پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالمبارزه در قفس مارک زاکربرگ و ایلان ماسک از شبکه اجتماعی اکس پخش‌زنده می‌شود
مبارزه در قفس مارک زاکربرگ و ایلان ماسک از شبکه اجتماعی اکس پخش‌زنده می‌شود عکس

مبارزه در قفس مارک زاکربرگ و ایلان ماسک از شبکه اجتماعی اکس پخش‌زنده می‌شود

August 8, 2023
267
0

مسابقه دو دشمن دنیای فناوری که رسانه‌ها به آن مبارزه بزرگان فناوری (Big Tech) لقب داده‌اند، با وجودی که هر دو نفر گفتند که برای مسابقه مرتب تمرین کردند، احتمالا بالاخره برگزار می‌شود. مارک زاکربرگ، یکی از بنیانگذاران فیسبوک روز یکشنبه اعلام کرد که برای مبارزه ام‌ام‌ای (MMA) یا همان مبارزه در قفس کاملا آماده است.

در هفته‌های اخیر بحث‌ مسابقه بین این دو غول فناوری فروکش کرده بود، اما ایلان ماسک صبح یکشنبه اعلام کرد که پلتفرم شبکه اجتماعی او که حالا از توییتر به اکس (X) تغییرنام داده، ‌این مسابقه را به صورت زنده پخش می‌کند. ایلان ماسک ۵۲ ساله اعلام کرد که عواید این مسابقه نیز صرف امور خیریه می‌شود. هرچند مدیرعامل شرکت متا همچنان این موضوع را تأیید نکرده، اما در پاسخ به اظهارات مدیراجرایی و مالک توییتر سابق گفت که خودش را برای مبارزه آماده کرده است. با این حال، زاکربرگ ۳۹ ساله در پستی در شبکه اجتماعی تردز (Threads) نوشت: «من تاریخ ۲۶ آگوست (۴ شهریور) را برای مبارزه پیشنهاد دادم، ولی چشمم زیاد آب نمی‌خورد.»

ظاهرا اظهار ناامیدی زاکربرگ در واکنش به صحبت‌های تمسخرآمیز همتای او در شرکت اکس کورپ است که گفته بود ممکن است در روزهای آینده نیاز به عمل جراحی داشته باشد. ماسک در پستی در شبکه اجتماعی اکس گفته بود که باید عکس‌ ام‌آرآی از گردن و پشتش بگیرد و به همین دلیل تاریخ مبارزه همچنان نامشخص است.

بر اساس گزارش سالانه نشریه فوربس، ماسک و زاکربرگ در فهرست ثروتمندترین افراد جهان به ترتیب در رتبه‌های ۲ و ۱۶‌ام جهان قرار گرفته‌اند. این دو کارآفرین دنیای فناوری کار خود را با حرفه‌های متفاوتی شروع کرده‌اند. ماسک در رشته فیزیک و مهندسی تحصیل کرده و زاکربرگ نیز برنامه‌نویسی کامپیوتر را خودش آموخته است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

پیشنهاد دولت ایتالیا به ایلان ماسک و مارک زاکربرگ برای برگزاری مبارزه در کولوسئوم

رئیس مسابقات یواف‌سی: مسابقه ایلان ماسک در برابر مارک زاکربرگ بزرگ‌ترین مسابقه تاریخ می‌شود

رقابت این مدیرارشد فناوری اخیرا تحت‌شعاع انتشار اپلیکیشن تردز قرار گرفت، موضوعی که نشان داد، زاکربرگ قصد دارد از نارضایتی کاربران توییتر به نفع خود استفاده کند. ماسک نیز اپلیکیشن تردز را به کپی‌برداری متهم کرد. به هر حال، این‌طور برمی‌آید که زاکربرگ که در رشته جوجیتسو برزیلی (از ورزش‌های رزمی ترکیبی) مهارت دارد، ظاهرا آمادگی بیش‌تری برای مسابقه داشته باشد. با این حال، همچنان هر دو نفر روی تاریخ، سبک، محل برگزاری و قوانین بازی به توافق نرسیده‌اند. هرچند، ظاهرا هر دو نفر روی یک مبارزه در قفس توافق کرده‌اند.

در مسابقات ام‌ام‌ای مبارزان دستکش‌های نازکی می‌پوشند و حق ضربه زدن به زانو و آرنج حریف (به جز برخی نواحی حساس بدن) را نیز دارند. کشتی گرفتن نیز باعث شده تا مبارزه در قفس جذاب‌تر شود. مسابقات مبارزه در قفس قبلا در ایالت‌های کالیفرنیا و لاس‌وگاس شروع شده بودند. با این حال، این رقابت‌ها به قدری خشن و پر از خونریزی بودند که حتی جان‌ مک‌کین، سیاستمدار فقید آمریکایی در سال ۱۹۹۶ از عبارت «خروس ‌جنگی آدم‌ها» برای توصیف این مسابقات خونین استفاده کرده بود. با این حال، پول، محبوبیت و تلویزیون باعث شدند تا مسابقات در قالب مناسب‌تری با قوانین مشخص و با حضور داوران برگزار شوند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:NBC News