پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبایننس آمریکا و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به توافق اولیه رسیدند
بایننس آمریکا و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به توافق اولیه رسیدند عکس

بایننس آمریکا و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به توافق اولیه رسیدند

June 17, 2023
12
0

طبق توافقی که مقام‌های صرافی بایننس (شعبه اصلی صرافی) و بایننس آمریکا (شعبه‌ی آمریکای صرافی) با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا انجام داده‌اند، دسترسی کارمندان شعبه اصلی این صرافی به کلیدهای خصوصی کیف پول‌های مختلف شعبه‌ی آمریکای بایننس قطع شده تا از این طریق بازگردانده شدن اموال مشتریان به آمریکا تضمین شود. به این ترتیب، با حاصل شدن این توافق دسترسی مقام‌های شعبه‌ اصلیی بایننس از جمله بنیانگذار و مدیرعامل این شرکت، چانگ پنگ ژائو به مشتریان قطع می‌شود.

توافق جدید پس از درخواست کمیسیون از دادگاه برای مسدود شدن تمام دارایی‌های بایننس آمریکا انجام گرفت. ایمی برمن جکسون، قاضی ناحیه‌ واشنگتن پس از این درخواست به این دو سازمان دستور داد تا به‌جای تعطیلی صرافی برای رسیدن به یک توافق با هم مذاکره کنند. مدتی است که وضعیت قوانین و مقررات نظارتی روی کسب‌وکارهای مرتبط به وب۳ در آمریکا به شدت چالش‌برانگیز شده است. پرونده حقوقی که حالا بین صرافی بایننس، بایننس آمریکا و کمیسیون بورس و اوراق بهادار در جریان است، یکی از آخرین موارد از اقدامات اجرایی علیه کسب‌وکارهای صنعت کریپتو در آمریکا است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای مسدود شدن دارایی‌های صرافی بایننس آمریکا رد شد

بایننس آمریکا سپرده‌گذاری و انجام معاملات با دلار آمریکا را به حالت تعلیق درآورد

ماجرا از جایی شروع شد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار از صرافی بایننس و بایننس آمریکا شکایت کرد و این هلدینگ صرافی را به تجارت و عرضه‌ی اوراق بهادار ثبت‌نشده به شهروندان آمریکایی متهم کرد. این نهاد مستقل دولتی در شکایت خود از برخی از ارزهای دیجیتال به عنوان «نمونه‌هایی از اوراق بهادار ثبت‌نشده‌» یاد کرده بود. کمیسیون ابتدا درخواست اضطراری صدور حکم منع موقت برای مسدود شدن دارایی‌های بایننس آمریکا را به دادگاه ناحیه‌ی واشنگتن ارائه کرد؛ چرا که احتمال جابه‌جایی دارایی‌ها به خارج از آمریکا را می‌داد.

با این حال قاضی جکسون طرفین را ترغیب کرد به جای اینکه به یک دستور بازدارنده متوسل شوند، با یکدیگر مصالحه کنند تا سرمایه‌گذاران آمریکایی آسیب بیش‌تری نبینند. حال این توافق‌ پیشنهادی تضمین می‌کند که تا زمان رسیدگی به پرونده صرافی بایننس به فعالیت‌های عادی خود ادامه می‌دهد. در همین حال، بایننس آمریکا اقداماتی را انجام می‌دهد تا دسترسی کارمندان شعبه‌ اصلی بایننس به کلیدهای خصوصی، کیف‌ پول‌های سخت‌افزاری و ابزارهای خدمات وب آمازون را قطع کند. بایننس آمریکا همچنین باید طبق این توافق اطلاعات جامع و کاملی از هزینه‌های تجاری خود از جمله هزینه‌های تخمینی را در هفته‌های آینده در اختیار این نهاد قرار دهد.

ضمن اینکه بایننس آمریکا باید کیف‌پول‌های کریپتوی تازه‌ای بسازد تا برای کارمندان شعبه‌ اصلی بایننس قابل‌دسترسی نباشند. صرافی بایننس علاوه بر این موظف است که اطلاعات بیش‌تری را در اختیار کمیسیون بورس و اوراق بهادار قرار دهد. هم‌اکنون شهروندان آمریکایی می‌توانند دارایی‌های خود را از شعبه‌ی آمریکای صرافی برداشت کنند.

در حالی که این پرونده در جریان است که گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار در هفته‌های اخیر به شدت زیر تیغ تیزِ انتقادات قانون‌گذاران و فعالان و حامیان وب۳ رفته است. هفته قبل بود که دو نفر از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای برای برکناری گنسلر از سمت‌اش را تحویل کنگره دادند. تام ایمر و وارن دیویدسون، دو نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان هستند که گنسلر را متهم به سوءاستفاده از قدرت کرده‌اند.

پیش‌تر صرافی کوین بیس در ماه آوریل (فروردین/ اردیبهشت) دادخواستی علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار تنظیم کرده و خواستار شفافیت بیشتر مقررات صنعت کریپتو در کشور آمریکا شده بود. با این حال، کمیسیون همچنان به این درخواست کوین بیس پاسخی نداده تا وضعیت صنعت کریپتو در کشور نامطمئن باقی بماند. در این وضعیت مبهم، نتیجه‌ی پرونده شکایت کمیسیون از بایننس می‌تواند نقش مهمی در آینده صنعت کریپتو در آمریکا داشته باشد.

منابع:crypto