پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالپیتر شیف، اقتصاددان معروف: قوانین دولتی عامل وخامت اوضاع بحران مالی است
پیتر شیف، اقتصاددان معروف: قوانین دولتی عامل وخامت اوضاع بحران مالی است عکس

پیتر شیف، اقتصاددان معروف: قوانین دولتی عامل وخامت اوضاع بحران مالی است

March 22, 2023
15
0

پیتر شیف (Peter Schiff) اخیرا با مقایسه‌ای که بین بحران مالی کنونی و بحران سال ۲۰۰۸ انجام داده گفته است که افزایش مقررات بانکی می‌تواند باعث تشدید بحران اقتصادی شود. شیف عقیده دارد که وجود توازن بین مقررات و مؤسسات بانکی اهمیت زیادی دارد.

سقوط اخیر بانک‌های بزرگ در ایالات متحده آمریکا و نیاز به مداخله دولت برای شناسایی موثرترین روش‌های جهت محفاظت از مؤسسات و بانک‌های در معرض خطر فروپاشی باعث به راه افتادن مناقشات زیادی شده است. تجزیه و تحلیل‌های گروهی از اقتصاددانان نشان داد که نزدیک به ۱۹۰ بانک دیگر در آمریکا همچون سیلیکون ولی با خطر سقوط مواجه هستند.

در این گزارش تأکید شده است که سیاست‌های پولی بانک‌ مرکزی می‌تواند به دارایی‌های بلند مدت همچون اوراق قرضه دولتی و وام مسکن آسیب‌ وارد کند و زیان‌هایی را برای بانک‌ها به همراه داشته باشد. بحران مالی سال ۲۰۰۸ عمدتا به دلیل فروپاشی بازار مسکن به وجود آمد. حال پیتر شیف عقیده دارد که بحرانی کنونی احتمالا از قوانین زیاده از حد دولتی نشأت می‌گیرد.

اخبار دنیای کریپتوکارنسی را از پارسیان ان.اف.تی دنبال کنید:

ضرر و زیان‌ هنگفت نهنگ‌های ارز دیجیتال درپی سقوط بانک سیلیکون ولی

آیا رشد قیمت بیت‌کوین تله گاو نر است؟

پیتر شیف اظهار داشت: «زمانی که دولت پس از بحران مالی 2008، مقررات بانکی جدید زیادی را تحمیل کرد، این اطمینان به ما داده شد که آنچه حالا شاهدش هستیم دوباره اتفاق نمی‌افتد. اما یکی از دلایلی که ما با بحران مالی ۲۰۰۸ روبرو شدیم، [مقررات] زیاد از حد دولت بود. به همین دلیل بحران فعلی بدتر خواهد بود.»

در همین حال، تابستان ۲۰۲۲ بود که یورو پاسیفیک بانک متعلق به پیتر شیف در شهر سان‌خوآن کشور پورتوریکو به دلیل فرار مالیاتی و همینطور پولشویی تعطیل شد.

به باور پیتر شیف با قوانین زیاد از حد دولتی بحران مالی کنونی بدتر از بحران ۲۰۰۸ خواهد بود

پیتر شیف ۶۰ ساله به دلیل خصومت عمیقی که با پرداخت مالیات دارد شهرت دارد. این اقتصاددان لیبرال پس از اینکه به درستی بحران مال سال ۲۰۰۸ را پیش‌بینی کرد به دکتر آخرالزمان مشهور شد. پیتر شیف در سال‌های اخیر به یکی از منتقدان جدی بیت‌کوین تبدیل شده است و بارها اعلام کرده که این ارز دیجیتال چیزی بیش از یک کلاهبرداری نیست. شیف قبل از انتقال بانک خود، یورو پسیفیک به پورتوریکو در سال 2017، این بانک را در سال ۲۰۱۱ در سنت وینسنت و گرنادین‌ها در کارائیب تأسیس کرده بود.

منابع:cointelegraph