پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالرئیس مسابقات یواف‌سی: مسابقه ایلان ماسک در برابر مارک زاکربرگ بزرگ‌ترین مسابقه تاریخ می‌شود
رئیس مسابقات یواف‌سی: مسابقه ایلان ماسک در برابر مارک زاکربرگ بزرگ‌ترین مسابقه تاریخ می‌شود عکس

رئیس مسابقات یواف‌سی: مسابقه ایلان ماسک در برابر مارک زاکربرگ بزرگ‌ترین مسابقه تاریخ می‌شود

June 25, 2023
35
0

دو روز قبل بود که ایلان ماسک اعلام کرد دوست دارد با مارک زاکربرگ در قفس مبارزه کند. همتای میلیاردر او بلافاصله با این پیشنهاد موافقت کرد. اکنون دانا وایت، رئیس مسابقات یواف‌سی (UFC) نیز اعلام کرد که می‌تواند ترتیب برگزاری این مسابقه را بدهد. به گزارش نشریه مارکا، دانا وایت، رئیس مسابقات یواف‌سی (UFC) در تازه‌ترین اظهارنظر خود گفت که هر دو میلیاردر مشهور صنعت فناوری در مورد نحوه برگزاری مبارزه با او صحبت کرده‌اند.

رئیس یواف‌سی باور دارد که می‌تواند مسابقه بین مالکان شرکت‌های توییتر و متا را سازماندهی کند. مارک زاکربرگ مدت‌ها است که در رشته‌ی رزمی جوجوتسو مشغول به تمرین است، او حتی در چند دوره مسابقه برنده نیز شده است. همتای او ایلان ماسک اگرچه ظاهرا سابقه‌ کم‌تری در این زمینه دارد، اما ادعا می‌کند که قبلا در رشته‌های رزمی فعالیت داشته است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

مارک زاکربرگ برای مبارزه در قفس با ایلان ماسک اعلام آمادگی کرد

اما اگر مسابقه بین مارک زاکربرگ و ایلان ماسک برگزار شود، چه درآمدی نصیب برگزارکنندگان رقابت می‌کند؟‌ اگرچه هنوز هیچ برنامه‌‌ریزی برای برگزاری این مسابقه انجام نشده، اما وایت عقیده دارد که هزینه تماشای پولی مسابقه (از طریق تلویزیون یا سرویس‌های پخش اینترنتی) می‌تواند حدود ۱۰۰ دلار باشد که حتی از یک شب مسابقات یواف‌سی که ۸۰ دلار است نیز رقم بالاتری است.

ایلان ماسک در برابر مارک زاکربرگ در یک نگاه

ایلان ماسک

 • سن: ۵۱
 • دارایی خالص: ۲۳۶ میلیارد دلار
 • محل تولد: پرتوریا، آفریقای جنوبی
 • تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا (مدرک بی‌ای و بی‌اس)
 • فرزندان: حداقل ۱۰
 • کاربران فعال ماهانه: ۳۳۰ میلیون (توییتر)
 • شرکت در جلسات استماع کنگره: ۱ مورد (در مورد امنیت ملی پرتاب‌های فضایی)
 • هزینه برای سرمایه‌گذاری‌ها جاه‌طلبانه اما ناموفق: ۳۰ میلیارد دلار با خرید توییتر و تقریبا از هم‌پاشیدن این شبکه اجتماعی

مارک زاکربرگ

 • سن: ۳۹
  دارایی خالص: ۹۹٫۹ میلیارد دلار
  محل تولد: وایت‌پلینز، نیویورک
  تحصیلات: دانشگاه هاروارد (ناتمام)
  فرزندان: ۳
  کاربران فعال ماهانه: ۲٫۵ میلیارد (فیسبوک)
  جلسات استماع کنگره: دو مورد (کمبریج آنالیتیکا و ارز دیجیتال لیبرا)
  هزینه برای سرمایه‌گذاری‌ها جاه‌طلبانه اما ناموفق: ۱۳٫۷ میلیارد دلار در متاورس

دانا وایت در ادامه افزود که این دوئل جالب می‌تواند تا ۳ برابر مسابقه تاریخی بین فلوید می ودر در مقابل کانر مک‌گرگور درآمد داشته باشد. این مسابقه بوکس در سال ۲۰۱۷ درآمد ۶۰۰ میلیون دلاری به دست آورده بود. وایت می‌گوید که این مسابقه واقعا پتانسیل بزرگ‌ترین مبارزه تاریخ جهان را دارد. او در ادامه افزود: «نیازی نیست که اهل مبارزه باشید تا به این مبارزه علاقه‌مند شوید. همه دوست دارند مسابقه را ببینند.»
وایت همچنین گفت که فکر نمی‌کند هیچ‌کدام ماسک و زاکربرگ نیازی به پول درآمد مسابقه داشته باشند. بنابراین عواید این مسابقه را می‌تواند به هرکدام از موسسات خیریه‌ای که دوست دارند اهدا کنند.

مبارزه در قفس ایلان ماسک و مارک زاکربرگ واکنش‌های دیگری را هم از سوی مبارزان و فعالان یواف‌سی برانگیخته است. در همین رابطه دومینیک کروز، مبارز افسانه‌ای مسابقات یواف‌سی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آنلاین TMZ Sports گفت که می‌خواهد مربی ایلان ماسک شود. کروز گفت: «من در یک چشم به‌هم‌زدن می‌توانم مربی ایلان ماسک شوم و او را تمرین دهم. من بلافاصله کارم را با او شروع می‌کنم. طرفدار این مرد و کارهایی که برای دنیا انجام می‌دهد هستم.»

ظاهرا اکثر قریب به اتفاق اعضای جامعه مبارزه از ایلان ماسک حمایت کرده‌اند، هرچند کسی دشمنی با زاکربرگ ندارد. در همین حال، افراد دیگری مانند اندرو تیت، قهرمان سابق رشته‌های موتای و کیک‌بوکسینگ و سایر متخصصان مبارزه اعلام کردند که حاضرند به مدیرعامل تسلا آموزش رایگان بدهند.

ظاهرا همه می‌دانند که مارک زاکربرگ سابقه چند سال تمرین در رشته‌های رزمی را دارد، و در مقابل ماسک علی‌رغم جثه‌ی بزرگ‌ترش، آمادگی بدنی زیادی ندارد. با این حال، ماسک اعتماد به نفس زیادی دارد و می‌گوید که به دلیل تجارب زیادی که از مبارزه‌های خیابانی در آفریقای جنوبی به دست آورده می‌تواند مدیرعامل متا را شکست دهد. اما اگر ایلان ماسک نمی‌خواهد با شکست مفتضحانه در مبارزه در قفس مضحكه عالم و آدم شود، باید هرچه زودتر تمریناتش را شروع کند و اول از همه به فکر آب کردن‌ چربی‌های اضافی بدنش باشد.

منابع:marcamarca