پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالتحلیل‌گر معروف ارزهای دیجیتال: اغلب آلت ‌کوین‌ها هیچ‌وقت دوباره به اوج قیمت خود برنمی‌گردند
تحلیل‌گر معروف ارزهای دیجیتال: اغلب آلت ‌کوین‌ها هیچ‌وقت دوباره به اوج قیمت خود برنمی‌گردند عکس

تحلیل‌گر معروف ارزهای دیجیتال: اغلب آلت ‌کوین‌ها هیچ‌وقت دوباره به اوج قیمت خود برنمی‌گردند

October 21, 2023
40
0

بنجامین کوون (Benjamin Cowen)، تحلیل‌گر برجسته ارزهای دیجیتال که با کانال یوتیوب خود @intothecryptovers به شهرت رسیده، در ارزیابی جدید خود هشدار داد که بیش‌تر آلت کوین‌ها (Altcoin) قرار نیست پس از افت شدید قیمت دوباره به اوج قیمت (یا بالاترین قیمت تاریخ خود- All-Time High) خود بازگردند.

به گفته کوون، آنچه باعث می‌شود که افت شدید آلت کوین‌ها به چشم نیاید، احیای دوباره قیمت بیت‌کوین است. کوون تأکید کرد که اگر قیمت بیت کوین پایین بیاید، وضع آلت کوین‌ها از این هم بدتر می‌شود.

بسیاری از آلت‌کوین‌هایی که هم‌اکنون در بین ۱۰۰ آلت کوین برتر بازار قرار دارند، افت قیمت بسیاری جدی دارند، اما بسیاری از افراد کاملا وضعیتشان را نادیده گرفته‌اند. تنها علت این نادیده گرفتن عملکرد خوب بیت‌کوین است. در این وضعیت ساده است که فراموش کنیم آلت کوین‌ها وضع بدی دارند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

آلت کوین چیست و چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟ معرفی انواع Altcoin

پیش‌بینی پانترا کپیتال: قیمت بیت کوین پس از هاوینگ سال ۲۰۲۴ به ۱۴۸ هزار دلار می‌رسد

بنجامین کوون می‌گوید، اگر می‌خواهید در سال پیش از رویداد هاوینگ در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید، بیت کوین گزینه خوبی است. با بیت‌کوین می‌توانید ریسک آلت کوین‌ها را به حداقل برسانید. رویداد هاوینگ بعدی بیت‌کوین برای تاریخ ۲۸ آوریل ۲۰۲۴ (۹ اردیبهشت ۱۴۰۳) برنامه‌ریزی شده است. هم‌اکنون بیت‌کوین با قیمت ۲۹،۶۵۱ معامله می‌شود که نسبت به هفته گذشته رشد ۱۰.۱۹ درصدی داشته است.
این تحلیل‌گر برجسته ارزهای دیجیتال در ادامه توضیح داد:

اما بعضی از افراد فکر می‌کنند که بیت‌کوین نمی‌تواند فرو بریزد و [قیمتش] سقوط کند. چرا احتمالش وجود دارد. منظورم این است که بیت‌کوین در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ افت شدیدی داشت [در آن زمان بیت‌کوین حتی به قیمت ۷،۲۰۰ دلار رسید]، حتی در مرحله‌ی اولیه‌ی چرخه‌ی هاوینگ قبلی هم سقوط کرد. بنابراین، امکان سقوط دارد. اگر سقوط قیمت داشته باشد، احتمالا بازار آلت کوین‌ها را هم با خودش پایین می‌کشد.

به گفته بنجامین کوون، تنها تعداد اندکی از آلت کوین‌ها می‌توانند دوباره به اوج قیمت خود برگردند. او در ادامه در مورد امکان احیای قیمت آلت کوین‌ها پس از افت شدید قیمت توضیح داد:

ممکن است یکی از هر ۱۰ تا، از هر ۵۰ تا یا هر ‍۱۰۰ تا [آلت‌کوین‌] باشد که بتواند به اوج قیمت خود برگردد، اما بسیاری از این رمزارزها کاملا سقوط می‌کنند.

به نظر بنجامین کوون، جرقه‌ی روند صعودی بعدی بیت کوین را یک رویداد کاپیتولاسیون (Capitulation) عظیم می‌زند. «کاپیتولاسیون» یا «تسلیم شدن قیمت»‌ به دوره‌‌ای گفته می‌شود که سرمایه‌گذاران و معامله‌گران تسلیم فشارِ فروش وحشتناک می‌شوند. در این مرحله سرمایه‌گذاران در سریع‌ترین زمان ممکن ارزهای دیجیتال را به فروش می‌رسانند. همین هم باعث می‌شود که قیمت‌ها کم‌ و کم‌تر شود.
کوون در ادامه خاطر نشان می‌کند:

نکته جالبی در مورد دو چرخه‌ی قبلی [کاپیتولاسیون] وجود دارد. همین هم علت شروع بازار صعودی است. در واقع، حرکت قیمت به سمت بالاترین قیمت تا وقتی که خبری از یک کاپیتولاسیون بزرگ باشد، اتفاق نمی‌افتد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:The Daily Hodl