پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالصرافی بایننس به دلیل ازدحام شبکه بیتکوین، برداشت بیتکوین را متوقف کرد
صرافی بایننس به دلیل ازدحام شبکه بیتکوین، برداشت بیتکوین را متوقف کرد عکس

صرافی بایننس به دلیل ازدحام شبکه بیتکوین، برداشت بیتکوین را متوقف کرد

May 9, 2023
32
0

صرافی بایننس اعلام کرد که روز 7 می (۱۷ اردیبهشت) به دلیل سرازیر شدن تراکنش‌های بالا در برداشت‌های بیتکوین مجبور به بستن شبکه‌ بیتکوین شده است. بنا به گزارش‌ها، ممپول (حافظه‌ی تراکنش‌های تأییدنشده) بیتکوین در این روز دارای بیش از 400 هزار تراکنش در انتظار پردازش بوده است.

صرافی بایننس در همین خصوص در یک توییت اعلام کرد که برداشت بیتکوین پس از تقریبا یک ساعته دوباره از در سرگرفته شده است. گزارش‌ مؤسسه داده‌های رمزارزی کریپتوکوانت خبر از موجی از برداشت‌ها از این صرافی ارزهای دیجیتال می‌دهد که در روز 7 می به اوج خود می‌رسد و بالغ بر 187 میلیون دلار رمزا ارز را شامل می‌شود.

به اعتقاد کارشناسان دلیل ازدحام اخیر افزایش تراکنش‌ها با استاندارد BRC-20 به خصوص برای میم‌کوین‌هایی مانند پپه (Pepe) بوده است. ازدحام معاملات میم‌کوین‌ها کارمزد تراکنش بیتکوین را به بالاترین میزان خود در دو سال اخیر رساند. در همین حال، روز 3 می کل هزینه‌های پرداخت شده در بلاکچین بیتکوین به 3.5 میلیون دلار رسید که نسبت به ماه گذشته تقریبا افزایش 400 درصدی داشته است.

تازه‌ترین اخبار دنیای رمزارزها را از پارسیان ان.اف.تی دنبال کنید:
۳۹ درصد اتریوم و ۱۱ درصد بیت‌کوین در اختیار نهنگ های ارز دیجیتال است
استقبال بی‌نظیر کاربران از NFTهای بیت‌کوین

استاندارد ERC-20 برای اتریوم توسعه یافته و استاندارد توکن آزمایشی است که اخیرا معرفی شده و به کاربران این اجازه را می‌دهد که توکن‌های قابل تعویض را در بلاکچین بیتکوین ایجاد کرده و انتقال دهند. این استاندارد حالا به کانون توجه میم‌توکن‌ها بدل شده است. اطلاعات شرکت تحلیل ارزهای دیجیتال کوین‌مارکت‌کپ نیز نشان می‌دهد که قیمت میم‌کوین پپه در هفته گذشته بیش از 263 درصد افزایش یافته است.
با این حال، این میم‌کوین پس از افت 30 درصدی که در روزهای اخیر داشته، حالا دوباره با کاهش قیمت 7 درصدی مواجه می‌شود.
از زمان معرفی دوج‌کوین در سال 2013 تا به حال، میم‌کوین‌ها بخش عمده‌ای از دنیای ارزهای دیجیتال بوده‌اند و دائما یا معامله‌گران را ثروت‌مند کرده یا باعث ضرر و زیان‌های هنگفت شده‌اند. میم‌کوین (Meme Coin) اساسا به گروهی از ارزهای دجیتال گفته می‌شود که طبق یک ترند یا میم اینترنتی ساخته می‌شوند. از میم کوین‌ ها می‌توان به دوج کوین و شیبا اینو اشاره کرد که هم‌اکنون محبوبیت بالایی دارند.

منابع:cointelegraph