پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالجدول زمانی گوگل بارد از قیمت‌ شیبا اینو: میم‌کوین محبوب چه‌زمانی به ۰.۰۱ دلار می‌رسد؟
جدول زمانی گوگل بارد از قیمت‌ شیبا اینو: میم‌کوین محبوب چه‌زمانی به ۰.۰۱ دلار می‌رسد؟ عکس

جدول زمانی گوگل بارد از قیمت‌ شیبا اینو: میم‌کوین محبوب چه‌زمانی به ۰.۰۱ دلار می‌رسد؟

September 9, 2023
17
0

گوگل بارد (Google Bard)، چت‌بات هوش مصنوعی غول فناوری جهان اخیرا جدول زمانی از نقطه‌ عطف‌های قیمت میم‌ کوین محبوب بازار ارزهای دیجیتال، شیبا اینو (Shiba Inu) ارائه کرده است. این چت‌بات مشخص کرده که قیمت شیبا اینو چه زمانی به ۰.۰۰۱،‌ ۰.۰۱ و ۰.۱ دلار می‌رسد.

طبق پیش‌بینی گوگل بارد، علاقه‌مندان شیبا اینو باید برای رسیدن این ارز دیجیتال به قیمت ۰.۰۰۱ دلاری صبور باشند. گوگل بارد پیش‌بینی می‌کند که شیبا اینو تا سال ۲۰۲۴ یا حتی ۲۰۲۵ به این نقطه عطف برسد. شیبا اینو در حال حاضر با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۷۵۹ دلار در بازار معامله می‌شود. برای اینکه شیبا اینو به قیمت ۰.۰۰۱ دلار برسد باید شاهد افزایش قیمت نجومی ۱۳،۰۷۵ درصدی باشیم. رسیدن به یک نقطه عطف دیگر یعنی ۰.۰۱ دلار، از این هم سخت‌تر است و لازمه‌ی آن افزایش قیمت ۱۳۱،۶۵۲ درصدی نسبت به قیمت فعلی شیبا اینو است.

هرچند گوگل بارد کاملا در این پیش‌بینی‌ها محتاط است و رسیدن به این قیمت‌ها را در چند سال آینده بعید می‌داند. با این حال، این چت‌بات حدس می‌زند که با افزایش محبوبیت و پذیرش میم کوین این امکان وجود دارد که تا سال ۲۰۲۳ شاهد افزایش قیمت شیبا اینو به قیمت .۰۰۱ دلار باشیم. برای اینکه شیبا اینو به ۰.۱ دلار برسد، به یک رشد قیمت فوق‌العاده شگفت‌انگیز بیش از یک میلیون درصدی یا دقیق‌تر ۱،۳۱۷،۴۲۳ درصدی نیاز دارد. در واقع، شیبا اینو برای وقوع این افزایش قیمت باید بار دیگر صعود چشمگیر قیمت خود در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را تکرار کند.

با رسیدن به این قیمت، ارزش بازار شیبا اینو نیز به رقم فوق‌العاده‌ خیره‌کننده ۵۸.۹ تریلیون دلاری خواهد رسید، البته با این فرض که عرضه در گردش شیبا اینو نسبتا ثابت باقی بماند. برای مقایسه باید بدانید که هم‌اکنون ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال ۱.۰۴ تریلیون دلار است. اگر چه ممکن است این هدف بسیار دور از ذهن به نظر برسد، اما گوگل بارد توضیح می‌دهد که اگر شیبا اینو بتواند جایگاه خود به عنوان یک ارز دیجیتال برتر در بازار را تثبیت کند، رسیدن به نقطه عطف ۰.۱ دلاری در دهه‌های آینده ممکن است چندان اتفاق بعیدی نباشد.

با این حال، بسیار مهم است که با احتیاط به این پیش‌بینی‌ها نگاه کنیم. بازار ارزهای دیجیتال به غیرقابل پیش‌بینی بودن خود شهرت دارد و عوامل زیادی می‌توانند روی قیمت شیبا اینو اثر بگذارند. چت‌بات هوش مصنوعی گوگل نیز برخی از این عوامل را که می‌توانند روی قیمت میم کوین تأثیر بگذارند تشریح کرده است که عبارتند از:

  • کاربردهای تازه: شیبا اینو به عنوان یک روش پرداخت از سوی کسب‌وکارهای بزرگ جهان پذیرفته شود که باعث افزایش قیمت شیبا اینو می‌شود.
  • عملکرد بازار: در صورتی که کل بازار ارزهای دیجیتال روند صعودی داشته باشد، قطعا از این شرایط و بازار صعودی شیبا اینو نیز سود خواهد برد.
  • تقاضای بیش‌تر: افزایش تقاضا برای این میم کوین می‌تواند باعث افزایش قیمت نیز شود. شبکه شیباریوم که اخیرا آغاز به کرد با هدف جذب سرمایه‌گذاران به این اکوسیستم راه‌اندازی شده است.
  • اخبار منفی: برعکس تغییر و تحولات و اخبار منفی همچون وجود نقض امنیتی یا تشدید فاد (FUD، مخفف ترس، عدم اطمینان و تردید) در بازار می‌تواند تأثیر منفی روی قیمت شیبا اینو بگذارد.

گوگل بارد در نهایت تأکید کرد که سرمایه‌گذاران بهتر است کاملا احتیاط کنند. بازار ارزهای دیجیتال به نوسان‌ها و غیرقابل ‌پیش‌بینی بودن خود معروف است. در نتیجه همچنان نمی‌توان با قطعیت پیش‌بینی کرد که شیبا اینو روزی به هرکدام از نقطه‌ عطف‌های ۰.۰۰۱، ۰.۰۱ یا ۰.۱ دلاری می‌رسد. عوامل زیادی روی افزایش قیمت تأثیرگذار است.

شیبا اینو نیز مانند سایر ارزهای دیجیتال از افت اخیر قیمت‌ها در امان نمانده است. هم‌اکنون در بازار نزولی بسیاری از رمزارزها افت قیمت داشته‌اند. قیمت شیبا اینو نیز در ۳۰ روز گذشته افت ۲۱ درصدی را تجربه کرده است. در حال حاضر قیمت این میم کوین در بازار ۰.۰۰۰۰۰۷۵۹ دلار است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:The Crypto Basic