پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالژاپن با DCJPY، اولین ارز دیجیتال با پشتوانه‌ بانکی خود را تا ۲۰۲۴ راه‌اندازی می‌کند
ژاپن با DCJPY، اولین ارز دیجیتال با پشتوانه‌ بانکی خود را تا ۲۰۲۴ راه‌اندازی می‌کند عکس

ژاپن با DCJPY، اولین ارز دیجیتال با پشتوانه‌ بانکی خود را تا ۲۰۲۴ راه‌اندازی می‌کند

October 12, 2023
38
0

ژاپن، همزمان با رقابت گسترده‌ای که در سطح جهان برای دیجیتالی شدن اقتصادها در گرفته، اولین ارز دیجیتال با حمایت بانکی را در سال ۲۰۲۴ عرضه خواهد کرد. به گزارش رویترز، بانک اینترنتی چی‌ام‌او اوزورا نت بانک (GMO Aozora Net Bank) قرار است تا جولای سال ۲۰۲۴ ارز دیجیتالی با محوریت ین و پشتوانه‌ سپرده‌های بانکی به نام DCJPY عرضه کند.

گردش مالی ارز دیجیتال DCJPY در شبکه بلاک‌چینی که دی‌کارت (DeCurret) توسعه داده انجام می‌شود. دی‌کارت یک صرافی دارای مجوز از دولت ژاپن است که از سال ۲۰۱۸ کار خود را شروع کرد. بعدا هولدینگ آمبر در سال ۲۰۲۱، صرافی دی‌کارت را خریداری کرد.

در ابتدا قرار بود که شرکت مخابراتی ژاپن (IIJ) از این ارز دیجیتال برای تسویه حساب گوهینامه‌های انرژی پاک استفاده کند. با این حال، بعدا گزارش شد که صرافی دی‌کارت با غول‌های ژاپنی دیگری از جمله میتسوبیشی برای استفاده از این فناوری صحبت کرده است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی ژاپن بازار ان اف تی تأسیس کرد

اخیرا در ژاپن مقرراتی به تصویب رسید که شرکت‌های فین‌تک و بانک‌ها را به تخصیص منابعی برای تحقیق و توسعه خدمات دیجیتال تشویق می‌کرد. برای مثال، سورامیتسو، یک شرکت بلاک‌چین در ژاپن هم‌اکنون مشغول توسعه یک سیستم پرداخت بین‌المللی در آسیا است. این شرکت شبکه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) کشور کامبوج توسعه داده است. سورامیتسو همچنین تصمیم دارد که برای افزایش سطح پذیرش این رمزارز بانک مرکزی با کشورهای هند و چین همکاری کند.

در همین حال، این امیدواری وجود دارد که ارز دیجیتال DCJPY هزینه‌های پرداخت را نسبت به سیستم‌ پرداخت بدهی و انتقال وجه مستقیم فعلی کاهش دهد.

ساتوشی مورابایاشی، مدیرعامل صرافی دی‌کارت در کاغذ سفید ارز دیجیتال DCJPY عنوان کرد:

اگر شرکت‌های تجاری بتوانند با استفاده از شبکه DCJPY کاملا دیجیتالی شوند، صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌ها برای تمام طرفین درگیر تسویه‌حساب می‌شود.

کشور ژاپن با عرضه اولین ارز دیجیتال با پشتوانه بانکی به سایر کشورهای می‌پیوندد که به دنبال استفاده از ارزهای دیجیتال با پشتوانه‌ سپرده‌های بانکی و فناوری نوظهور بلاک‌چین هستند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.