پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالرابرت اف کندی جونیور به‌صورت مستقل در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت می‌کند
رابرت اف کندی جونیور به‌صورت مستقل در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت می‌کند عکس

رابرت اف کندی جونیور به‌صورت مستقل در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت می‌کند

October 10, 2023
150
0

رابرت اف کندی جونیور، کاندیدای حامی بیت کوین و عضو یکی از مشهورترین خانواده‌های حزب دموکرات در تاریخ کشور آمریکا رسما اعلام کرد که از کارزار حزب دموکرات کنار رفته و قصد دارد به صورت مستقل در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ شرکت کند.

رابرت اف کندی جونیور ۶۹ ساله نویسنده، وکیل متخصص در حقوق محیط‌زیست و حامی بیت کوین است. او برادرزاده رئیس‌جمهور سابق آمریکا، جان اف کندی و فرزند رابرت اف. کندی است. رابرت اف کندی جونیور قبلا گفته بود که عقیده دارد که سازمان سیا در ترور عموی او در سال ۱۹۶۳ نقش داشته است. پدر او، رابرت اف کندی نیز بعدا در سال ۱۹۶۸ ترور شد.

به گزارش بلومبرگ، رابرت اف کندی قصد دارد به عنوان یک نامزد مستقل در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کند. رابرت اف کندی در آخرین سخنرانی خود وابستگی به سایر احزاب سیاسی را کاملا محکوم کرد. او در بیانیه‌‌ای که در تالار استقلال شهر فیلادلفیا قرائت می‌کرد، راه خود را از حزب دموکرات جدا کرد.

این تصمیم رابرت کندی با توجه به اینکه او از مشهورترین خانواده حزب دموکرات می‌آید و او و خانواده‌اش، ریشه عمیقی در کنوانسیون ملی دموکرات‌ها دارند، اتفاق تاریخی محسوب می‌شود. با این حال، تصمیم رابرت اف کندی با استقبال گرم هواداران او مواجه شد و بسیاری از هواداران او پس از سخنرانی مقابل تالار استقلال با شعار «استقلال خود را اعلام کنید» حمایت پرشوری از او کردند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

رابرت اف کندی جونیور برای فرزندان خود ۱۴ بیت کوین خریده است

رابرت اف کندی جونیور می‌خواهد مالیات بیت کوین را بردارد

رابرت اف کندی خطاب به هوادارانش گفت:

امروز به اینجا آمده‌ام تا استقلال خود را در مقابل ظلمِ فساد اعلام کنم که از ما زندگی مقرون به صرفه، باور به آینده و احترام به یکدیگر را ربوده‌ است.

آقای رابرت اف کندی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تأکید کرد که گرفتن تصمیم برای او سخت بوده است. کاندیدای حامی بیت کوین اضافه کرد:

برای من بسیار دردناک است که از حزبِ عموهایم، پدرم، پدربزرگم و هر دوی جدهایم گسسته شوم.

رابرت کندی باتوجه به حمایت خود از بیت کوین به شدت مورد توجه فعالان صنعت قرار گرفته است. اعلام استقلال او از حزب دموکرات با اخلاق آزادی بیت کوین نیز همخوانی دارد، به همین دلیل این تصمیم به احتمال زیاد حتی جایگاه او به عنوان یک حامی واقعی ارز دیجیتال را از قبل نیز مستحکم‌تر می‌کند.

رابرت اف کندی قبلا در شعارهای انتخاباتی خود گفته بود که بیت‌کوین می‌تواند متضمن آزادی مدنی باشد. او وعده‌های جسورانه‌ای در خصوص ارزهای دیجیتال داده بود که در صورت پیروزی او در انتخابات ممکن است روزی تبدیل به قانون شوند.
اما تحلیل‌گران شانس رابرت اف کندی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری را پایین قلمداد می‌کنند. هرچند هر دو نامزد اصلی حزب‌های دموکرات و جمهوری‌خواه، جو بایدن، رئیس‌جمهور فعلی و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق از اینکه بخشی از آرای آنها توسط نامزد مستقل ربوده شود هراس دارند.

فرانسیس سوارز، کاندیدای جمهوری‌خواه، دیگر نامزد حامی ارز دیجیتال قبلا از رقابت کنار رفته بود. حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا قرار است در یک اتفاق باورنکردنی آمریکایی‌ها همزمان صاحب یک رئیس‌جمهور و یک رئیس مجلس نمایندگان طرفدار ارز دیجیتال شوند یا اینکه اتفاقات دیگری قرار است رخ دهد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News