پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالقمار سرمایه‌گذاران نهادی روی ارز دیجیتال ریپل هفته‌ها بعد از پیروزی در دادگاه
قمار سرمایه‌گذاران نهادی روی ارز دیجیتال ریپل هفته‌ها بعد از پیروزی در دادگاه عکس

قمار سرمایه‌گذاران نهادی روی ارز دیجیتال ریپل هفته‌ها بعد از پیروزی در دادگاه

August 15, 2023
70
0

گزارش جدید کوین‌ شیرز (CoinShares)، بزرگ‌ترین شرکت سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال جهان نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران همچنان مشغول قمار روی ارزهای دیجیتال نه تنها بیت‌کوین بلکه ریپل هستند. گزارش روز دوشنبه این شرکت سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی برای شانزدهمین هفته متوالی سرمایه هنگفتی روانه محصولات مالی ویژه ارز دیجیتال ریپل کرده‌اند.

ریپل (XRP) هم‌اکنون پنجمین ارز دیجیتال برتر بازار از لحاظ ارزش بازار به حساب می‌آید و با قیمت ۰.۶۲۹۳ دلار معامله می‌شود. در ادامه گزارش کوین شیرز عنوان شده که محصولات مالی ویژه ریپل نیز از ابتدای سال جاری ۱۲۷ درصد افزایش یافته‌اند. جیمز باترفیل، مدیر بخش تحقیقات شرکت کوین‌ شیرز نیز در این رابطه اظهار داشت که از ابتدای سال ۲۰۲۳ مبلغ ۱۱.۲۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری در محصولات مالی ویژه ارز دیجیتال ریپل انجام گرفته است.

دلیل خوش‌بینی سرمایه‌گذاران نهادی ظاهرا پیروزی شرکت ریپل لبز (Ripple Labs)، ناشر ارز دیجیتال ریپل در دادگاه است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در سال ۲۰۲۰ از ریپل لبز به جرم گمراهی سرمایه‌گذاران و فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده در قالب رمزارز ریپل شکایت کرد. مطابق اسناد دادگاه، SEC ادعا کرده بود که ریپل لبز توانسته با فروش ارزهای دیجیتال خود ۱.۳ میلیارد دلار سرمایه جذب کند. اما نهایتا ماه قبل بود که یک قاضی از دادگاه ناحیه‌ای حکم اختصاری به نفع شرکت ریپل لبز صادر کرد.

قاضی آنالیسا تورس در حکم ۱۳ جولای (۲۲ تیر) اعلام کرد که فروش ارز دیجیتال ریپل به سرمایه‌گذاران خرد در قالب اوراق بهادار ثبت‌نشده قرار نمی‌گیرد. با این حال، قاضی تورس در همین حکم اختصاری خود قراردادهای فروش نهادی ریپل لبز با ارزش ۷۲۸ میلیون دلار را اوراق بهادار ثبت‌نشده دانسته بود. به هر حال، سرمایه‌گذاران و ریپل لبز از حکم دادگاه برداشت کاملا مثبتی داشتند.

قیمت ارز دیجیتال ریپل که از سال قبل روند صعودی را شروع کرده بود، در سال ۲۰۲۳ نیز بالا رفت. با توجه به احساسات مثبتی که پیرامون این رمزارز و اکوسیستم آن وجود دارد،‌ استوارت آلدروتی، مدیر ارشد حقوقی ریپل گفت که انتظار دارد بانک‌های آمریکایی بار دیگر از راهکار نقدینگی مورد تقاضای (ODL) این شرکت فین‌تک برای انجام حواله‌های ارزان‌تر و امن‌تر استفاده کنند.

در بخش دیگری از گزارش کوین شیرز اشاره شده که سرمایه‌گذاران نهادی در هفته گذشته ۲۹ میلیون دلار به محصولات مالی ویژه ارزهای دیجیتال تزریق کرده‌اند. کوین شیرز در گزارش خود اضافه کرد که بیت کوین همچنان هدف اصلی سرمایه‌گذاران است و ۲۷ میلیون دلار به صندوق‌‌های بزرگی که برای سرمایه‌گذاران معتبری از جمله گری‌اسکیل، تری‌آی‌کیو (3iQ) و ۲۱ شیرز (21 Share) ایجاد شده سرازیر شده است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Decrypt