پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالمشتریان بانک اچ ‌اس ‌بی ‌سی (HSBC) امکان پرداخت وام مسکن با شیبا اینو، ریپل و دوج کوین را پیدا کردند
مشتریان بانک اچ ‌اس ‌بی ‌سی (HSBC) امکان پرداخت وام مسکن با شیبا اینو، ریپل و دوج کوین را پیدا کردند عکس

مشتریان بانک اچ ‌اس ‌بی ‌سی (HSBC) امکان پرداخت وام مسکن با شیبا اینو، ریپل و دوج کوین را پیدا کردند

September 26, 2023
10
0

بانک اچ ‌اس ‌بی ‌سی (HSBC) اعلام کرد که از این به بعد بیش از ۲۰ هزار مشتری این غول بانکی می‌توانند با استفاده از درگاه اف‌سی‌اف ‌پی (FCF Pay) وام مسکن و وام‌های دیگر را با ارزهای دیجیتالی مانند شیبا اینو، ریپل و دوج کوین بپردازند.

اف‌سی‌اف ‌پی که یک درگاه پرداختی با محوریت بلاک‌چین است، اعلام کرد که با همکاری بانک اچ ‌اس ‌بی ‌سی شرایطی را به وجود آورده که مشتریان این بانک بتوانند وام مسکن خود را با استفاده از انواع ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین، ریپل و همچنین چندین میم کوین مهم بازار پرداخت کنند.

شرکت FCF Pay امروز سه‌شنبه در بیانیه‌ای رسمی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر) این موضوع را به اطلاع مشتریان بانک اچ ‌اس ‌بی ‌سی رساند تا گام مهمی در راستای یکپارچه‌سازی پرداخت‌های ارز دیجیتال با خدمات مالی سنتی بردارد.

در این بیانیه خطاب به مشتریان بانک گفته شده است:

ما خوشحالیم که اعلام کنیم مشتریان بانک HSBC می‌توانند پرداخت‌ قبض‌های وام مسکن و سایر وام‌ها را با ارزهای دیجیتال و از طریق سرویس FCF Pay انجام دهند. برخی از ارزهای دیجیتال موردقبول شامل بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، ریپل، دوج کوین، شیبا اینو و سایر رمزارزها هستند.

شرکت اف‌سی‌اف پی قبلا نیز اقدامات زیادی برای ادغام خدمات مالی سنتی و پرداخت‌های ارز دیجیتال انجام داده بود. این شرکت در اکتبر ۲۰۲۲ (مهر ۱۴۰۱) با استفاده از کارت‌های ویزا FCF Pay امکان پرداخت حق اشتراک نت‌فلیکس و خرید از وب‌سایت آمازون را با ارزهای دیجیتال شیبا اینو، بیت‌کوین، اتریوم و دوج کوین را فراهم کرده بود.

علاوه بر این، FCF Pay در نوامبر سال قبل نیز به مشتریان خود امکان خرید بلیط هواپیما از شرکت‌های هواپیمایی امریکن ایرلاینز و ایر کانادا با بیت کوین و از طریق کارت‌های ویزا FCF Pay را داده بود. اف‌سی‌اف پی بعدا در فوریه ۲۰۲۳ ارزهای دیجیتال دیگری از جمله بون (BONE) از اکوسیستم شیبا اینو و دوج کیلر (LEASH) را نیز به گزینه‌های پرداخت خود اضافه کرده بود.

شرکت FCF Pay هفته قبل بار دیگر یک گام دیگر در راستای یکپارچه‌سازی پرداخت‌های رمزارزی با امور مالی سنتی برداشت. این شرکت اعلام کرد که سرویس جدیدی برای پرداخت قبض‌ها از طریق ارزهای دیجیتال به نام Crypto Bill Payments راه‌اندازی کرده است. این سرویس به مشتریان آمریکایی این اجازه را می‌دهد تا قبض‌های حدود ۲۱ هزار شرکت و ادارات دولتی را با ارزهای دیجیتال تسویه کنند. ارزهای دیجیتالی که در این سرویس جدید پذیرفته می‌شوند شامل بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، شیبا اینو و استیبل کوین‌هایی مانند تتر هستند.

شرکت FCF Pay با ساده‌سازی روند پرداخت‌های ارز دیجیتالی به مشتریان خود کمک زیادی کرده است. تمام پرداخت‌های رمزارزی این شرکت در سه گام بسیار ساده‌ انجام می‌شود: انتخاب دریافت‌کننده پرداخت، وارد کردن مشخصات صورت‌حساب و نهایتا ارسال ارز دیجیتال. در همین حال، پرداخت‌های درگاه اف‌سی‌اف پی سرعت بالایی دارند و نهایتا در عرض ۴۸ ساعت تکمیل می‌شوند. علاوه بر این، FCF Pay اعلام کرده است که می‌خواهد با گسترش پشتیبانی خود از کیف پول‌های ارز دیجیتال از جمله کیف پول‌های صرافی‌های رمزارزی امکان استفاده از خدمات خود را به مشتریان بیش‌تری بدهد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CoinGape