پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالنهنگ مرموز بعد از فروش تمام توکن‌های شیبا اینو و بون، روی پپه سرمایه‌گذاری کرد
نهنگ مرموز بعد از فروش تمام توکن‌های شیبا اینو و بون، روی پپه سرمایه‌گذاری کرد عکس

نهنگ مرموز بعد از فروش تمام توکن‌های شیبا اینو و بون، روی پپه سرمایه‌گذاری کرد

August 18, 2023
39
0

وجود یک مشکل فنی جدی در شبکه شیباریوم باعث سقوط قیمت توکن‌های بومی این اکوسیستم، شیبا اینو (Shiba Inu) و بون شیباسواپ (Bone ShibaSwap) شده است. برخی از نهنگ‌های ‌ارز دیجیتال نیز با اتفاقات اخیر پیرامون این اکوسیستم به وحشت افتاده‌ و رمزارزهای خود را فروخته‌اند. یک نهنگ مرموز اخیرا ارزهای دیجیتال شیبا اینو و بون خود را فروخت و به جای آن بخش زیادی از دارایی‌های دیجیتال خود را به دیگر میم کوین محبوب بازار، پپه (PEPE) تبدیل کرد.

داده‌های لوکانچین (Lookonchain)، پلت‌فرم ردیابی فعالیت‌های بلاک‌چین نشان می‌دهد که یک نهنگ مرموز اخیرا ۱.۰۷ تریلیون ارز دیجیتال پپه به ارزش ۱.۲۸ میلیون دلار را پس از فروش تمام دارایی‌های شیبا اینو و بون خود خریداری کرده است. بر اساس پستی که پلت‌فرم لوکانچین در صفحه خود در شبکه اجتماعی اکس (توییتر سابق) منتشر کرده، این نهنگ ۹۷۹،۴۶۹ توکن بون به ارزش ۱.۴۴ میلیون دلار (معادل ۷۸۷ اتریوم) را با میانگین قیمت ۱.۴۷ دلار در سه روز اخیر فروخته است.

علاوه بر این، این سرمایه‌گذار ناشناس ۱۴۲.۹۸ میلیارد توکن شیبا اینو به ارزش ۱.۳۰ میلیون دلار را در یک تراکنش به یکی از کیف‌ پول‌های مرتبط به صرافی بایننس منتقل کرده است. داده‌های پلت‌فرم اتراسکن (Etherscan) زمان دقیق این تراکنش را بامداد پنج‌شنبه ساعت ۱۲:۲۹:۳۵ به وقت ساعت جهانی (UTC) ثبت کرده است. این نهنگ ارز دیجیتال مدت کوتاهی بعد از این تراکنش‌ها، ۱.۰۷ تریلیون توکن پپه به ارزش ۱.۲۷ میلیون دلار را در یک تراکنش خریداری کرد.

فروش ارزهای دیجیتال اکوسیستم شیبا اینو پس از آن اتفاق می‌افتد که شرکت امنیت بلاک‌چین بیوسین (Beosin) اخیرا در مورد بروز یک مشکل فنی حاد در شیباریوم خبر داد. از آنجایی که بیوسین، یک پلت‌فرم قابل‌اعتماد در تجزیه و تحلیل ریسک‌های حوزه ارزهای دیجیتال است، بسیاری از سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال هشدار اخیر را جدی گرفتند. بیوسین اعلام کرده بود که یک خطای فنی باعث قفل‌شدن بیش از ۹۶۵ اتریوم (به ارزش ۱.۷ میلیون دلار) در شیباریوم شده است. بیوسین به کاربران توصیه کرده بود قبل از استفاده از شبکه اصلی شیباریوم احتیاط کنند.

شیتوشی کوساما و همکارانش ظاهرا از بازیافت دارایی‌ها از پل معیوب اتریوم عاجز هستند
شیتوشی کوساما و همکارانش ظاهرا از بازیافت دارایی‌ها از پل معیوب اتریوم عاجز هستند

در حالی که هنوز توسعه‌دهندگان شبکه شیباریوم به این مشکل پاسخی نداده‌اند، نگرانی‌های کاربران این اکوسیستم لحظه به لحظه بیش‌تر می‌شود. حتی یکی از کاربران شبکه اجتماعی اکس اسکرین‌شات‌هایی از مکالمات خصوصی توسعه‌دهندگان شیباریوم را به اشتراک گذاشته که به وضوح از وخامت اوضاع در این اکوسیستم خبر می‌دهد.

اتفاقات پیرامون اکوسیستم شیبا اینو باعث شده تا قیمت دو ارز دیجیتال شیب (SHIB) و بون (BONE) به شدت افت کند. هم‌اکنون ارز دیجیتال شیب با افت قیمت ۱۱.۳۱ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۸۱۵ دلاری معامله می‌شود. ارز دیجیتال بون نیز وضعیت مشابهی دارد و با ۱۰.۸۳ درصد افت قیمت نسبت به ۲۴ ساعت گذشته به قیمت ۱.۱۲ دلار معامله می‌شود.

از سوی دیگر قیمت میم کوین پپه نیز با افت قیمت ۸.۳۱ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۱۰۸ دلار در بازار کریپتو معامله می‌شود. حجم معاملات ۲۴ ساعته‌ این میم کوین نیز ۱۲۹.۴۲ میلیون دلار بوده است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.