پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالهالیوود درخواست انجمن نویسندگان آمریکا برای ممنوعیت استفاده از هوش مصنوعی را نپذیرفت
هالیوود درخواست انجمن نویسندگان آمریکا برای ممنوعیت استفاده از هوش مصنوعی را نپذیرفت عکس

هالیوود درخواست انجمن نویسندگان آمریکا برای ممنوعیت استفاده از هوش مصنوعی را نپذیرفت

May 4, 2023
26
0

هوش مصنوعی در ماه‌های اخیر باعث جنجال‌های زیادی شده و صنایع زیادی را وارد مناقشه کرده است. هم‌اکنون استفاده از هوش مصنوعی تبدیل به بحث داغی در هالیوود و صنعت رسانه شده است. انجمن نویسندگان آمریکا اخیرا فهرستی از خواسته‌های خود را به استودیوهای هالیوود ارسال کرده است.

این انجمن در مورد نحوه استفاده از هوش مصنوعی عنوان کردند که این فناوری نباید برای نوشتن یا بازنویسی از مطالب ادبی به کار رود. علاوه بر این، اعضای انجمن نویسندگان آمریکا خواستار این شدند که مطالب تحت پوشش انجمن نویسندگان آمریکا برای آموزش هوش مصنوعی مورد استفاده قرار نگیرند.

اخبار هوش مصنوعی و دنیای کریپتو را در پارسیان ان.اف.تی دنبال کنید:

ایلان ماسک خواستار توقف توسعه هوش مصنوعی شد

آیا چت ‌بات ChatGPT در آلمان نیز ممنوع می‌شود؟

این انجمن در بیانیه خود عنوان کرد: «پیشنهاد انجمن نویسندگان آمریکا برای وضع مقررات استفاده از مصالح ساخته‌شده با هوش مصنوعی یا فناوری‌های مشابه، این اطمینان را به وجود می‌آورد که شرکت‌ها نخواهند توانست از هوش مصنوعی برای هرگونه تضعیف استانداردهای کاری نویسندگان از جمله غرامت، پاداش‌، حقوق مجزا و اعتبار اثر بهره ببرند.»

با این حال، استودیوهای هالیوود رسما این خواسته‌ها را رد کرده و با پیشنهاد جلسات سالانه برای بحث در مورد پیشرفت‌های فناوری نیز مخالفت کردند. ماجرای استفاده از هوش مصنوعی و موارد دیگری از جمله غرامت و شرایط کاری باعث شدند تا انجمن نویسندگان آمریکا پس از 15 سال دوباره در روز 2 ماه می (12 اردیبهشت) دست به اعتصاب در خیابان‌های لس‌آنجلس بزنند.

الن استاتزمن، مذاکره‌کننده ارشد انجمن نویسندگان آمریکا، این پیشنهادها را کاملا «معقولانه» خواند و گفت که هوش مصنوعی باید «از کسب‌وکار نوشتن در تلویزیون و فیلم کاملا دور بماند.» او همچنین اظهار داشت که برخی از اعضای این انجمن نام دستگاه سرقت ادبی را به هوش مصنوعی داده‌اند. ابزارهای هوش مصنوعی در حال حاضر در هالیوود برای جلوه‌های ویژه‌ی بصری و همین‌طور جوان‌سازی چهره و صدای بازیگران و موارد دیگر به کار می‌روند.

موضع استودیوهای هالیوود در مورد باز بودن درهای فناوری‌های نوظهور مانند هوش مصنوعی کاملا با موضع سایر شرکت‌های بزرگ صنایع خلاق مانند موسیقی متفاوت است. پاسخ ابتدایی گروه موسیقی یونیورسال پس از اینکه موسیقی‌های تولیدی هوش مصنوعی در سرویس‌های پخش اینترنتی (استریم) پخش شدند، پیگیری قانونی برای حذف این آثار و همین‌طور شکایت بود. با این حال، همچنان برخی از هنرمندان شناخته‌شده دنیای موسیقی استفاده از این فناوری را تشویق کرده‌اند.

منابع:cointelegraph