پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبرنامه رابین هود به پشتیبانی خود از توکن‌های سولانا، پالیگان و کاردانو خاتمه داد
برنامه رابین هود به پشتیبانی خود از توکن‌های سولانا، پالیگان و کاردانو خاتمه داد عکس

برنامه رابین هود به پشتیبانی خود از توکن‌های سولانا، پالیگان و کاردانو خاتمه داد

June 12, 2023
10
0

برنامه رابین هود (Robinhood) که به صورت یک کیف پول دیجیتال برای انجام معاملات ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند، اعلام کرد که از این به بعد به پیشتیبانی خود از ارزهای دیجیتال سولانا، پالیگان و کاردانو خاتمه می‌دهد. تمام این توکن‌ها در متن شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ذکر شده بودند. این نهاد مستقل دولتی از ۳ توکن موردنظر به عنوان نمونه‌هایی از «اوراق بهادار ثبت‌نشده» نام برده بود.

شرکت توسعه‌دهنده برنامه رابین هود روز جمعه (۱۹ خرداد) در مورد این تصمیم خود اعلام کرد که تا روز ۲۷ جون (۶ تیر) به پشتیبانی خود از این ۳ توکن پایان می‌دهد. این شرکت معاملات کریپتو در صفحه توییتر خود دلیل حذف توکن‌ها از فهرست برنامه‌ معاملاتی‌اش را مشخصا اقدامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار اعلام کرد.

تازه‌ترین اخبار دنیای ارزهای دیجیتال را در پارسیان کریپتو بخوانید:

توسعه‌دهندگان سولانا، کاردانو و پالیگان مخالفت‌شان با ادعای «اوراق بهادار» بودن ارزهای دیجیتال خود را اعلام کردند

برداشت ۳۹۲ میلیون دلار از صرافی بایننس ظرف ۲۴ ساعت

رابین هود اعلام کرد: «ما به آینده کریپتو باور داریم و به پشتیبانی خود از شفافیت مقرراتی در آمریکا ادامه می‌دهیم تا مشتریان ما بتوانند با اطمینان بیشتری در بازار حضور داشته باشند.»
کمیسیون بورس و اوراق بهادار هفته گذشته از شرکت‌های ارز دیجیتال بایننس و کوین بیس شکایت کرد. این نهاد مستقل دولتی ادعا کرد که تعدادی از ارزهای دیجیتال در این پلتفرم‌ها اوراق بهادار ثبت‌نشده هستند. ۳ توکنی که رابین هود حالا از پلتفرم خود حذف کرده نیز در این فهرست حضور داشتند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادر روز ۵ جون (۱۵ خرداد) از صرافی بایننس شکایت کرد. در این شکایت بایننس متهم شده بود که بدون ثبت رسمی به مشتریان خود اوراق بهادار ارائه کرده است. در واقع کمیسیون ارزهای دیجیتال پلتفرم بایننس را اوراق بهادار به حساب آورده بود. کمیسیون بورس و اوراق بهادار یک روز بعد شکایت مشابهی را علیه صرافی کوین بیس نیز مطرح کرد. در متن این شکایت از ۱۳ توکن از جمله کاردانو، پالیگان و سولانا به عنوان اوراق بهادار ثبت‌نشده نام برده شده بود.

دن گلگر، از مدیران سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار و مدیر ارشد حقوقی و امور شرکتی برنامه رابین هود نیز روز ۶ جون در جلسه استماع کنگره آمریکا شرکت کرد و شهادت داد. او رویکرد فعلی نهادهای قانون‌گذاری در آمریکا را بسیار سختگیرانه دانست.

اقدامات خصمانه‌ی کمیسیون بورس و اوراق بهادار خشم بسیاری از کاربران کریپتو را برانگیخته است. بسیاری از فعالان بازار کریپتو به وجود تناقض‌های واضح در رویکرد این نهاد دولتی اشاره کرده‌اند. برای مثال، در شکایت این کمیسیون علیه کوین بیس ادعا شده است که این صرافی از سال ۲۰۱۹ به عنوان یک کارگزار اوراق بهادار ثبت‌نشده فعالیت کرده است. اما در همین حال، کوین بیس از آوریل ۲۰۲۱ تبدیل به شرکت سهامی عام شده بود.

در شکایت‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار از بایننس آمریکا، شعبه آمریکای صرافی بایننس در آمریکا و مدیرعامل این صرافی چانگ پنگ ژائو نیز به دلیل نقش آنها در ارائه‌ و فروش توکن‌های ثبت‌نشده از جمله بی ان بی (BNB) نام برده شده بود. بایننس آمریکا مجبور شد در بحبوحه‌ی اقدام کمیسیون بر علیه‌ش سپرده‌گذاری و انجام معاملات با دلار آمریکا را به حالت تعلیق درآورد.

منابع:cointelegraph