پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالصرافی رابین هود با ۳ میلیارد دلار دارایی، سومین نهنگ بیت کوین است
صرافی رابین هود با ۳ میلیارد دلار دارایی، سومین نهنگ بیت کوین است عکس

صرافی رابین هود با ۳ میلیارد دلار دارایی، سومین نهنگ بیت کوین است

August 29, 2023
27
0

تحقیقات اخیر از چند منبع مختلف فاش کرد که صرافی رابین هود (Robinhood) با بیش از ۳ میلیارد دلار دارایی بیت‌ کوین، سومین نهنگ بزرگ این ارز دیجیتال است. قبلا گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد مالکیت این کیف پول در فضای ارزهای دیجیتال مطرح شده بود. اولین و دومین نهنگ‌های بیت کوین صرافی‌های بایننس (Binance) و بیتفینکس (Bitfinex) هستند.

تحقیقات اخیر از چندین منبع نشان داده است که صرافی رابین هود مالکیت یک کیف پول حاوی بیش از ۳ میلیارد دلار بیت کوین را در اختیار دارد. صرافی رابین هود سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی شده است، این صرافی به مشتریان خود اجازه می‌دهد در بازار سهام و سرمایه و ارزهای دیجیتال معامله کنند. حال با افشاگری اخیر این شرکت معاملاتی به عنوان سومین نهنگ بیت کوین معرفی می‌شود تا در کنار دو صرافی بزرگ ارز دیجیتال، بایننس و بیتفینکس قرار بگیرد. یافته‌های اخیر را شرکت تحلیلی بلاک‌چین آرخام اینتلیجنس (Arkham Intelligence) تأیید کرده است.

هفته قبل این کیف پول در فضای ارزهای دیجیتال باعث به راه افتادن گمانه‌زنی‌های مختلفی شده بود. برخی از تحلیل‌گران و علاقه‌مندان ارزهای دیجیتال قبلا تصور می‌کردند که مالکیت این آدرس باید به یکی از غول‌های مدیریت مالی جهان همچون بلک راک یا صرافی دیگری مانند جمینی (Gemini) تعلق داشته باشد. این گمانه‌زنی‌های به دلیل اینکه بلک راک اوایل سال ۲۰۲۳ درخواست راه‌اندازی صندوق قابل معامله (ETF) بیت ‌کوین را داده بود، منطقی به نظر می‌رسید. به هر حال، بالاخره این راز حل شد.

صرافی بایننس در حال حاضر بزرگ‌ترین کیف پول حاوی بیت کوین را با بیش از ۲۴۹ هزار بیت کوین به ارزش ۶.۵ میلیارد دلار را در اختیار دارد. صرافی بیتفینکس حدود ۱۷۸ هزار بیت کوین معادل ۴.۷ میلیارد دلار در کیف پول خود دارد. کیف پول صرافی رابین هود نیز حاوی بیش از ۱۱۸ هزار بیت کوین معادل بیش از ۳ میلیارد دلار است.

با توجه به اینکه اخیرا شرایط اقتصادی پلت‌فرم معاملاتی رابین هود در زمینه تعداد مشتریان و حجم معاملات افت شدیدی کرده بود، کشف این موضوع جالب‌توجه است. حجم معاملات رابین هود در ماه تیر امسال نسبت به همین دوره در سال گذشته با افت ۳۸ درصدی به ۳.۴ میلیارد دلار رسیده است. اما با وجود این رکود در فعالیت‌های معاملاتی ظاهرا این شرکت تعهد قوی در خصوص ارزهای دیجیتال دارد.

در همین حال، داده‌های شرکت آرخام اینتلیجنس تأیید می‌کند که رابین‌ هود بیت‌ کوین‌های خود را در یک دوره چند ماهه گردآوری کرده است. در واقع، در واقع مقدار ۱۱۸،۳۰۰ بیت کوین کیف پول صرافی رابین هود از طریق تراکنش‌های متعددی از کیف پول‌های کوچک‌تر جمع‌آوری شده است. علاوه بر این، داده‌های پلت‌فرم بیت‌اینفوچارتز (BitInfoCharts) تأیید می‌کند، اولین واریز به این کیف پول در تاریخ ۸ مارس (۱۷ اسفند ۱۴۰۱) انجام شده و تراکنش‌ها تا تاریخ ۱۴ جولای (۲۳ تیر ۱۴۰۲) امسال ادامه داشته‌اند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News