پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالتهدیدهای جعلی بمب گذاری در فروشگاه‌های خرده‌فروشی آمریکا؛‌ تماس‌گیرندگان بیت‌کوین و کارت‌ هدیه می‌خواستند
تهدیدهای جعلی بمب گذاری در فروشگاه‌های خرده‌فروشی آمریکا؛‌ تماس‌گیرندگان بیت‌کوین و کارت‌ هدیه می‌خواستند عکس

تهدیدهای جعلی بمب گذاری در فروشگاه‌های خرده‌فروشی آمریکا؛‌ تماس‌گیرندگان بیت‌کوین و کارت‌ هدیه می‌خواستند

June 26, 2023
7
0

کروگر، میجر، وال‌مارت و هول فودز از جمله فروشگاه‌های خرده‌فروشی بزرگی هستند که در چندین ایالت آمریکا هدف تهدیدهای جعلی به بمب گذاری قرار گرفته‌اند. به گزارش وال استریت ژورنال، افراد ناشناس تهدید کرده بودند که اگر کارت هدیه، بیتکوین یا سایر پرداخت‌ها انجام نشود در فروشگاه بمب منفجر می‌کنند.

اداره تحقیقات فدرال اف‌بی‌آی (FBI) با همکاری نهادهای مجری قانون ایالتی و محلی تحقیقات خود را برای شناسایی این تهدیدها آغاز کرده‌اند. با این حال، تا به حال تحقیقات نتیجه‌ای نداده‌اند. هنوز مشخص نیست که این تهدیدها جداگانه یا یک تلاش سازمان‌یافته بوده‌اند. به گفته پلیس تهدیدکننده‌ها با استفاده از شماره‌های بلاک‌شده هؤیت خود را پنهان کرده‌اند.

در همین رابطه بخوانید:

اینفلوئنسر کریپتو در تیک ‌تاک به ۱٫۲ میلیون دلار کلاهبرداری متهم شد

استفاده از ارزهای دیجیتال در فعالیت‌های مجرمانه تا چه حد حقیقت دارد؟

در یک مورد تماس تهدیدآمیز به یکی از فروشگاه‌های هول فودز در حومه شهر شیکاگو، فرد ناشناسی پس از تقاضای ۵ هزار دلار بیتکوین، تهدید به منفجر کردن یک بمب لوله‌ای کرده بود. در تماس دیگر به یک فروشگاه زنجیره‌ای کروگر در ایالت نیومکزیکو، از کارمند فروشگاه درخواست پول شده بود. تماس‌گیرنده تهدید کرده بود در صورت تماس با پلیس بمب را منفجر می‌کند. در یک مورد دیگر، تهدیدکننده‌ها به بمب گذاری با یک فروشگاه موادغذایی میجر در ایالت ویسکانسین تماس گرفتند و تقاضای ۵ هزار دلار کارت هدیه‌ی اپل کردند.

تهدیدهای اخیر شباهت زیادی به تماس‌های تهدیدآمیز به خبرگزاری‌های محلی در ایالت‌های مختلف آمریکا دارند که چند سال قبل سروصدای زیادی در این کشور به پا کردند. پس از تهدیدهای این‌چنینی معمولا سازمان مجری قانون سریعا وارد عمل می‌شوند و فروشگاه‌ها را تخلیه می‌کنند. تخلیه‌ها فروشگاه علاوه بر رعب و وحشت مردم باعث دردسرهای زیادی برای خرده‌فروشان و همین‌طور به وجود آمدن ترافیک‌های سنگین در خیابان‌های منتهی به محل حادثه می‌شود. همچنین به نظر می‌رسد که این تهدیدها ارتباطی به تهدیدهای مشابه علیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای تارگت (Target) نداشته باشند که اوایل ماه جون (خرداد) به وقوع پیوستند.

منابع:independent