پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالمیم کوین (Memecoin)،‌ ارز دیجیتال شگفت‌انگیزی که بازار را بهم ‌ریخت
میم کوین (Memecoin)،‌ ارز دیجیتال شگفت‌انگیزی که بازار را بهم ‌ریخت عکس

میم کوین (Memecoin)،‌ ارز دیجیتال شگفت‌انگیزی که بازار را بهم ‌ریخت

November 5, 2023
818
0

ارز دیجیتال میم کوین (Memecoin) با علامت اختصاری میم (MEME) تنها در عرض چند روز پس از عرضه توانسته وارد فهرست معاملات صرافی بایننس شود و رشد قیمت ۲۵۰۰ درصدی را تجربه کند.

ارز دیجیتال میم یک توکن با استاندارد ERC-20 است که به عنوان ارز دیجیتال بومی اکوسیستم میم‌لند (Memeland) عرضه شده است. سال ۲۰۲۳، سال میم‌کوین‌ها است، از این رو بسیاری عقیده دارند که این رمزارز ممکن است شگفتی امسال بازار میم‌کوین‌های بازار باشد. حال باید منتظر ماند تا دید که آیا این میم‌کوین جدید می‌تواند مسیر رقبای بزر‌گ و محبوب خود شیبا اینو، دوج کوین و پپه کوین را طی کند.

ارز دیجیتال Memecoin وقتی که در صرافی بایننس، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال جهان پذیرفته شد، توانست توجه بسیاری از علاقه‌مندان به ارزرهای دیجیتال را به خود جلب کند. اخبار مربوط به عرضه این ارز دیجیتال در یک صرافی بزرگ به سرعت معامله‌گران را که عجله داشتند اولین خریداران این رمزارز باشند مجذوب خود کرد. همین موضوع نیز باعث شد تا قیمت این ارز دیجیتال در همان مراحل اولیه عرضه رشد فوق‌العاده ۲۵۰۰ درصدی را تجربه کند.

به این ترتیب، قیمت Memecoin به سرعت سر به آسمان‌ها زد و حالا به قیمت ۰.۰۲۵۶۹۹ دلاری رسیده است. همچنان بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران منتظر اتفاقات بیش‌تری در رابطه با این رمزارز هستند. به خصوص اینکه یک رویداد ایردراپ (توزیع رایگان) نیز در راه است که هیجان زیادی را به سرمایه‌گذاران اولیه توکن تزریق کرده است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

ارز دیجیتال فلوکی اینو، تنها میم ‌کوین سبز بازار

با افت قیمت پپه، سرمایه‌گذاران سراغ ارز دیجیتال ال هیپو (HIPP) رفتند

پلت‌فرم‌های مختلف تجزیه و تحلیل داده‌های بلاک‌چین هیاهوی زیادی پیرامون تقاضای بالا برای این رمزارز ثبت کرده‌اند. در واقع، آمارهای مربوط به توکن میم فوق‌العاده چشمگیر است. هم‌اکنون تقاضا برای ۲.۳۵ میلیارد توکن میم کوین وجود دارد. این مقدار توکن ۵۲.۴ میلیون دلار ارزش دارد و ۱۳.۶ درصد از کل عرضه این رمزارز را شامل می‌شود.

علاوه بر این، صرافی بایننس توکن میم را در لانچ ‌پول خود نیز گنجانده است که باز هم باعث افزایش شور و هیجان معامله‌گران شده است. گنجانده شدن در لانچ پول یک راه‌کار است که در آن کاربران می‌توانند با سپرده‌گذاری توکن‌های خاصی، توکن‌های جدیدی دریافت کرده و کسب درآمد کنند. حال، عرضه این توکن از هفته آینده آغاز می‌شود و دارای حداکثر عرضه ۶۹ میلیارد توکنی است.

دلیل هیاهو پیرامون Memecoin چیست؟

اما اینکه چرا رمزارز Memecoin توانسته این چنین بازار را بهم بریزد، احتمالا عوامل مختلفی از افزایش تقاضا تا هیاهو در خصوص ایردراپ و موارد دیگر توانستند باعث شوند که این توکن به سرعت مورد استقبال کاربران قرار بگیرد.
از طرف دیگر بایننس تصمیم گرفته که میم کوین را در بازار ارزهای دیجیتال عرضه کند. این صرافی روز جمعه اعلام کرد که رسما از این میم‌کوین پشتیبانی می‌کند. بایننس این توکن را وارد جفت معاملات مختلف خود کرده است. علاوه بر این بایننس می‌خواهد خدمات ربات معامله‌گر (Trading Bot) خود را نیز برای جفت معاملاتی تتر/ Memecoin ارائه دهد.

این اطلاعیه بایننس باعث هیجان هرچه بیش‌تر مشتریان صرافی شده است. بایننس در اطلاعیه خود گفته است که هیچ کارمزدی را برای جفت‌های معاملات فرست دیجیتال یو‌اس‌دی (FDUSD)/ توکن میم و ترو یو اس دی (TUSD)/ توکن میم در نظر نگرفته است. صرافی بایننس همچنین روز جمعه قراردادهای آتی دائمی خود را اعلام کرد که به مشتریان صرافی امکان استفاده از اهرم تا ۵۰ برابری را می‌دهد. انتظار می‌رود که این گام مهم بایننس بتواند باعث افزایش حتی بیش‌تر تقاضا برای Memecoin شود و توجهات زیادی را به خود جلب کند.

باتوجه به هیاهویی که پیرامون این ارز دیجیتال درگرفته، ظاهرا Memecoin همچنان در نمودارها به حالت سبز باقی بماند. در حالی که قیمت Memecoin در ابتدای ورود به فهرست معاملات بایننس با افت اندک قیمت همراه بود، اما هم‌اکنون با رشد تقریبا ۱۴ درصدی در ۲۴ ساعت اخیر، به قیمت ۰.۰۲۵۹۲ دلار رسیده است. حجم معاملات ۲۴ ساعته این توکن نیز ۱۳۹.۳۹ درصد افزایش یافته است. علاوه بر این، ارزش بازار ارز دیجیتال میم کوین هم‌اکنون ۲۲۱.۴۶ میلیون دلار است که از این لحاظ در فهرست برترین ارزهای دیجیتال پلت‌فرم کوین‌مارکت‌کپ در رتبه ۱۴۳ قرار دارد.

منابع:Crypto News