پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالنهنگ‌ های لایت کوین در آستانه هاوینگ بعدی به سختی مشغول انباشت‌اند
نهنگ‌ های لایت کوین در آستانه هاوینگ بعدی به سختی مشغول انباشت‌اند عکس

نهنگ‌ های لایت کوین در آستانه هاوینگ بعدی به سختی مشغول انباشت‌اند

July 31, 2023
327
0

با نزدیکی به رویداد بعدی هاوینگ، دارندگان ارز دیجیتال لایت کوین (LTC) در حال انباشت ذخایر نقره دیجیتال خود در طول ماه گذاشته بوده‌اند. صفحه رسمی لایت کوین در توییت اعلام کرد که در تاریخ ۳۰ جولای (۸ مرداد) تا هاوینگ کمتر از ۲ هزار بلوک فاصله داشت. قرار است در رویداد هاوینگ بعدی پاداش استخراج هر بلاک از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ لایت کوین برسد.

داده‌های پلتفرم ساینتیمنت (Santiment)، شرکت تجزیه و تحلیل اطلاعات بلاکچین نشان می‌دهد که نهنگ‌ های لایت ‌کوین در محدوده متوسط (کسانی که بین ۱۰۰ تا ۱۰ هزار توکن دارند) از ۱۴جولای (۲۳ تیر) تا به حال، ۲۰۵،۴۰۰ رمزارز لایت کوین خریداری کرده‌اند. ساینتیمنت انباشت تهاجمی نهنگ‌ های لایت کوین را به رویداد هاوینگ که قرار است روز ۲ آگوست (۱۱ مرداد) اتفاق بیافتد نسبت داده است. در زمان تهیه این خبر، مجموع دارایی‌های این کیف پول‌ها بیش از ۱۸.۱۸ میلیون لایت کوین، معادل ۱.۷ میلیون دلار رسیده است.

اصطلاح هاوینگ (Halving) که اساسا به معنی تقسیم بر دو شدن است، در ارزهای دیجیتال برای متوازن کردن پاداش‌های استخراج انجام می‌گیرد. ساتوشی ناکاموتو، خالق اسرارآمیز بیت‌کوین در سند سفید این ارز دیجیتال با در نظر گرفتن هاوینگ (نصف شدن پاداش استخراج بلاک‌های تازه) در دوره‌های زمانی مشخص، به باور اقتصاددانان، راهکار بی‌نقصی برای مدیریت امور مالی از جمله کنترل تورم اندیشیده بود. به گفته پلتفرم ساینتیمنت تأثیر رویداد کنترل‌گرِ هاوینگ را بسیاری از معامله‌گران به چشم رشد قیمت ارزهای دیجیتال می‌دانند.

در رابطه با هاوینگ بیش‌تر بخوانید:

هاوینگ چیست؟ چه تأثیری بر قیمت ارزهای دیجیتال می‌گذارد؟

در همین حال، گزارش‌های قبلی پلتفرم بلن‌کریپتو (BeInCrypto) نیز رشدهای بالا را تأیید کرده بود. بر اساس این گزارش، استخراج‌کنندگان لایت کوین حجم زیادی از ذخیره‌های خود را نگه داشته‌اند. در واقع، نهنگ ‌های لایت کوین از روز ۱ تا ۲۸ جولای ۴۰۰ هزار نقره دیجیتال به حجم ذخیره‌های اضافه کرده‌اند. احساسات مثبت کنونی پیرامون لایت کوین نیز باعث رشد قیمت این رمزارز شده است. لایت کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۴.۳۴ درصد رشد قیمت داشته و هم‌اکنون در بازارهای کریپتو ۹۵ دلار معامله می‌شود.

وضعیت فعلی لایت کوین تفاوت زیادی با اوایل ماه جولای (اواسط تیر) این ارز دیجیتال دارد. در آن زمان قیمت لایت کوین از بالای ۱۰۰ دلار افت کرد. قیمت لایت کوین پس از این افزایش یافت که صرافی جدید ای‌دی‌ایکس مارکتس (EDX Market) اعلام کرد، از لایت کوین به عنوان یکی از ۴ ارز دیجیتال اصلی خود پشتیبانی می‌کند. با این حال، قیمت لایت کوین از اوایل جولای که به ۱۱۳ دلار رسیده بود، کاهش چشمگیری داشته است. اما حالا با نزدیکی به رویداد هاوینگ قیمت لایت کوین طی پنج روز اخیر ۳.۲ درصد رشد داشته و از پایین‌ترین سطح خود در ماه جولای که ۸۹ دلار بود، به ۹۵ دلار فعلی رسیده است.

علاوه بر این، حجم معاملات رمزارز لایت کوین نیز افزایش قابل‌ملاحظه‌ای داشته است. داده‌های پلتفرم بلن‌کریپتو نشان می‌دهد که حجم معاملات لایت کوین در ۲۴ ساعت گذشته تقریبا ۱۵۰ درصد بالا رفته و به بیش از ۱ میلیارد دلار رسیده است. این مقدار بسیار بالاتر از ۳۹۵ میلیون دلاری است که دیروز یکشنبه به ثبت رسیده بود. حجم کل معاملات لایت کوین نیز حدود ۶.۹ میلیارد دلار است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:beincrypto