پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالکویت تمام فعالیت‌های مرتبط به ارز دیجیتال را ممنوع اعلام کرد
کویت تمام فعالیت‌های مرتبط به ارز دیجیتال را ممنوع اعلام کرد عکس

کویت تمام فعالیت‌های مرتبط به ارز دیجیتال را ممنوع اعلام کرد

July 20, 2023
315
0

کویت تازه‌ترین کشوری است که راه خود را از ارزهای دیجیتال کاملا جدا می‌کند. اصلی‌ترین سازمان قانون‌گذار مالی این کشور، سازمان بازار سرمایه‌گذاری (CMA) کویت روز سه‌شنبه بخشنامه‌ جدیدی برای نظارت و صدور دارایی‌های دیجیتال در این کشور صادر کرد.

در بخشنامه سازمان بازار سرمایه‌گذاری عنوان شده که این نهاد دولتی کاملا متعهد می‌شود، کلیه‌ موارد استفاده مرتبط به ارزهای دریجیتال از جمله پرداخت‌، سرمایه‌گذاری و استخراج در این کشور را ممنوع اعلام کند.

این بخشنامه همچنین نهادهای محلی را نیز ملزم می‌کند که از صدور هرگونه مجوزی برای شرکت‌هایی که قصد ارائه خدمات دارایی‌های دیجیتال را دارند نیز غیرمجاز خودداری کنند. علاوه بر این، در این اطلاعیه ذکر شده است که اوراق بهادار و سایر ابزارهای مالی زیرنظر بانک مرکزی کویت و سازمان بازار سرمایه‌گذاری از این قاعده کاملا مستثنی هستند.

در رابطه با سایر ممنوعیت‌های بازار کریپتو نیز بخوانید:

بلاروس معاملات P2P ارز دیجیتال را ممنوع می‌کند

وزیر دارایی سابق بلژیک خواستار ممنوعیت ارزهای دیجیتال است

سازمان بازار سرمایه‌گذاری کویت جدا از ممنوعیت‌ها همچنین به شهروندان هشدار می‌دهد که مراقب ریسک‌های مرتبط به ارزهای دیجیتال باشند. این نهاد قانون‌گذار به خصوص در مورد ارزهای دیجیتال عنوان کرد که این دارایی‌های دیجیتال «وضعیت قانونی مشخصی ندارند و صادر نمی‌شوند یا پشتوانه‌ای‌ ندارند»

در ادامه اطلاعیه اصلی‌ترین نهاد قانون‌گذار مالی کشور کویت ذکر شده است که قیمت دارایی‌های اساسا به دلیل سفته‌بازی با افت قیمت‌های فاحش مواجه می‌شود. سازمان بازار سرمایه‌گذاری خاطر نشان کرد که مجازت زیرپا گذاشتن قوانین مبارزه با پو‌لشویی کویت در ماه ۱۵ قانون شماره ۱۰۶، سال ۲۰۱۳ تعیین شده است. به گفته مقام‌های کویتی این قانون تازه کاملا با اقدامات قانونی این کشور برای مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریسم هماهنگی دارد.

منابع:cointelegraph