پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالصرافی کراکن به‌زودی بانک ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌کند
صرافی کراکن به‌زودی بانک ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌کند عکس

صرافی کراکن به‌زودی بانک ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌کند

March 11, 2023
63
0

مارکو سانتوری، مدیر ارشد حقوقی صرافی کراکن اخیرا در پادکست دِ اسکوپ (The Scoop) به بحث و گفتگو با مجری برنامه، چاپارو نشست. پادکست د اسکوپ پادکست گفتگو محوری است که هر هفته حول محور مسائل صنعت کریپتو منتشر می‌شود. چاپارو در بخشی از این پادکست اعلام کرد، این صرافی هم‌اکنون کاملا جدی در مسیر راه‌اندازی بانک کراکن قرار دارد.

سانتوری در ادامه افزود: «ما آن خودکارها با زنجیرهای توپی کوچک را خواهیم داشت و هزاران عدد از آنها سفارش خواهیم داد. این خودکارها را با آرم خودمان به میز بانک‌های همه‌جای وال‌استریت وصل می‌کنیم.»

با پارسیان ان.اف.تی بیش‌تر در جریان اخبار دنیای کریپتو قرار بگیرید:

ارز دیجیتال تتر متهم به استفاده از اسناد جعلی و شرکت‌های کاغذی برای دسترسی بانکی شد

احتمال ورشکستگی سیلورگیت، بزرگ‌ترین بانک کریپتویی افزایش یافت

سقوط قیمت بیت‌کوین به زیر ۲۰ هزار دلار

صرافی کراکن نیز در یک توئیت حمایت خود از اظهارنظر سانتوری را اعلام کرد و گفت که بانک کراکن هنوز باز نشده، اما در مسیر راه‌اندازی قرار دارد. کراکن در این توئیت اشاره کرده است که این سرویس قرار است برای مشتریان فعلی صرافی در ایالات متحده دسترس باشد و در آینده به‌صورت بین‌المللی گسترش پیدا ‌کند.

خبر راه‌اندازی بانک کراکن در حالی است که در ماه‌های اخیر سخت‌گیری‌های نظارتی و قانونی زیادی روی فعالان صنعت کریپتو اعمال شده است. صرافی کراکن ماه قبل اعلام کرد که برنامه‌ اشتراک ارز دیجیتال خود را متوقف می‌کند و ۳۰ میلیون دلار نیز به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا می‌پردازد تا اتهام‌های نقص اوراق بهادار خود را حل و فصل کند.

مارکو سانتوری، مدیر ارشد حقوقی صرافی کراکن در پادکست دِ اسکوپ به بحث و گفتگو درباره احتمال تأسیس بانک کراکن پرداخت

ایالت وایومینگ در سپتامبر سال ۲۰۲۰ اولین مجوز بانکی را به صرافی کراکن واگذار کرده بود. کراکن در آن زمان اولین موسسه سپرده‌گذاری با مقاصد ویژه (SPDI) بود که بر دارایی‌های دیجیتال تمرکز داشت. برنامه صرافی برای راه‌اندازی بانک کراکن شامل مراحلی بود که از سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۱ شروع و مراحل آتی در سال ۲۰۲۲ پیگیری گرفته می‌شد.

با وجود گمانه‌زنی‌های مختلف همچنان برنامه‌های کراکن برای تأسیس بانک ارز دیجیتال روشن نیست و خود شرکت نیز تا به حال به پرس‌وجوهای رسانه‌های حوزه ارز دیجیتال پاسخی نداده است. سانتوری هم در پادکست د اسکوپ چندان اشاره‌ای به مسائل جزئی این برنامه نکرد. با این حال، بر کسی پوشیده نیست که وضعیت صنعت کریپتو از بهار سال ۲۰۲۲ تقریبا دورانی پر از آشفتگی و هیاهو را سپری می‌کند. طی ۱۲ ماه اخیر چندین رقیب کراکن از جمله ویجر دیجیتال، سلسیوس و اف‌تی‌ایکس (FTX) اعلام ورشکستگی کرده‌اند. عدم اطمینان مالی باعث شده تا توجه قانونگذاران و مجریان قانون به صنعت کریپتو هرچه بیش‌تر جلب شود. حال باید منتظر باشیم و ببینیم این صرافی مهم صنعت کریپتو دقیقا چه برنامه‌ای برای راه‌اندازی بانک ارز دیجیتال خود دارد.

منابع:bankingdive