پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالکلاهبرداری باورنکردنی:‌ درآمد ۱.۱ میلیون دلاری یک کاربر از ایردراپ ژوپیتر
کلاهبرداری باورنکردنی:‌ درآمد ۱.۱ میلیون دلاری یک کاربر از ایردراپ ژوپیتر عکس

کلاهبرداری باورنکردنی:‌ درآمد ۱.۱ میلیون دلاری یک کاربر از ایردراپ ژوپیتر

February 1, 2024
0
0

یک کاربر توانست در یک کلاهبرداری باورنکردنی با استفاده از هزاران کیف پول بیش از ۱.۱ میلیون دلار از ایردراپ اخیر صرافی غیرمتمرکز ژوپیتر درآمد به دست بیاورد. این کاربر توانست با استفاده از ۹،۲۴۶ کیف پول مختلف در شبکه بلاک‌چین سولانا در مجموع ۱.۸۵ میلیون توکن ژوپیتر (JUP) به دست بیاورد.

توکن‌هایی که این کاربر به دست آورد، بخشی از ایردراپ (توزیع رایگان توکن) صرافی غیرمتمرکز ژوپیتر بود. این معامله‌گر با وجود افت ۶۹ درصدی قیمت توکن ژوپیتر همچنان درآمدی بیش از ۱ میلیون دلاری را از آن خود کرد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

هجوم میم‌کوین‌های کلاهبرداری پس از خداحافظی موقت ZachXBT از توییتر

این کاربر پس از سوءاستفاده از ایردراپ، حدود ۷۷ هزار دلار از توکن‌ها را به صرافی‌های بای بیت (Bybit) و مکسی (Mexc) انتقال داد. داده‌های وب‌سایت لوکانچین (LookOnChain) نشان می‌دهد که کاربر موردنظر هم‌اکنون ۳۱۹ هزار توکن ژوپیتر به ارزش ۱۹۶ هزار دلار را در کیف پول‌های خود دارد. نکته جالب در مورد کلاهبرداری اخیر اینکه این کاربر با بیش از ۹ هزار کیف پول خود، تقریبا ۱ درصد از کل کیف پول‌های مورد تأیید برای دریافت ایردراپ ژوپیتر را تشکیل می‌داد.

<< قیمت کسپا را در اینجا مشاهده کنید >>

ژوپیتر یک صرافی غیرمتمرکز در شبکه سولانا است که پس از راه‌اندازی پروتکل DEX و دو ایردراپ اخیر به یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های دیفای در شبکه سولانا تبدیل شده است. صرافی ژوپیتر ابتدا میم کوین WEN را بین بیش از میلیون کیف پول فعال شبکه سولانا توزیع کرد.

در مرحله بعدی نوبت به توزیع رایگان توکنJUP رسید که ارز دیجیتال بومی پروتکل ژوپیتر است. در این ایردراپ ۷۰۰ میلیون دلار توکن بین حامیان اولیه و کاربران این سرویس توزیع شد. اما بزرگ‌ترین نگرانی کاربران از بازه‌زمانی ۷ روزه‌ای است که ورمیو (Weremeow)، بنیان‌گذار ژوپیتر و بقیه تیم توسعه‌دهنده حق فروش ۲.۵ درصد از کل ۱۰ میلیارد توکن ژوپیتر را دارند.

اما شرط این فروش رسیدن قیمت ارز دیجیتال ژوپیتر به بیش از ۷۰ سنت است. هم‌اکنون توکنJUP فاصله زیادی تا این قیمت دارد. با این حال، این رویکرد بنیان‌گذار ژوپیتر کاربران از یک دامپ بزرگ (فروش‌ ارزهای دیجیتال با قیمت بالا) و افت قیمت ناگهانی این رمزارز نگران کرده بود.

صرافی غیرمتمرکز ژوپیتر در شبانه‌روز گذشته توانسته حجم معاملات بسیار بالایی را به ثبت برساند و از رقبایی مانند صرافی یونی سواپ به شدت جلو بزند. بنا به داده‌های وب‌سایت دیفای‌لاما (DefiLlama)، حجم مبادلات این صرافی در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۲ میلیارد دلار بوده که حدود ۳۰۰ میلیون دلار از یونی‌ سواپ بیش‌تر است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

منابع:Crypto News