پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالپیروزی دوباره نایب بوکله در انتخابات ریاست جمهوری السالوادور
پیروزی دوباره نایب بوکله در انتخابات ریاست جمهوری السالوادور عکس

پیروزی دوباره نایب بوکله در انتخابات ریاست جمهوری السالوادور

February 6, 2024
0
0

گزارش‌ها از پیروزی مجدد نایب بوکله در انتخابات ریاست جمهوری السالوادور خبر می‌دهد. به این ترتیب، رئیس‌جمهور طرفدار بیت کوین برای یک دوره پنج ساله دیگر تا سال ۲۰۲۹ بر مسند قدرت باقی خواهد ماند. بنا به نتایج اعلام شده، بوکله پیروزی قاطعی را در انتخابات این کشور آمریکای مرکزی به دست آورده است.

دولت بوکله در دوره اول ریاست جمهوری او تلاش زیادی برای کاهش نرخ قتل در این کشور انجام داد. او همچنین جنگ‌ تمام‌عیاری با باندهای قاچاق و جنایت‌های سازمان‌یافته در السالوادور داشت. السالوادور با ریاست‌ جمهوری بوکله تبدیل به یکی از کریپتو دوست‌ترین کشورهای جهان شد تا جایی که دولت او حتی بیت‌کوین را به عنوان ارز رسمی این کشور پذیرفت. حال پیروزی او در انتخاب ریاست جمهوری می‌تواند خبر بسیار خوشی برای هواداران ارزهای دیجیتال باشد.

نایب بوکله دیروز عصر به شبکه اجتماعی ایکس (توییتر) آمد تا پیروزی خود را در انتخابات روز یکشنبه اعلام کند. بنا به گزارش‌ها، حزب سیاسی بوکله، ایده‌های نو بیش از ۸۳ درصد آرای انتخابات اخیر را به دست آورده است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

نایب بوکله، رئیس ‌جمهور طرفدار بیت‌کوین السالوادور دوباره در انتخابات شرکت می‌کند

شمارش‌ آرا نشان می‌دهد که حزب ایده‌های نو با بیش از ۱.۳ میلیون رأی با اختلاف بسیار بالایی پیروز انتخابات شده است. دو حزب رقیب، جبهه آزادی‌بخش ملی فارابوندو مارتی و حزب راست‌گرای اتحاد جمهوری‌خواه ملی‌گرا (آرنا) هم به ترتیب حدود ۱۱۰ هزار و ۹۶ هزار رأی را به دست آورده‌اند.

بوکله برای اولین بار در سال ۲۰۲۲ اعلام کرد که می‌خواهد دوباره در انتخابات شرکت کند. اما در آن زمان قانون اساسی کشور السالوادور اجازه نامزدی مجدد یک رئیس‌جمهور برای دو دوره متوالی را نمی‌داد. با این حال، بعدا دادگاه عالی انتخابات نامزدی مجدد نایب بوکله را بلامانع دانست.

<< قیمت کَسپا را در اینجا مشاهده کنید >>

بوکله از زمان شروع دوره ریاست جمهوری خود در سال ۲۰۱۹ به محبوبیت بی‌سابقه‌ای در بین مردم کشورش دست یافته است. یکی از مهم‌ترین دستاوردهای او سرکوب شدید باندهای تبهکار و قاچاق بوده است. تلاش مضاعف دولت او باعث کاهش نرخ جرم و جنایت و قتل در این کشور ۶.۳ میلیون نفری شده است.

بوکله یکی از طرفداران دو آتشه بیت کوین هم به حساب می‌آید. او در سال ۲۰۲۱ السالوادور را به اولین کشور جهان تبدیل کرد که بیت کوین را به عنوان ارز رسمی خود ‌پذیرفت. تصمیمی که نهادهای بین‌المللی مانند صندوق جهانی پول به شدت زیرسؤال بردند.

دولت السالوادور به رهبری نایب بوکله همچنین از همان زمان اقدام به خرید و نگهداری بیت کوین کرده است. هم‌اکنون دولت السالوادور در خزانه خود ۲،۸۲۵ بیت کوین با ارزش فعلی ۱۲۱ میلیون دلار در اختیار دارد. به جز بیت کوین این کشور ابتکارات دیگری در حوزه ارزهای دیجیتال انجام داده که از جمله آن می‌توان به اوراق قرضه آتشفشانی با پشتوانه بیت‌کوین و همین‌طور راه‌اندازی شهر بیت‌کوین اشاره کرد. برنامه‌هایی که به گفته نایب بوکله نه تنها می‌تواند بدهی‌های کشور را پرداخت کند، بلکه نیاز این کشور به سرمایه‌گذاری خارجی را هم کاملا برطرف می‌کند.

فلیکس اولوا، معاون رئیس‌جمهور السالوادور اعلام کرد که بعد از پیروزی بوکله برنامه‌های دولت او در حوزه ارزهای دیجیتال و بیت کوین با همان روال سابق ادامه خواهد یافت. عرضه اوراق قرضه پشتوانه بیت‌کوین هم احتمالا در همین سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ انجام می‌شود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

منابع:Crypto Potato