پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالتلگرام ممکن است رمزارزهای کاربران ایرانی را بلوکه کند
تلگرام ممکن است رمزارزهای کاربران ایرانی را بلوکه کند عکس

تلگرام ممکن است رمزارزهای کاربران ایرانی را بلوکه کند

November 12, 2023
672
0

انجمن بلاکچین ایران در تازه‌ترین هشدار خود به کاربران ایرانی نسبت به استفاده از کیف پول تلگرام هشدار داد. این انجمن که عموما بیانیه‌های مهم امنیتی در خصوص خطرات فناوری بلاک‌چین صادر می‌کند، در تازه‌ترین اطلاعیه خود اعلام کرد، چندین مورد شناسایی کاربرانی ایرانی در کیف پول تلگرام گزارش شده است. این انجمن از اینکه اقداماتی برای شناسایی و بلوکه کردن ارزهای دیجیتال کاربران ایرانی در این پلت‌فرم انجام بگیرد اظهار نگرانی کرد.

انجمن بلاکچین ایران همچنین از کاربران ایرانی درخواست کرد مراقب انتقال مستقیم دارایی‌های خود از کسب و کارهای ایرانی به خارج از کشور باشند و سعی کنند قبل از استفاده از هر پلت‌فرم خارجی کاملا با ریسک‌های استفاده از آن آشنا شوند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

ربات تلگرام مایسترو پس از حمله هکری، ۶۱۰ اتریوم را به کاربران آسیب‌دیده بازگرداند

اعضای باند کلاهبرداری ارز دیجیتال پس از سرقت ۶۹۰ میلیارد تومان بازداشت شدند

به باور این انجمن فشارها برای شناسایی ارزهای دیجیتال ایرانیان در کیف پول تلگرام به‌طرز محسوسی افزایش یافته است. انجمن بلاکچین ایران ضمن اشاره به ناامنی کیف پول تلگرام برای کاربران و کسب و کارهای ایرانی، درخواست کرد که به سرعت اقدامات امنیتی برای جلوگیری از شناسایی آدرس‌های بلاک‌چین و رمزارزهای خود انجام دهند.

انجمن بلاکچین ایران با ارائه اسنادی نشان داد که بلوکه شدن رمزارزهای کاربران تنها به تون کوین (TonCoin)، توکن بومی شبکه‌باز تلگرام محدود نمی‌شود و ممکن است سایر ارزهای دیجیتال کاربران نیز مسدود شود. انجمن بلاکچین ایران در گزارش جدید خود روی این نکته تأکید کرد که دارایی‌های کاربران ایرانی ممکن از طریق آدرس‌های کیف پول‌، ارتباط بین آدرس کیف پول‌ها، آی‌پی و اظهارات خود کاربر رخ دهد.

هشدار اخیر باتوجه به اینکه تلگرام یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در بین کاربران ایرانی است و شمار زیادی از کاربران از کیف پول این پلت‌فرم نیز استفاده می‌کنند اهمیت زیادی دارد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.