پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالفوری: پیروزی ریپل در پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار؛ ریپل (XRP) اوراق بهادار نیست
فوری: پیروزی ریپل در پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار؛ ریپل (XRP) اوراق بهادار نیست عکس

فوری: پیروزی ریپل در پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار؛ ریپل (XRP) اوراق بهادار نیست

July 13, 2023
364
0

براد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse)، مدیر عامل شرکت ریپل لبز (Ripple Labs) اخیرا گفته بود که پرونده‌ ریپل به زودی رسما خاتمه پیدا می‌کند. او همچنین اظهار داشت که با خاتمه نبرد حقوقی این شرکت با کمیسیون بورس و اوراق بهادار، نبرد بزرگ‌تری برای صنعت کریپتو در راه است.

امروز قاضی آنالیسا تورس (Analisa Torres) از دادگاه ناحیه‌ جنوبی نیویورک به نفع ریپل لبز رأی صادر داد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در سال ۲۰۲۰ از شرکت صادرکننده ارز دیجیتال ریپل (XRP) شکایت کرده بود. طبق سندی که امروز ۱۳ جولای در دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک صادر شد، توکن ریپل دیگر در دسته‌ اوراق بهادار قرار ندارد. شکایت کمیسیون به دنبال این مسئله مطرح شد که توکن ریپل یک اوراق بهادار است و بنابراین برای عرضه نیاز به تأییدیه قانونی دارد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

در آستانه خاتمه پرونده ریپل، براد گارلینگهاوس مدیر عامل شرکت ریپل از کارشکنی‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت

دقایقی پس از اعلام خبر پیروزی ریپل لبز در دادگاه، قیمت توکن XRP از 0.45 دلار به 0.61 دلار رسید. به این ترتیب، تنها چند دقیقه پس از انتشار خبر، قیمت ارز دیجیتال ریپل بیش از ۲۵ درصد بالا رفت. پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار بر علیه ریپل از دسامبر ۲۰۲۰ ادامه داشت. در آن زمان کمیسیون، دو مدیر اجرایی ریپل لبز، براد گارلینگهاوس و کریس لارسن را به عرضه اوراق بهادر ثبت‌نشده متهم کرده بود.

پرونده رپیل در این ۳ سال در رسانه‌های صنعت کریپتو جنجال‌برانگیز شده بود و فراز و نشیب‌های زیادی را به خود دیده بود. از جمله جنجال‌های این پرونده ماجرای افشای «اسناد هینمن (Hinman Documents)» بود. اسناد هینمن که همین اواخر از حالت محرمانه خارج شدند، شامل برخی از ایمیل‌ها حاوی مکالمات خصوصی کارکنان کمیسیون بودند. در همین حال، گارلینگهاوس هیچ‌وقت اتهام‌های کمیسیون را نپذیرفته بود تا یک نبرد حقوقی طاقت‌فرسا با کمیسیون بورس و ارواق بهادار در جریان باشد.

علاوه بر حرکت محسوسی که توکن ریپل در بازار داشته، احساس کلی کاربران و جامعه کریپتو نیز مثبت بوده است. با این حال، همان‌طور که گارلینگهاوس قبلا گفته بود، مبارزه هنوز تمام نشده و یک نبرد بزرگ‌تر برای صنعت کریپتو در راه است.

منابع:cointelegraph