پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالماجرای ممنوعیت صرافی کوین بیس در قزاقستان چیست؟
ماجرای ممنوعیت صرافی کوین بیس در قزاقستان چیست؟ عکس

ماجرای ممنوعیت صرافی کوین بیس در قزاقستان چیست؟

November 7, 2023
860
0

مقامات کشور قزاقستان اعلام کردند، به دلیل نقض قوانین این کشور جلوی فعالیت صرافی کوین بیس (Coinbase)، از معتبرترین و بزرگ‌ترین صرافی‌های کریپتو در سطح جهان را در گرفته‌اند. هم‌اکنون وب‌سایت و اپلیکیشن کوین‌بیس از قزاقستان قابل‌دسترسی نیست. کشور قزاقستان مدت‌ها است که شرکت‌های تجاری را مجاب به رعایت قوانین و مقررات خود در حوزه ارزهای دیجیتال می‌کند.

نشریه محلی کرسیو (Kursiv) در این خصوص گزارش داد، مقامات پس از اینکه اطلاعیه‌ای از سوی وزارت توسعه دیجیتال در این خصوص دریافت کرده‌اند جلوی فعالیت این صرافی آمریکایی را گرفته‌اند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

صرافی بایننس پلتفرم قانونی خود در قزاقستان را راه‌اندازی کرد

مقررات جدید قزاقستان در حوزه ارزهای دیجیتال از فوریه ۲۰۲۳ به اجرا درآمده است. تمام کسب‌وکارهای تجاری فعال در این کشور باید مجوزهای لازم را از سوی مرکز مالی بین‌المللی آستانه (AIFC) به دست بیاورند. چنانچه نشریه کرسیو گزارش می‌دهد، پیش از این سایر صرافی‌های بزرگ بازار از بایننس، آپ‌ بیت و بای بیت توانسته بودند با دریافت مجوز این نهاد در منطقه فعال بمانند.

مقامات کشور قزاقستان به جز کوین بیس جلوی فعالیت بازار بورس اوراق بهادار نیویورک و همین‌طور شرکت چند ملیتی آمریکایی اینتراکتیو بروکرز را نیز گرفته است.

صرافی کوین بیس تا این لحظه از هرگونه اظهارنظر عمومی در این خصوص خودداری کرده است. در وب‌سایت رسمی کوین‌بیس نیز همچون سابق فهرست کشورهای پشتیبانی‌شده به چشم نمی‌خورد، هرچند می‌توان همچنان لینک این صفحه را در راهنمای کلی وب‌سایت صرافی دید.
کشور قزاقستان در سال‌های اخیر سعی کرده با اجرای چارچوب‌ قانونی مدّون و یک سیاست کلی برای قانونی کردن ارزهای دیجیتال و حتی راه‌اندازی طرح‌های آموزشی مختلف در جهت شفاف‌سازی صنعت کریپتو گام‌های مهمی بردارد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto News