پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالمسترکارت با همکاری استیبلز امکان خرید با استیبل‌کوین‌ها را فراهم می‌کند
مسترکارت با همکاری استیبلز امکان خرید با استیبل‌کوین‌ها را فراهم می‌کند عکس

مسترکارت با همکاری استیبلز امکان خرید با استیبل‌کوین‌ها را فراهم می‌کند

March 25, 2023
17
0

شرکت مسترکارت (Mastercard)، ارائه‌دهنده کارت‌های اعتباری مشغول راه‌اندازی یک کیف پول دیجیتالی منحصرا استیبل‌کوین با پلتفرم استرالیایی، استیبلز (Stables) است. مسترکارت و استیبلز روز 20 مارس (۲۹ اسفند ۱۴۰۱) اعلام کردند که با همکاری یکدیگر قصد دارند به مشتریان خرده‌فروشی‌ها در سراسر منطقه آسیا و اقیانوسیه (APAC) امکان خرید با استفاده از استیبل‌کوین‌ را داشته باشند. مشتریان تنها در خرده‌فروشی‌هایی که مسترکارت را پذیرفته‌اند امکان خرید خواهند داشت.

طی این همکاری استیبلز کیف‌پول‌های استیبل‌کوین را راه‌اندازی می‌کند و مسترکارت نیز کارت‌های پرداخت را عرضه خواهد کرد. کارت‌های پرداخت به مشتریان این امکان را می‌دهد که ارز دیجیتال خود را به ارز فیات تبدیل کنند و با بهره‌گیری از شبکه پرداخت مسترکارت، استیبل‌کوین یواس‌دی کوین (USD Coin) را پس‌انداز کرده  یا اینکه خرج کنند. دسترسی به این کارت پرداخت نیز از طریق اپلیکیشن استیبلز امکان‌پذیر خواهد بود.

اخبار دنیای کریپتوکارنسی را در  پارسیان ان.اف.تی بخوانید:

با اوج‌گیری بحران پول نقد، پذیرش ارز دیجیتال ملی نیجریه افزایش یافت

ضرر و زیان‌ هنگفت نهنگ‌های ارز دیجیتال درپی سقوط بانک سیلیکون ولی

پیتر شیف، اقتصاددان معروف: قوانین دولتی عامل وخامت اوضاع بحران مالی است

کالان هوگان، رئیس بخش فین‌تک شعبه استرالیای مسترکارت، همکاری این شرکت با استیبلز پیشرفت قابل‌توجهی از نظر پذیرش وب۳ است. هوگان گفت: «مسترکارت متعهد خواهد شد تا با تقویت راه‌کارهای پرداخت نوآورانه به دارندگان کارت این آزادی عمل را بدهد تا دارایی‌ها خود را  هر کجا، هر طور و هر زمانی که بخواهند خرج کنند.»

دانیل لی، یکی از بنیان‌گذاران و مدیر عامل استیبلز نیز گفت که ادغام کیف پول با مسترکارت در سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۳ برای کاربران در دسترس قرار خواهد گرفت. مسترکارت دیجیتالی استیبل‌کوین در ابتدا برای کاربران استرالیایی در دسترس قرار می‌گیرد و سپس وارد اروپا، ایالات متحده، بریتانیا و بیشتر مناطق آسیا و اقیانوسیه می‌شود.

در همین حال گفته می‌شود که کیف پول قرار است در ادامه سپرده‌‌گذاری تعداد دیگری از استیل‌کوین‌ها از جمله استیبل‌کوین رقیب، تتر (Tether) و بایننس یواس‌دی (Binance USD) را نیز بپذیرد. این سپرده‌ها به صورت خودکار و بدون هیچ هزینه‌ای به یواس‌دی کوین تبدیل می‌شوند.

کیف پول استیبلز

عکس: طی این همکاری استیبلز کیف‌پول‌های استیبل‌کوین را راه‌اندازی می‌کند و مسترکارت نیز کارت‌های پرداخت را عرضه خواهد کرد

دانیل لی همچنین خاطر نشان کرد که باوجود مشکلات اخیر ارزهای دیجیتال و سقوط بانک سیلورگیت، استیبلز همچنان به آینده یواس‌دی کوین اطمینان دارد. لی همچنین گفت که مشتریان کیف پول علاوه بر ارزهای دیجیتال می‌توانند موجودی خود را با استفاده از حواله‌های بانکی، پرداخت مستقیم و سایر روش‌های پرداخت تکمیل کنند. استیبلز در حال حاضر سپرده‌گذاری و برداشت به دلار استرالیا را می‌پذیرد و به زودی دلار آمریکا، یورو، پوند بریتانیا و ارزهای منطقه آسیا و اقیانوسه، آمریکای لاتین و آفریقا را نیز پشتیبانی خواهد کرد.

منابع:cointelegraph