رونالدینیو در جلسه استماع روز پنج‌شنبه گفت که غیبت‌های او موجه بوده‌اند؛ چرا که در احضاریه اول اصلا با صراحت از او نامی نبرده بود و تنها به برادرش روبرتو دی‌آسیس اشاره شده بود.

رونالدینیو علت غیبت در جلسه دوم را لغو پرواز اعلام کرد. فرودگاه پورتو آلگره به دلیل آب‌وهوای نامساعد موقتا بسته شده بود و به همین دلیل پرواز او به برازیلیا، پایتخت برزیل لغو شده بود. با وجودی که مقامات اظهارات رونالدینیو را تأیید کرده‌اند، اما فوتبالیست سابق همچنان درگیر پرونده است و زیرِ ذره‌بین مقام‌های برزیلی باقی می‌ماند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto News