پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالرابرت اف کندی جونیور، نامزد ریاست‌‌جمهوری آمریکا برای فرزندان خود ۱۴ بیت کوین خریده است
رابرت اف کندی جونیور، نامزد ریاست‌‌جمهوری آمریکا برای فرزندان خود ۱۴ بیت کوین خریده است عکس

رابرت اف کندی جونیور، نامزد ریاست‌‌جمهوری آمریکا برای فرزندان خود ۱۴ بیت کوین خریده است

July 27, 2023
346
0

رابرت اف کندی جونیور، نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست‌‌جمهوری کشور آمریکا ضمن اینکه بار دیگر بر حمایت خود از بیت کوین تأکید کرد، بانک‌ها را به دلیل اینکه تن به فشارهای سیاسی می‌دهند سرزنش کرد. حال که رقابت برای انتخاب نامزد نهایی هر حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا داغ می‌شود، رابرت اف کندی جونیور بار دیگر در نقش یک طرفدار پرقدرت و پرنفوذ بیت کوین ظاهر شد.
آقای کندی در مصاحبه‌ای که دیروز چهارشنبه در توییتر اسپیسس با سرمایه‌گذار و پادکستر ارز دیجیتال اسکات ملکر داشت بیت کوین را «ارز آزادی» خطاب کرد و گفت، پس از اینکه رسانه‌ها به دلیل تبلیغ بیت کوین از او انتقاد کردند، تصمیم گرفت که سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال بشود. البته خود او هیچ بیت کوینی ندارد.

رابرت اف کندی جونیور در بخشی از مصاحبه خود عنوان کرد: «من برای هر یک از هفت فرزندم دو بیت کوین خریدم. اکنون من یک مالک بیت کوین هستم و مطمئن هستم که آنها [رسانه‌ها] حالا راهی متفاوت برای روبرو شدن با من پیدا می‌کنند، اما هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید که نخواستم خود را وارد این جریان کنم.»

کندی و ملکر همچنین در مورد اینکه چطور بانک‌های آمریکای تحت فشارهای سیاسی حساب‌های بانکی مشتریان خود را بدون هیچ هشداری می‌بندند صحبت کرد. او گفت که احتمالا فشارهای سیاسی باعث شده تا حساب بانکی، جوزف مرکولا بسته شود. مرکولا پزشکی است که نشریه نیویورک تایمز او را «بانفوذترین انتشاردهنده اطلاعات اشتباه در خصوص کرونا در اینترنت» توصیف کرده بود.

جوزف مرکولا چند روز قبل در صفحه توییتر خود نسبت به این موضوع گلایه کرده بود: «بانک چیس حساب‌های بانکی تجاری ما را به همراه حساب‌های مدیرعامل و مدیر مالی مرا و همین‌طور اعضای خانواده‌هایشان (همسر و فرزندانشان) را بسته است. مقامات بانک هیچ دلیلی را ذکر نکردند. قدیمی‌ترین حساب بانکی ۱۸ سال بود که فعالیت داشت.»

رابرت اف کندی جونیور با سخنرانی‌های اخیر خود از حمایت پرشور هواداران جامعه بیت کوین و کل فضای ارزهای دیجیتال برخوردار شده است

رابرت اف کندی جونیور ضمن دفاع از اصل آزادی بیان و آزادی به‌طور خاص در کشور آمریکا گفت که بانک‌ها در این کشور سود سرشاری می‌برند و از انواع و اقسام حمایت‌ها از دولت فدرال بهره‌مند شده‌اند. اما در عین حال حساب یک مشتری را تنها به دلیل سخنرانی سیاسی تعطیل کرده‌اند. نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌‌جمهوری آمریکا در ادامه افزود: «فکر می‌کنم که همین حادثه به تنهایی باید حادثه‌ای باشد که همه باید از آن به وحشت بیافتیم. همین موضوع نیز حرکت به سوی بیت کوین را مهم‌تر می‌کند.»

در طول کنفرانس سالانه‌ای که در میامی، فلوریدا برگزار شد، رابرت اف کندی جونیور گفت که محدودیت بیماری کرونا او را به سمت بیت کوین کشانده است. او ادعا کرد که اولین نامزد ریاست‌جمهوری است که کمک‌های طرفداران کمپین سیاسی‌اش را در قالب بیت کوین می‌پذیرد. اما همچنین گفت که مالک هیچ‌کدام نیست و تنها برای مشاوره سرمایه‌گذاری در آنجا نبوده است.
بنا به داده‌های پلتفرم کوین‌مارکت‌کپ، هم‌اکنون قیمت بیت کوین ۲۹،۳۳۰ دلار است. در زمانی سخنرانی رابرت اف کندی جونیور در کنفرانس بیت کوین در ماه می امسال (۲۸ تا ۳ اردیبهشت)، قیمت یک سکه بیت کوین حدود ۲۷،۱۲۸ دلار بود. اگر اداهای او درست باشد ارزش خزانه‌ بیت کوین او حالا حدود ۴۰۰ هزار دلار است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

رابرت اف کندی جونیور، نامزد ریاست ‌جمهوری آمریکا می‌خواهد مالیات بیت کوین را بردارد

در اوایل همین ماه مال سندی از سوی نشریه CNBC افشا شد که نشان می‌داد، خانواده کندی در آن زمان بین ۱۰۰ هزار تا ۲۵۰ هزار دلار بیت کوین در اختیار داشته‌اند. سخنرانی او در کنفرانس بیت کوین، همسویی قوی او را با طلای دیجیتال نشان داد. آقای کندی گفت: «وقتی شاهد این فاجعه-استفاده ویرانگر از سرکوب دولتی بودم- برای اولین بار متوجه شدم که پول آزاد به اندازه آزادی بیان در جهت [تحقق] آزادی مهم است.»

رابرت اف کندی جونیور همچنین بسیاری از ادعاهای محیط‌زیستی در مورد بیت کوین را از اساس اشتباه دانست. او با اشاره به هزینه هنگفت‌های دعواهای بی‌پایان و پروژه‌های مخرب زیست‌محیطی گفت: «باور دارم که استدلال‌های زیست‌محیطی در مورد بیت کوین پرده‌ای برای مخفی نگه داشتن انگیزه‌های واقعی سرکوب بیت کوین است.»

در حالی که هنوز حزب دموکرات نامزد نهایی خود برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را انتخاب نکرده، اما بسیاری عقیده دارند که رابرت اف کندی جونیور شانس چندانی ندارد. برخی از وب‌سایت‌های شرط‌بندی شانس او برای انتخاب شدن را حدود ۱۱ درصد دانسته‌اند. با این حال، او با سخنرانی‌های اخیر خود از حمایت پرشور هواداران جامعه بیت کوین و کل فضای ارزهای دیجیتال برخوردار شده است. آقای رابرت اف کندی جونیور نیز که از این موضوع اطلاع دارد گفت: «از حمایتی که از جامعه بیت کوین گرفتم خیلی خرسندم.»

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

منابع:decrypt