پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالوویجر دیجیتال میلیاردها شیبا اینو را به کوین بیس انتقال داد؛ نگرانی از تأثیر منفی بر بازار میم‌کوین بالا گرفت
وویجر دیجیتال میلیاردها شیبا اینو را به کوین بیس انتقال داد؛ نگرانی از تأثیر منفی بر بازار میم‌کوین بالا گرفت عکس

وویجر دیجیتال میلیاردها شیبا اینو را به کوین بیس انتقال داد؛ نگرانی از تأثیر منفی بر بازار میم‌کوین بالا گرفت

August 14, 2023
22
0

پلت‌فرم وام‌دهی وویجر دیجیتال (Voyager Digital) که مدت‌ها قبل اعلام ورشکستگی کرده بود، اخیرا بیش از ۲۵۰ میلیارد رمزارز شیبا اینو را به صرافی کوین بیس (Coinbase) انتقال داده است. جابجایی‌های اخیر باعث نگرانی در خصوص فروش تمام ارزهای دیجیتال این پلت‌فرم وام‌دهی و همین‌طور تأثیر منفی آن بر بازار میم کوین شیبا اینو (شیب) شده است.

وویجر دیجیتال در روزهای اخیر ۱،۵۰۰ رمزارز اتریوم به ارزش حدود ۲.۷۷ میلیون دلار و ۲۵۰ میلیارد شیبا اینو به ارزش ۲.۷ میلیون دلا را به کوین بیس منتقل کرده است. بر اساس اطلاعاتی که کالین وو (Colin Wu)، روزنامه‌نگار مستقل حوزه کریپتو در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده، این جابجایی‌ها باعث حدس و گمان‌های فراوانی شده است. یکی از این گمانه‌زنی‌ها فروش احتمالی ارزهای دیجیتال پلت‌فرم وام‌دهی ورشکسته است؛ چرا که با نقل‌وانتقال‌های اخیر، تنها ۸۱.۶۳ میلیون دلار ارز دیجیتال در کیف پول این شرکت باقی می‌ماند.

بنا به گزارش پلت‌فرم اتراسکن (Etherscan)، این تراکنش‌ها به فاصله ۱ ساعت انجام گرفته‌اند. هر چند انتقال ناگهانی این ارزهای دیجیتال احتمال فروش خزانه شرکت را افزایش داده است، اما برخی از منابع عنوان کرده‌اند که وویجر دیجیتال هم‌اکنون تلاش دارد که تمام رمزارزهای خود را به یک آدرس کیف پول اصلی منتقل کند. اما گمانه‌زنی‌ها در خصوص فروش از این واقعیت نشأت می‌گیرد که وویجر دیجیتال از ابتدای سال ۲۰۲۳ درگیر فروش دارایی‌های شیبا اینوی خود بوده است.

پلتفرم وام‌دهی وویجر دیجیتال در ماه فوریه (بهمن ۱۴۰۱) ارزهای دیجیتالی به ارزش تقریبا ۱۰ میلیون دلار را در عرض ۲۴ ساعت به چندین صرافی انتقال داد. برخی از این صرافی‌ها شامل بایننس آمریکا،‌ کوین بیس و کراکن بودند. ارزهای دیجیتال منتقل شده نیز شامل ۲۷۰ میلیارد شیبا اینو (به ارزش ۳.۲ میلیون دلار)، ۴.۹ میلیون وویجر توکن (به ارزش ۲.۱ میلیون دلار)، ۳،۰۵۰ اتریوم (به ارزش ۳ میلیون دلار) و ۲۲۱ هزار توکن چین لینک (به ارزش ۱.۵ میلیون دلار) بودند. (ارزش تمام این رمزارزها که ذکر شد در زمان نقل و انتقال بودند.)

مدت کوتاهی پس از اینکه بایننس آمریکا، شعبه آمریکای صرافی موافقت دادگاه ورشکستگی را برای تصاحب بخشی از دارایی‌های پلت‌فرم وام‌دهی ورشکسته به دست آورد، لوکانچین (Lookonchain)، پلت‌فرم تحلیل اطلاعات بلاک‌چین افشا کرد که وویجر دیجیتال ارزهای دیجیتالی به ارزش بیش از ۵۶ میلیون دلار را به سه صرافی ارسال کرده است. سه ماه بعد دوباره این پلت‌فرم وام‌دهی ورشکسته حدود ۳۵۰ میلیارد توکن شیبا اینو را در تراکنش‌های مختلفی جابجا کرد.

به نظر نقل و انتقال بالای رمزارزهای شیبا اینو به صرافی کوین بیس نتوانسته چندان روی احساسات مثبت سرمایه‌گذاران میم کوین تأثیر بگذارد. هرچند این توکن در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱ درصد افت قیمت داشته، اما در تمام نمودارهای هفتگی و ماهانه در حالت سبز قرار دارد. رمزارز شیبا اینو هم با قیمت ۰.۰۰۰۰۱۵۳ دلار معامله می‌شود. مسئله دیگری که احتمالا باعث کاهش تأثیر اخبار فروش ارزهای دیجیتال شرکت وویجر شده، احتمال شروع به کار رسمی شبکه شیباریوم است که احتمالا طی روزهای آینده اتفاق می‌افتد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CoinGape