پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالران دیسانتیس، نامزد ریاست‌ جمهوری ‌آمریکا اعلامیه بیت کوین منتشر کرد
ران دیسانتیس، نامزد ریاست‌ جمهوری ‌آمریکا اعلامیه بیت کوین منتشر کرد عکس

ران دیسانتیس، نامزد ریاست‌ جمهوری ‌آمریکا اعلامیه بیت کوین منتشر کرد

September 5, 2023
13
0

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا که به دلیل حمایت خود از بیت کوین و ارزهای دیجیتال به محبوبیت زیادی در میان کاربران فضای کریپتو دست یافته، پیش از انتخابات ریاست‌ جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا اعلامیه‌ای منتشر کرد تا بار دیگر حمایت کامل خود از بیت ‌کوین و ارزهای دیجیتال را نشان دهد.

آقای دسانتیس از مدت‌ها قبل گفته بود که وقتی روز ۲۰ ژانویه ۲۰۲۵ وارد کاخ سفید شود، جلوی تلاش‌های فدرال رزرو، بانک مرکزی آمریکا برای عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را می‌گیرد.

ران دیسانتیس قبلا در این خصوص مصاحبه‌‌ای با بلز‌مدیا با صراحت‌ کم‌سابقه‌ای گفته بود:

اگر من رئیس‌ جمهور باشم، همان روز اول به کارِ ارز دیجیتال بانک مرکزی پایان می‌دهم… ارز دیجیتال بانک مرکزی تهدیدی جدی بر علیه آزادی آمریکا است و روز ۲۰ ژانويه ۲۰۲۵ به انبوه خاکسترهای تاریخ می‌پیوندد.

گزارش‌های جدید حاکی از آن است که ران دیسانتیس می‌خواهد برای حمایت مالی از کارزار انتخاباتی خود ارزهای دیجیتال را بپذیرد. قبلا رابرت اف کندی جونیور، یکی دیگر از نامزدهای ریاست‌ جمهوری از حزب دموکرات اعلام کرده بود که برای کارزار انتخاباتی خود بیت کوین خواهد پذیرفت.

در تازه‌ترین تغییر و تحولات دیسانتیس اعلامیه‌ای در همین خصوص منتشر کرد. او در این اعلامیه بار دیگر بر تلاش خود برای جلوگیری از طرح فدرال رزرو برای راه‌اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی تأکید کرده است. نامزد جمهوری‌خواه ریاست‌ جمهوری آمریکا اظهار داشت که از هرگونه تلاشی برای راه‌اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی یا هر سیاست دیگری که به سیستم اعتباری اجتماعی ختم شود جلوگیری می‌کند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

چرا ران دیسانتیس، نامزد ریاست جمهوری آمریکا با ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مخالف است؟

نامزد ریاست جمهوری آمریکا همچنین قول داد که از کارآفرینان در مقابل برنامه‌های واشنگتن برای تصویب قوانین و مهار نوآوری‌هایی مانند بیت کوین و سایر فناوری‌های نوین پشتیبانی می‌کند. ران دیسانتیس افزود که به بانک‌زدایی و تضعیف‌های مالی با محوریت سیاسی نیز پایان می‌دهد.

اکوسیستم ارزهای دیجیتال این اواخر منتظر تأیید اولین صندوق قابل معامله (ETF) نقطه‌ای بیت کوین در‌ کشور آمریکا است. با این حال، مسئولیت تصمیم‌گیری در این خصوص برعهده کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) است، نهادی که در ماه‌های اخیر جنگ تمام عیاری بر علیه اکوسیستم ارزهای دیجیتال آغاز کرده است. این نهاد دولتی مستقل بار دیگر در رفتاری که قابل‌انتظار بود اعلام کرد که تصمیم‌ در مورد ETFهای بیت کوین و تغییرات قوانین مرتبط به آن را تا اواسط اکتبر (اواخر مهر) به تعویق انداخته است. SEC اخیرا در دادگاه استیناف حوزه ناحیه کلمبیا بازنده پرونده خود با صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل شد.

هرچند قانون‌گذارانی مانند پاتریک مک‌هنری، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا نیز مخالف رفتار SEC با اکوسیستم ارزهای دیجیتال هستند، اما نامزدهایی ریاست جمهوری‌ آمریکا مانند ران دیسانتیس و کندی جونیور احتمالا می‌توانند در این حوزه بیش‌ترین تأثیرگذاری را داشته باشند و پس از انتخابات در صورت پیروزی تغییرات زیادی در این حوزه به وجود بیاورند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CoinGape