پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالسرمایه‌گذاری عظیم کاسیکورن بانک روی صرافی ارز دیجیتال
سرمایه‌گذاری عظیم کاسیکورن بانک روی صرافی ارز دیجیتال عکس

سرمایه‌گذاری عظیم کاسیکورن بانک روی صرافی ارز دیجیتال

October 30, 2023
339
0

کاسیکورن بانک (Kasikornbank)، چهارمین بانک بزرگ کشور تایلند اعلام کرد که ۱۰۳ میلیون دلار در یک صرافی ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده است. بنا به گزارش روزنامه بانکوک بیز نیوز (Bangkok Biz News)، غول مالی تایلندی در معامله اخیر ۹۷ درصد از سهام صرافی ارز دیجیتال ساتانگ پرو (Satang Pro) را خریداری کرده است.

بر اساس اسناد معامله، این بانک تایلندی برای خرید این مقدار از سهام ساتانگ پرو در مجموع ۳.۷۰۵ میلیارد بات تایلند (حدود ۱۰۳ میلیون دلار) پرداخت کرده است. کاسیکورن بانک برای انعقاد قرارداد معامله اخیر سهام صرافی ساتانگ پرو را به وسیله شرکت تابعه خود، یونیتا کاپیتال (Unita Capital) خریداری کرده است.

بنا به گزارش رسانه‌های محلی، پس از انجام این معامله، قرار است نام صرافی ارز دیجیتال ساتانگ پرو به اربیکس (Orbix) تغییر داده شود. در همین حال غول مالی تایلندی قرار است بازورهای جدیدی را برای معاملات مختلف از سرمایه‌گذاری و وام‌دهی رمزارزی تا فناوری‌های کریپتو به این سرمایه‌گذاری کلان خود در حوزه ارزهای دیجیتال اضافه کند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

همکاری بایننس با پلیس تایلند برای توقیف ۲۷۷ میلیون دلار اموال مسروقه

بانک شین هان کره‌ جنوبی برنامه‌ آزمایشی رمیتنس مبتنی بر استیبل ‌کوین خود را تکمیل کرد

صرافی ساتناگ پرو که در سال ۲۰۱۷ آغاز به کار کرده، یکی از معدود صرافی‌های ارز دیجیتال در تایلند است که مجوز رسمی کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور را در اختیار دارد. با این حال، این صرافی در سال ۲۰۲۲ یکی از چهار صرافی بود که به دلیل حجم مبادلات جعلی خود با ممانعت‌های قانونی از سوی مراجع قانونی این کشور مواجه شد.

کاسیکورن بانک با قرارداد جدید یک گام مؤثر دیگر به سوی صنعت ارز دیجیتال بر می‌دارد. این مؤسسه مالی عظیم پیش‌تر در سال ۲۰۱۶، به اولین بانک تایلندی تبدیل شده بود که از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کند. در آن زمان، کاسیکورن بانک با شعبه تایلند شرکت بین‌المللی آی‌بی‌اِی (IBM) همکاری کرده بود تا راه‌کارهای بلاک‌چین را برای کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت تراکنش‌ها توسعه دهد. کاسیکورن بانک هم‌اکنون با نزدیک به ۱۲۰ میلیارد دلار دارایی (تا خرداد امسال) در بین پنج بانک برتر تایلند جای می‌گیرد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto News