پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالسود ۱ میلیارد دلاری مایکل سیلور با افزایش قیمت بیت کوین
سود ۱ میلیارد دلاری مایکل سیلور با افزایش قیمت بیت کوین عکس

سود ۱ میلیارد دلاری مایکل سیلور با افزایش قیمت بیت کوین

November 9, 2023
1202
0

مایکل سیلور، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) در تازه‌ترین اظهارنظر خود همچنان باور دارد که قیمت بیت کوین روزی به ۵ میلیون دلار می‌رسد. علاوه بر این، خرید استراتژیک بیت کوین برای خزانه مایکرواستراتژی حالا باعث شده تا پس از عبور قیمت بیت کوین از مرز ۳۷ هزار دلار، سود این شرکت به حدود ۱ میلیارد دلار برسد. این بالاترین قیمت بیت کوین در ۱۸ ماه اخیر است.

شرکت مایکرواستراتژی که ارائه‌دهنده خدمات هوش مصنوعی، نرم‌افزار تلفن‌ همراه و خدمات ابری است، موضع بسیار مثبتی در رابطه با خرید بیت کوین دارد. این شرکت توانسته با خرید استراتژیک خود باعث تشویق کل صنعت ارز دیجیتال شود. مایکرواستراتژی در آگوست ۲۰۲۰ اولین گام‌ها برای انباشت خزانه ارزشمند خود را برداشت. بر اساس داده‌های بلاک‌چین، مایکل سیلور در مجموع برای خرید بیت کوین ۴.۶۸ میلیارد دلار هزینه کرده است. ارزش بیت کوین‌های مایکرواستراتژی هم‌اکنون به ۵.۶۲ میلیارد دلار رسیده است. به این ترتیب سود کل خزانه شرکت در حال حاضر به ۹۳۲ میلیون دلار رسیده است.

سیلور در مصاحبه اخیر خود از توازن بین عرضه و تقاضای بیت‌کوین صحبت کرد. به باور او، دو رویداد مهم در آینده باعث ایجاد این توازن می‌شود. رویداد اول هاوینگ است که موجب کاهش عرضه بیت کوین به نصف می‌شود. رویداد هاوینگ بعدی بیت کوین برای تاریخ ۲۸ آوریل ۲۰۲۴ (۹ اردیبهشت ۱۴۰۳) در نظر گرفته شده است. در همین حال، صنعت ارز دیجیتال از مدت‌ها قبل منتظر چراغ سبز کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) برای تأیید اولین صندوق‌ معامله بورسی (ETF) بیت کوین است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

شرکت مایکرواستراتژی ۱۵۰ میلیون دلار بیت کوین دیگر خریداری کرد

آیا قیمت بیت کوین بعد از رویداد هاوینگ سال ۲۰۲۴ به ۱۲۰ هزار دلار می‌رسد؟

سیلور عقیده دارد که تأثیر این عوامل مهم تنها در کاهش عرضه خلاصه نمی‌شود. بلکه به باور او، با هاوینگ بعدی بازار ارز دیجیتال برای مواجهه با تقاضای بالا برای بیت کوین، یک اصلاح قیمت چشمگیر را نیز تجربه می‌کند. از این رو به باور یکی از بزرگ‌ترین حامیان سازمانی پادشاه ارزهای دیجیتال، ۱۲ ماه آینده بیت کوین رخدادهای مهمی را از سر خواهد گذراند.

مایکل سیلور ۳ عامل مهم را در شتاب گرفتن قیمت بیت کوین به سمت مرز ۵ میلیون دلار تأثیرگذار می‌داند. شتاب‌دهنده اول تأیید ETFهای نقدی بیت کوین است که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد با خریداری اوراق بهادار میلیون‌ها دلار سرمایه را وارد بازار بیت کوین کنند. از این رو، سرمایه‌گذاری در این بازار ساده‌تر می‌شود.

در کنار این، بانک‌ها نیز هرچه بیش‌تر به مشتریان امکان نگهداری و ارائه وام بیت کوین را می‌دهند. نهایتا کسب‌وکارها و شرکت‌های مختلف می‌توانند خزانه‌های بیت کوین را در ترازنامه‌های مالی خود ثبت کنند تا بازارهای مالی دوران تازه‌ای با شفافیت و رشد مالی را به نظاره بنشینند.

تمام این احساسات مثبت نسبت به بیت کوین باعث شده تا قیمت این ارز دیجیتال برای مدت کوتاهی به بالای ۳۷ هزار دلار برسد. در همین حال، هیجان فراوان در خصوص تأیید اولین ETFهای بیت کوین همچنان ادامه دارد،‌ موضوعی که همچنان قیمت بیت کوین را به بالا سوق می‌دهد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.