پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالخداحافظ توییتر؛ ایلان ماسک رسما پرنده توییتر را با ایکس (X) عوض کرد
خداحافظ توییتر؛ ایلان ماسک رسما پرنده توییتر را با ایکس (X) عوض کرد عکس

خداحافظ توییتر؛ ایلان ماسک رسما پرنده توییتر را با ایکس (X) عوض کرد

July 24, 2023
229
0

ایلان ماسک، مالک توییتر، طبق قولی که از مدت‌ها قبل داده بود لوگوی شرکت را تغییر داد. ماسک در یکی از اولین گام‌ها پس از تغییر نام شرکت توییتر به ایکس کورپ (X Corp)، حالا سراغ پرنده معروف این شبکه اجتماعی رفت و آن را با علامت (X) جایگزین کرد.

ایلان ماسک، مالک توییتر هم‌اکنون سخت مشغول بازنگری و تغییر پلتفرم اجتماعی توییتر است. دامنه‌ جدید توییتر X.com است که همچنان رسما راه‌اندازی نشده و فعلا کاربران پس از رفتن به این دامنه به صورت خودکار به دامنه قبلی هدایت می‌شوند. ایلان ماسک از مدت‌ها قبل به تغییر نام قریب‌الوقوع توییتر اشاراتی کرده بود، اما امروز بالاخره همه‌چیز رنگ‌وبوی جدی و رسمی به خود گرفت. آقای ماسک در توییتی نوشت: «ما با نام تجاری توییتر و به‌مرور با تمام پرندگان خداحافظی می‌کنیم.»

پس از اعلام خبر رسمی این تغییر نام تجاری، موجی از گمانه‌زنی‌ها و تعبیر و تفسیرها کاربران توییتر را در برگرفت و هم‌اکنون همه منتظر تغییرات آتی در این شبکه اجتماعی سابقا محبوب و دوست‌داشتنی هستند. در همین حال، با توجه به سیاست‌های ماسک خصوصا برخی از محدودیت‌هایی که برای کاربران قائل شده بود، بسیاری از کاربران از مدت‌ها قبل به شبکه‌های اجتماعی رقیب همچون بلواسکای جک دورسی و اخیرا تردز اینستاگرام کوچ کرده بودند.

ایلان ماسک قبلا در ماه آوریل اعلام کرد که نام شرکت توییتر را رسما به ایکس کورپ تغییر داده است. این شرکت این تصمیم را به وسیله بیانیه‌های رسمی و ایمیل‌هایی که به شرکای تجاری، سهامداران و افراد ذی‌نفع دیگر فرستاده بود اعلام کرد. تغییر نام تجاری شرکت نشان می‌دهد که یک تغییر هؤیت در این شبکه اجتماعی در راه است. پس از تغییر نام تجاری شرکت توییتر ایلان ماسک گفته بود که فعلا این شبکه اجتماعی همچنان به اسم سابق شناخته می‌شود، اما انتقال به دامنه جدید به‌مرور از راه خواهد رسید.

دامنه X.com برای ایلان ماسک اهمیت عاطفی خاصی نیز دارد. این کارآفرین قبلا در سال ۱۹۹۹ دامنه را به نام خود ثبت کرده بود. بالاخره شرکت پی‌پال که ماسک یکی از بنیانگذارانش بود، چند سال قبل دامنه را به او برگرداند. در همین حال، گفته می‌شود که دفتر مرکزی شرکت ایکس کورپ قرار است به جای ایالت دلاور در نوادا قرار داشته باشد.

با رسمی شدن تغییر نام تجاری و دامنه توییتر، باید منتظر بازنگری‌های همه‌جانبه‌ای در این پلتفرم اجتماعی باشیم. هرچند ماسک همچنان از افشای جزئيات بیش‌تر خودداری کرده است. قطعا بسیاری از قابلیت‌های موفق این شبکه اجتماعی همچون انجام مکالمه‌های بلادرنگ و تبادل‌نظرهای عمومی باقی‌ خواهند ماند، اما قطعا باید منتظر قابلیت‌ها و نوآوری‌های تازه‌ای باشیم که انعکاسی از دیدگاه‌های مالک شرکت ایکس کورپ خواهند بود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

منابع:coingape