پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبانک مرکزی کره جنوبی حق تحقیق از صرافی‌ها و شرکت‌های ارز دیجیتال این کشور را دریافت کرد
بانک مرکزی کره جنوبی حق تحقیق از صرافی‌ها و شرکت‌های ارز دیجیتال این کشور را دریافت کرد عکس

بانک مرکزی کره جنوبی حق تحقیق از صرافی‌ها و شرکت‌های ارز دیجیتال این کشور را دریافت کرد

April 25, 2023
20
0

 

طبق گزارش‌های رسیده از کره جنوبی به بانک مرکزی این کشور چراغ سبز نشان داده شده تا نظارت خود را بر اپراتورها و تمام ارائه‌کنندگان خدمات ارز دیجیتال را افزایش دهد. کره هرالد، رسانه محلی انگلیسی زبان کره جنوبی گزارش داده که بانک مرکزی کره جنوبی این حق را خواهد داشت در مورد اپراتورها و کسب‌وکارهای مرتبط به ارزهای دیجیتال تحقیق کند. بانک مرکزی کره جنوبی مدت‌ها است که با رگولاتور مالی این کشور، کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی (FSC) بر سر حوزه ارزهای دیجیتال رقابت دارد. با این حال، همچنان کمیسیون خدمات مالی در تنظیم مقررات مربوط به دارایی‌های دیجیتال حرف آخر را خواهد زد.

بانک مرکزی کره جنوبی همچنان نسبت به خطرات ثبات مالی استیبل‌کوین‌ها ابزار نگرانی می‌کند و حالا به همین منظور حق بررسی اطلاعات اطلاعات تراکنش‌ها را از صرافی‌های رمزارز درخواست کرده است. بعد از بحث‌های بسیار بالاخره هفته قبل بود که مقامات کمیته امور سیاسی مجلس ملی کره جنوبی به بانک مرکزی برای درخواست داده از اپراتورهای ارز دیجیتال چراغ سبز نشان دادند.

تازه‌ترین اخبار دنیای رمزارزها را از پارسیان ان.اف.تی دنبال کنید:

تراست ولت با پرداخت ۱۷۰ هزار دلار، ضرر و زیان کاربران را جبران کرد

دو کوان پیش از دستگیری تمام دارایی‌های خود را به بیت‌کوین تبدیل کرده بود

قرار است کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی موضع رسمی خود را در نشستی که روز ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) برگزار می‌شود، اعلام کند. بنا به گزارش‌ها، این نشست باعث تسریع گستردگی قوانین دارایی‌های دیجیتال در کره جنوبی خواهد شد. کیم هانگیو، قانون‌گذار حزب دموکرات کره جنوبی که پیشنهاد قانون دارایی‌های دیجیتال را داده، گفت: «کمیسیون خدمات مالی اذعان می‌کند که ضروریت دارد بانک مرکزی حق درخواست اطلاعات [تراکنش‌های ارز دیجیتال] را داشته باشد، اما از گنجاندن آن در لایحه‌ قانونی خودداری می‌کند.»

دولت کره جنوبی تلاش دارد تا هرچه زودتر قوانین مدونی برای ارزهای دیجیتال به تصویب برساند، اما همچنان بر سر کنترل این حوزه همچنان رقابتی بین بانک مرکزی و کمیسیون خدمات مالی وجود دارد. با این حال، کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی هشدار داد که اگر بانک مرکزی حق کنترل ارزهای دیجیتال را به دست آورد، تلویحا این پیام را مخابره می‌کند که دارایی‌های دیجیتال همان جایگاه مالی سنتی را دارند. رئیس کمیسیون خدمات مالی قبلا گفته بود که ارزهای دیجیتال را دارایی مالی نمی‌داند.

این دو نهاد از سه سال قبل تا به حال بر سر قوانین ارزهای دیجیتال با هم اختلاف‌نظرهای شدیدی داشته‌اند. کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی توسط مقامات کمیته امور سیاسی، بخشی از کمیسیون امور دولتی کشور، متهم به تلاش برای انحصار موقعیت خود به عنوان «رگولاتورِ دارایی‌های دیجیتال» شده است.

حال فعل و انفعالات تازه به این معنی است که هم بانک مرکزی کره جنوبی و هم رگولاتور مالی آن می‌توانند درباره اپراتورهای ارز دیجیتال تحقیق کنند و به اطلاعات تراکنش دسترسی کاملی داشته باشند. کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی  اخیرا با اقدامات اجرایی علیه شرکت‌های ارز دیجیتال فعال بوده و تقریبا همان موضع موضع کمیسیون اوراق بهادار و مبادلات ایالات متحده را در قبال امنیت دارایی‌های دیجیتال در پیش گرفته است. کمیسیون اوراق بهادار و مبادلات مدت‌هاست که به دنبال تصویب قوانینی برای تنظیم و ثبت مبادلات ایمن در حوزه ارزهای دیجیتال است.

منابع:cointelegraph