پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالمرگ دلخراش فرناندو پرز آلگابا، سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال در آرژانتین؛ مرگ‌های ادامه‌دار میلیونرهای کریپتو
مرگ دلخراش فرناندو پرز آلگابا، سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال در آرژانتین؛ مرگ‌های ادامه‌دار میلیونرهای کریپتو عکس

مرگ دلخراش فرناندو پرز آلگابا، سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال در آرژانتین؛ مرگ‌های ادامه‌دار میلیونرهای کریپتو

July 28, 2023
311
0

رسانه‌های آرژانتین از کشف جسد فرناندو پرز آلگابا، سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال و اینفلوئنسر شناخته‌شده شبکه‌های اجتماعی در آرژانتین خبر داده‌اند. جسد پرز آلگابای ۴۱ ساله را کودکانی درون یک چمدان در جوی آب پیدا کرده‌اند.

فرناندو پرز آلگابا مشهور به لچوگا، ثروت خود را با اجاره خودروهای لوکس و کسب‌وکار معامله‌های ارزهای دیجیتال به دست آورده بود. او با حضور قوی در شبکه اجتماعی اینستاگرام که در آن حدود ۹۱۸ هزار دنبال‌کننده داشت، یک اینفلوئنسر نیز به حساب می‌آمد. او از نفوذ خود در اینستاگرام عمدتا برای تبلیغ سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و شرکت معامله ارز دیجیتال خود موتورز لوتوچ اس‌آر‌ال (Motors Lettuce SRL) استفاده می‌کرد.

فرناندو پرز آلگابا در شهر بارسلون کشور اسپانیا سکونت داشت. اما طبق گزارش‌ها او حدود یک هفته پیش از اینکه جان خود را از دست بدهد، در کشور زادگاهش آرژانتین حضور داشت. به گزارش نشریه دیلی میل، جسد تکه‌تکه‌ شده آلگابا مدت کوتاهی پس از اینکه او پیامی با این مضمون که با افراد شروری که مهربانی او را با تنفر تلافی می‌کنند پیدا شد.

دو کودک که مشغول فوتبال در کنار جوی آب بودند، متوجه یک چمدان مشکوک درون آب شدند. آنها بعدا سراسیمه ماجرا را به اطلاع والدین خود دادند و آنها نیز موضوع را به اطلاع اداره پلیس بوئنوس آیرس رساندند تا رسما تحقیقات قتل یک سرمایه‌گذار میلیونر ارزهای دیجیتال آغاز شود. مأموران پلیس ابتدا پا، ساعد و بازوی کامل او را پیدا کردند، اما بعدا روز چهارشنبه هفته قبل سر و نیم‌تنه او نیز پیدا شد.

گروهی از کودکانی که مشغول بازی فوتبال بودند تصادفی جسد تکه‌تکه شده میلیونر گمشده فرناندو پرز آلگابا را پیدا کردند

 

به گزارش روزنامه ال‌پائیس اسپانیا، شواهد نشان می‌دهد که اعضای بدن این میلیونر با دقت بالایی قطع شده است. نحوه قطع اعضای بدن او به گونه‌ای است که پلیس تصور می‌کند یک فرد حرفه‌ای، شاید یک جراح یا فردی که با تجهیزات جراحی آشنایی زیادی دارد انجام داده است. ، کالبدشکافی نشان داد که آلگابا قبل از قطعه‌قطعه شدن بر اثر سه گلوله جان سپرده است. تحقیقات پلیس همچنان برای شناسایی قاتل یا قاتلان ادامه دارد.

به گفته آژانس ملی مالیاتی آرژانتین (AFIP) شرکت معاملات ارز دیجیتال موتورز لوتوچ اس‌آر‌ال که دفتر مرکزی آن در شهر بوئنوس آیرس قرار داشت، بدهی‌های زیادی داشت. در همین حال در سال ۲۰۱۹ مشکلاتی برای این شرکت آلگابا به وجود آمده بود و بسیاری از چک‌های او برگشت خورده بودند همین نیز باعث شد تا شرکت موتورز لوتوچ اس‌آر‌ال «بدهی‌های مالیاتی غیرقابل وصول» زیادی را به بار بیاورد و مشکلات جدی برای او به وجود بیاید.

آلگابا قبل از ناپدید شدن یادداشتی را در تلفن همراه خود گذشته بود که می‌گفت، از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال متحمل ضرر و زیان زیادی شده است. آلگابا در سال‌های پایانی زندگی خود بیش‌تر امورات خود را با شرکت موتورز لوتوچ اس‌آر‌ال که ۲۵ کارمند داشت می‌گذارند. او همچنین از ژانویه ۲۰۱۸ مشغول بازپرداخت چک‌های خود بود.

با این حال، دردسرهای آلگابا محدود به حوزه تجارت نبود. گزارش شده است که او با بارا براواس، یک باند خشن گانگستری که در فوتبال آرژانتین به‌شدت نفوذ دارند، برخورد داشته است. علاوه بر این، گزارش شده است که این باند از او درخواست ۴۰ هزار دلار قرض کرده بود.
او مدتی پیش از اینکه ناپدید شود، در پیامی نوشته بود: «اگر اتفاقی برای من افتاد، بدانید که به همه قبلا هشدار داده‌ام.» رودولفو پرز آلگابا، برادر آلگابا گفت که مطمئن نیست برادر متوفی او با این باند گانگستری سروسری داشته است، اما او اصرار داشت که برادرش آن‌طور که برخی مدعی هستند، اصلا کلاهبردار نبوده است.

در ماه‌های اخیر، چندین حادثه غم‌انگیز برای میلیونرهای ارزهای دیجیتال افتاده است. دکتر جان فورسایث، مدیرعامل شرکت اوان‌فو کوین (ONFO coin) که با سرمایه‌گذاری زودهنگام در بیت کوین ثروتمند شده بود، ۱۱ خرداد امسال به ضرب چند گلوله کشته شد. جسد یکی دیگر از چهره‌های مشهور حوزه ارزهای دیجیتال، نیکولای موشگیان (Nikolai Mushegian)، یکی از بنیانگذاران بنیاد میکر دائو (MakerDAO) نیز در مهر ۱۴۰۱ در پورتوریکو کشف شد. او اندکی پیش از مرگ در توییتی از تهدیدهای آژانس‌های اطلاعاتی ابراز نگرانی کرده بود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:cryptonypost