پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالزنی اهل نوادا برای قتل همسر سابقش به یک قاتل اجیری بیت کوین پرداخت کرده بود
زنی اهل نوادا برای قتل همسر سابقش به یک قاتل اجیری بیت کوین پرداخت کرده بود عکس

زنی اهل نوادا برای قتل همسر سابقش به یک قاتل اجیری بیت کوین پرداخت کرده بود

July 24, 2023
243
0

روز جمعه دادگاه زنی اهل ایالت نوادا برگزار شد. این زن در سال ۲۰۱۶ سعی کرده بود با پرداخت ۵ هزار دلار بیت کوین به یک قاتل اجیری همسر سابقش را به قتل برساند. این زن به پنج سال حبس محکوم شد. مبلغ ۵ هزار دلاری که زن در سال ۲۱۶ در قالب ۱۲ بیت کوین به یک وب‌سایت کلاهبرداری پرداخت کرده بود، هم‌اکنون بیش از ۳۶۰ هزار دلار ارزش دارد.

کریستی لین فلکینز، ۳۸ ساله در ماه مارس اعتراف کرد و گفت که توانست یک قاتل اجیری را از طریق یک وب‌سایت در دارک ‌وب پیدا کند. فلکینز در سال ۲۰۱۶، به یک وب‌سایت به نام بسا مافیا (Besa Mafia) ۱۲ بیت کوین معادل ۵ هزار دلار پرداخت کرده بود. او این وب‌سایت را در شبکه تور (Tor) پیدا کرده بود. مدیر این وب‌سایت که کلاهبردار بود، ادعا می‌کرد در ازای پرداخت مبلغی می‌تواند ترتیب استخدام یک قاتل اجیری حرفه‌ای را بدهد.

فلکینز در آن زمان حدود ۴ ماه با مدیر این وب‌سایت پیام رد و بدل می‌کرد تا ترتیب قتل همسر سابقش را به بدهد. بر اساس پرونده‌ جنایی که در سال ۲۰۲۰ تشکیل شد، او اطلاعات مشخصی در مورد همسرش از جمله آدرس منزل، خودرو، محل کار و ساعتی که از محل کار به خانه می‌‌رود را به مدیر وب‌سایت داده بود.

فلکینز تمایل داشت که قتل همسر سابقش کاملا شبیه به یک تصادف به نظر بیاید، اما نمي‌خواست ۴ هزار دلار را به مدیر سایت پرداخت کند. بالاخره پس از مدتی چانه‌زنی او حاضر به پرداخت پول به مدیر وب‌سایت بسا مافیا شد. او نیز به او قول داد که ترتیب همه‌چیز داده شده و یک قاتل برای قتل همسر سابقش استخدام شده و او طی یک هفته برای همیشه از شرّ همسر سابقش خلاص می‌شود. اما در واقع از آنجایی که وب‌سایت بسا مافیا یک وب‌سایت کلاهبرداری بود، هیچ‌ قتلی اتفاق نیفتاد.

بنا به اعلام وزارت دادگستری، بسا مافیا یک وب‌سایت کلاهبرداری بود و فلکینز هیچ‌وقت نتوانست بیت کوین‌هایی خود را از این وب‌سایت پس‌بگیرد. وزارت دادگستری نحوه اطلاع از اتهام فلکینز را هنوز فاش نکرده است. در دادگاه روز جمعه گابریل اسکات، همسر سابق فلکینز از کارولینای شمالی برای شهادت در مورد همسر سابقش به جایگاه فراخوانده شد. اسکات گفت که پس از اینکه از ماجرای برنامه‌ شکست‌خورده قتل خودش مطالع شده، واقعا غافلیگر شده است، چون به عقیده او، فلکینز همیشه یک مادر فوق‌العاده بوده است.

اسکات به تروی لین نانلی، قاضی ناحیه شرقی کالیفرنیا گفت که طلاق او همان‌طور که انتظار می‌رفت کاملا دوستانه بود. با این حال، او عقیده داشت که همسر سابقش قطعا لیاقت نوعی مجازات را دارد. فلکینز در سال ۲۰۱۶ به مدیر وب‌سایت مافیا بسا گفته بود، در موقعیتی قرار دارد که از مرگ همسر سابقش نفع می‌برد. بر اساس آنچه در متن پرونده ذکر شده، انگیزه فلکینز برای استخدام قاتل به دست آوردن حقوق بازنشستگی، منزل و همین‌طور بیمه‌ عمر همسر سابقش بوده است.

فلکینز در جایگاه دفاع ایستاد و ضمن اظهار پشیمانی گفت که از مدیر وب‌سایت کلاهبرداری بسا مافیا که هیچ‌وقت به توافق‌شان عمل نکرده متشکر است. او گفت: «خیلی خوشحالم که هیچ آسیبی به او نرسید. من هر روز از خدا شاکرم، فردی که با او حرف می‌زدم کلاهبردار بود.»

قبلا در سال ۲۰۲۲، یک مورد مشابه اقدام برای قتل منجر به دستگیری و حبس زنی اهل ایالت می‌سی‌سی‌پی شده بود. جسیکا لیان اسلیج ۱۰ هزار دلار در قالب بیت کوین را به یک قاتل اجیری پرداخته بود، اما این قاتل اجیری در واقع یک مأمور اف‌بی‌آی (FB) تحت‌پوشش بود. اسلیج نیز که پس از این بازداشت شد، بعدا به ۱۰ سال حبس محکوم شد. او نیز از طریق دارک وب اقدام به استخدام یک قاتل اجیری حرفه‌ای برای قتل همسرش کرده بود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

منابع:decrypt