پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالطبق گزارش آرک اینوست، مؤسسات بیش از هر زمان دیگری بیت کوین نگه می‌دارند
طبق گزارش آرک اینوست، مؤسسات بیش از هر زمان دیگری بیت کوین نگه می‌دارند عکس

طبق گزارش آرک اینوست، مؤسسات بیش از هر زمان دیگری بیت کوین نگه می‌دارند

July 8, 2023
273
0

به گزارش شرکت آرک اینوست (Ark Invest) سرمایه‌گذاران نهادی و دارندگان بلندمدت بیت کوین علائمی از صعود را با به اوج رسیدن در چند شاخص نشان داده‌اند. بر اساس شماره جدید نشریه بیت‌کوین مانسلی (The Bitcoin Monthly) که فعالیت‌های بلاکچین را ردیابی می‌کند، موجودی بیت کوین موجود در میزهای معاملات فرابورسی به بالاترین حد خود رسیده است. نزدیک به ۸ هزار بیت کوین روی این میزها نشسته که رشد چشمگیر ۶۰ درصدی را در این ۳ ماهه‌ به ثبت کرده است.

شرکت مدیریت دارایی آرک اینوست متعلق به کتی وود (Cathie Wood) از میزهای معاملات فرابورسی به عنوان نماینده‌ای از فعالیت‌های سازمانی استفاده می‌کند. حال اعداد و ارقام گزارش شده نشان می‌دهد که مؤسسات و سایر تخصیص‌دهندگان سرمایه‌ بزرگ به‌صورت فزاینده‌ای روی بیت کوین تمرکز کرده‌اند که یک علامت صعودی است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

شرکت مایکرواستراتژی بیتکوین‌های بیش‌تری خریداری کرد

کتی وود سرمایه‌گذار مشهور، ۱۹.۹ میلیون دلار به شرکت بلاک جک دورسی تزریق کرد

آرک در گزارش خود عنوان کرد: «از نظر ما افزایش موجودی روی میزهای معاملات فرابورسی نشان می‌دهد که مؤسسات و سایر شرکت‌های به‌طور فزاینده‌ای روی بیت‌ کوین تمرکز کرده‌اند.»

در ادامه این گزارش همچنین به شرکت گری اسکیل بیت‌کوین تراست (Grayscale Bitcoin Trust)، یک صندوق ارز دیجیتال اشاره شده است که از معدود شرکت‌هایی است که با سرمایه‌گذاران بزرگ یا معتبر همکاری می‌کند. ارزش این شرکت در سال جاری ارزش دو برابر شده است. سهام شرکت که با نماد GBTC مشخص می‌شود امسال با 8.65 دلار شروع کرده بود و حالا به 20 دلار رسیده است.

تخفیف به اصطلاح GBTC که به تفاوت بین قیمت سهام و ارزش خالص دارایی‌های شرکت گفته می‌شود نیز کاهش 30 درصدی داشته است. این امر به باور آرک اینوست نشان از خوش‌بینی بازار دارد که به دلیل درخواست‌های اخیر ثبت ETF اسپات بیت کوین (صندوق قابل معامله بیتکوین) در فضای کریپتو به وجود آمده است.

دارندگان بلندمدت بیت کوین نشانه‌ای از قدرت شبکه درنظر گرفته می‌شوند که آرک اینوست با آن موافق کرد. در گزارش این مؤسسه همچنین عنوان شده است که نزدیک به ۷۰ درصد از ۱۹ میلیون بیت کوین در گردش در بیش از یک تغییر نکرده است که بالاترین رقم در هر دو حالت نسبی و مطلق است.

منابع:decrypt