پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالشرکت مایکرواستراتژی ۱۵۰ میلیون دلار بیت کوین دیگر خریداری کرد
شرکت مایکرواستراتژی ۱۵۰ میلیون دلار بیت کوین دیگر خریداری کرد عکس

شرکت مایکرواستراتژی ۱۵۰ میلیون دلار بیت کوین دیگر خریداری کرد

September 25, 2023
35
0

شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) که ارائه‌دهنده خدمات هوش مصنوعی، نرم‌افزار تلفن‌ همراه و خدمات ابری است، ۵،۴۴۵ بیت کوین دیگر را به کیف پول خود اضافه کرد تا بار دیگر بر موضع خود به عنوان یکی از بزرگ‌ترین حامیان سازمانی پادشاه ارزهای دیجیتال پافشاری کند.

بر اساس پستی که مایکل سیلور، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار مایکرواستراتژی در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته، این شرکت این مقدار بیت‌کوین به ارزش تقریبی ۱۴۷.۳ میلیون دلار را با میانگین قیمت ۲۷،۰۵۳دلار خریداری کرده است. سیلور عنوان کرد که با این خرید جدید، این شرکت تا تاریخ ۲۴ سپتامبر (۲ مهر) در مجموع ۱۵۸،۲۴۵ بیت‌کوین به قیمت حدود ۴.۶۸ میلیارد دلار و با میانگین قیمت ۲۹،۵۸۲ دلار در اختیار دارد.

موضع بسیار مثبت شرکت مایکرواستراتژی در رابطه با خرید بیت کوین همچنان به تشویق کل صنعت ارز دیجیتال کمک زیادی می‌کند. با وجود انتقادها و تمجیدهایی که از این استراتژی شرکت صورت گرفته، انباشت همیشگی بیت‌کوین به مایکرواستراتژی این امکان را داده تا یک خزانه چشمگیر ارز دیجیتال در اختیار داشته باشد و موقعیت خود در حوزه ارزهای دیجیتال را روز به روز مستحکم‌تر کند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

شرکت مایکرواستراتژی بیتکوین‌های بیش‌تری خریداری کرد

مایکرواستراتژی از سه ماهه اول سال تا به امروز، ۱۲،۸۰۰ بیت‌کوین را با قیمت متوسط ۲۸،۲۳۳ دلار خریداری کرده است. این حجم بیت کوین برای این شرکت در مجموع ۳۶۱.۴ میلیون دلار هزینه در بر داشته است. در همین بازه زمانی، قیمت سهام شرکت مایکرواستراتژی نیز رشد ۲۰۰ درصدی را تجربه کرده است. علاوه بر این، کسب‌وکار اصلی مایکرواستراتژی نسبت به سال گذشته رشد ۴ درصد داشته است. درآمد حق اشتراک شرکت نیز نسبت به سال قبل‌تر ۴۲ درصد افزایش یافته است.

مایکل سیلور، مردی که پشت‌پرده این استراتژی شرکت قرار دارد، همواره از بیت کوین به عنوان یک روش فوق‌العاده عالی برای حفظ ارزش و حفاظی در مقابل تورم نام برده است. شروع ماجراجویی سیلور به دنیای بیت‌کوین از ماه آگوست ۲۰۲۰ (مرداد ۱۳۹۹) شروع شد. در آن زمان، مایکرواستراتژی اولین بیت‌کوین‌های خود را رسما به خزانه‌اش افزود.

مایکرواستراتژی از آن زمان همواره مشغول انباشت بیت‌کوین‌های بیش‌تری بوده و اکثر اوقات سهام خود را برای خریدهای بیش‌تر به فروش گذاشته است. این برنامه استراتژیک سیلور نه تنها باعث شده تا مایکرواستراتژی مقدار چشمگیری بیت‌کوین انباشت کند، بلکه الهام‌بخش شرکت‌ها و مؤسسات دیگر بوده تا آنها نیز به ارزهای دیجیتال به چشم دارایی‌های خزانه‌ی استراتژیک نگاه کنند.

با افزایش تعداد شرکت‌ها و مؤسساتی که در این زمینه از شرکت مایکرواستراتژی پیروی می‌کنند، به مرور بازار ارزهای دیجیتال احتمالا نقدینگی، ثبات و پذیرش بیش‌تری را تجربه می‌کنند. پتانسیل بیت‌کوین در بلندمدت، چیزی که مایکل سیلور به آن اعتقاد دارد نیز کاملا ثابت شده است، چرا که با وجود نوسان‌های دوره‌ای، همچنان شاهد افزایش پذیرش و قیمت این ارز دیجیتال هستیم.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CoinGape