پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالصرافی کریپتو دات کام (Crypto.Com) به دستکاری بازار متهم شد
صرافی کریپتو دات کام (Crypto.Com) به دستکاری بازار متهم شد عکس

صرافی کریپتو دات کام (Crypto.Com) به دستکاری بازار متهم شد

June 19, 2023
9
0

صرافی کریپتو دات کام (Crypto.Com) ظاهرا از چند تیم داخلی برای انجام معاملات ارز دیجیتال و بازارگردانی استفاده می‌کند. کریپتو دات کام یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال در جهان است. خبرگزاری فایننشال تایمز به نقل از چند منبع مطلع گزارش داد که این صرافی سنگاپوری تلاش کرده است تا فعالیت این تیم‌های معاملاتی را پنهان نگه دارد.

اگر به دانستن اطلاعات بیشتر در مورد صرافی کریپتو دات کام تمایل دارید، مقاله صرافی کریپتو دات کام اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار میدهد.

 

یکی از منابع مطلع به خبرنگار فایننشال تایمز گفت که صرافی کریپتو دات کام از کارمندان خود درخواست کرده است که موضوع تیم‌های معاملات نهانی و بازارساز داخلی این شرکت را انکار کنند. پلتفرم کریپتو دات کام در بیانیه‌ای صریحا هرگونه ارتباط با تیم‌های بازارساز و معاملات نهانی را رد کرده است. با این حال، منابع مطلع گفته‌اند هدف تیم معاملات نهانی کریپتو دات کام درآمدزایی هرچه بیش‌تر است و برخلاف گفته خود صرافی، تلاش چندانی برای تسهیل معاملات در پلتفرم خود نمی‌کنند.

اخبار دنیای ارزهای دیجیتال را از پارسیان کریپتو بخوانید:

تعلیق خدمات صرافی کریپتو دات کام (Crypto.Com) به مشتریان سازمانی در آمریکا

شکایت سرمایه‌گذاران دوج کوین از ایلان ماسک به جرم دستکاری بازار

یکی از سخنگویان کریپتو دات کام در این مورد گفت که این صرافی یک بازارساز داخلی درون خود صرافی دارد. با این حال با این بازارساز داخلی همچون شرکت‌های شخص ثالث برخورد می‌شود و هدف آن نیز تنها تسهیل اسپردها (تفاوت قیمت خرید و فروش یک دارایی) و همین‌طور به وجود آوردن یک بازار مؤثر در خود صرافی است.

 

بازارساز داخلی در صرافی‌ها و پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال همواره یکی از موضوعات بحث‌برانگیز صنعت کریپتو بوده است. بازارسازی یا بازارگردانی (Market Maker) عمل خرید و فروش ارزهای دیجیتال است که معمولا با هدف افزایش حجم بازار و بالا رفتن ارزش ارز دیجیتال به کار می‌رود.

بسیاری از صرافی‌های کریپتو از یک بازارساز داخلی استفاده می‌کنند. برای مثال، صرافی‌هایی مانند بیتمکس و بایننس از بازارسازی برای ثبات بازار نقدینگی خود بهره می‌برند. با این حال، منتقدان این روش عقیده دارند که این راهکار می‌تواند راه را برای دستکاری بازار و کسب سود شخصی صرافی‌ها هموار کند و مشخصا با منافع مشتریان شرکت‌های کریپتو در تضاد است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا که چند هفته قبل جنگ حقوقی تمام‌عیاری را بر علیه صرافی‌های بایننس و کوین بیس آغاز کرد، در شکایت خود به این روش تجاری اشاره کرده بود.

منابع:coingape