پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبا کوتاه شدن دست ایلان ماسک از دوج کوین، چه بلایی سر میم کوین اول بازار می‌آید؟
با کوتاه شدن دست ایلان ماسک از دوج کوین، چه بلایی سر میم کوین اول بازار می‌آید؟ عکس

با کوتاه شدن دست ایلان ماسک از دوج کوین، چه بلایی سر میم کوین اول بازار می‌آید؟

July 19, 2023
178
0

ایلان ماسک همیشه با توییت‌ها و اظهارنظرهای خودش می‌توانست تأثیر چشمگیری روی قیمت دوج کوین داشته باشد. برای مثال، او قبلا در ماه می ۲۰۲۱ در برنامه تلویزیونی Saturday Night Live صحبت کرد. او در قسمتی از این برنامه زنده تلویزیونی این میم کوین را یک «حقه‌بازی» خطاب کرد. قیمت دوج کوین پس از این ماجرا حدود ۵۲ درصد افت کرد. پس از آن وقتی که ایلان ماسک توییتر را در آوریل ۲۰۲۳ خرید و سلطه‌ی خود را بر یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان قطعی کرد، لوگوی سگ دوج کوین را به جای پرنده معروف توییتر گذاشت.

پس از این اتفاق معامله‌گران تصور کردند که توییتر قصد دارد این میم کوین را برای تراکنش‌های تجاری استفاده کند. به این ترتیب قیمت دوج کوین در عرض ۲۴ ساعت با رشد ۳۵ درصدی از ۰.۰۷۵ به ۰.۱۱ دلار رسید. تأثیر این دو رویداد را می‌توانید را در نمودار زیر ملاحظه کنید.

نمودار دو تأثیر بزرگ ایلان ماسک روی قیمت دوج کوین

با این حال، ایلان ماسک روز دوشنبه دوباره در مورد دوج کوین توییت فرستاد، اما این بار اظهارنظرهای او تأثیر چشمگیری روی بازار نداشتند. همین موضوع باعث تعجب برخی از معامله‌گران شد. شاید آن‌طور که برخی از سرمایه‌گذاران تصور می‌کنند نفوذ ماسک روی این ارز دیجیتال به‌مرور رو به کاهش است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

شکایت سرمایه‌گذاران دوج کوین از ایلان ماسک به جرم دستکاری بازار

با کاهش نفوذ ایلان ماسک روی بازار ممکن است استخراج‌کنندگان دوج کوین تأثیر بیش‌تری روی این ارز دیجیتال داشته باشند. هم‌اکنون استخراج‌کنندگان حدود ۳.۲ درصد از کل دوج کوین‌های در گردش را در اختیار دارند. داده‌های جدید نشان می‌دهد که استخراج‌کنندگان این میم کوین این اواخر حجم استخرا‌ج‌های خود را بالاتر نیز برده‌اند. طبق جدیدترین گزارش‌ها، استخراج‌کنندگان دوج کوین تنها بین ۶ تا ۱۸ جولای ۵۰ میلیون توکن از این ارز دیجیتال به دارایی‌های خود افزوده‌اند.

هنگامی که استخراج‌کنندگان ذخایر خود را افزایش می‌دهند، چشم‌انداز مثبتی برای یک ارز دیجیتال فراهم می‌شود. اگر سرمایه‌گذاران استراتژیک بخواهند از رویه استخراج‌کنندگان پیروی کنند باید در هفته‌های آتی منتظر رشد قیمت دوج کوین باشیم.

منابع:beincrypto