پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالنهنگ ناشناس حدود نیم میلیارد توکن ریپل را از صرافی بیت‌ویوو برداشت کرد
نهنگ ناشناس حدود نیم میلیارد توکن ریپل را از صرافی بیت‌ویوو برداشت کرد عکس

نهنگ ناشناس حدود نیم میلیارد توکن ریپل را از صرافی بیت‌ویوو برداشت کرد

August 26, 2023
6
0

در تازه‌ترین تحولات بازار ارزهای دیجیتال پلت‌فرم وال‌ آلرت (Whale Alert) از جابه‌جایی نزدیک به نیم میلیارد توکن ریپل (XRP) از یک صرافی هلندی خبر داد. نهنگ ناشناس این مقدار قابل‌توجه رمزارز ریپل را به کیف پول خود منتقل کرده است. این بیش‌ترین مقدار ریپلی است که طی هفته‌های اخیر از سوی این پلت‌فرم ردیاب فعالیت نهنگ‌های بازار ملاحظه می‌شود. در همین حال، خود ریپل‌لبز طبق برنامه در تاریخ ۱ آگوست (۱۰ مرداد) ۱ میلیارد توکن ریپل را توزیع کرده بود.

رمزارز ریپل یک ارز دیجیتال منبع‌بازِ از پیش ‌استخراج شده است. رپیل دارای حداکثر عرضه‌ی ۱۰۰ میلیارد توکنی است. از این مقدار توکن ریپل‌لبز، ناشر رمزارز ۸۰ میلیارد توکن را دریافت کرده، مابقی رمزارزها نیز بین بنیان‌گذاران شرکت و تیم اصلی تقسیم شدند. ریپل‌لبز برای تضمین عرضه‌ی پایدار و مدیریت‌شده رمزارز بومی خود ۵۵ میلیارد از توکن‌هایش را قفل کرده تا در دوره‌های مختلف بازگشایی و توزیع کند.

در تازه‌ترین تغییر و تحولات پیرامون رمزارز ریپل، یک نهنگ ناشناس در مجموع ۴۲۵،۸۶۸،۵۲۵ توکن ریپل به ارزش ۲۲۰ میلیون دلار را جابه‌جا کرده است. ظاهرا این نهنگ تصمیم گرفته رمزارز ریپل را با قیمت کف بازار خریداری کند. این نهنگ ارز دیجیتال این مقدار توکن ریپل را از صرافی بیت‌ویوو (Bitvavo)، بزرگ‌ترین صرافی هلند برداشت کرده و برای نگه‌داری طولانی‌مدت به کیف پول سرد خود انتقال داده است.

هفته قبل نیز یک نهنگ دیگر ارز دیجیتال حدود ۴.۶ تریلیون توکن شیبا اینو را از همین صرافی خارج کرده بود. این نهنگ نیز میم ‌کوین‌ها را به کیف پول غیرامانی خود انتقال داده بود. اواسط هفته گذشته نیز یک نهنگ ناشناس ۲۹.۳ میلیون توکن ریپل را از صرافی بیت استمپ (Bitstamp) انتقال داد.

قیمت رمزارز ریپل پس از کاهش ۱۵ درصدی قیمتی که روز ۲۶ مرداد تجربه کرد، تلاش می‌کند که قیمتش را بازیابی کند. قیمت ریپل از آن زمان ابتدا یک رشد ۱۲.۱۵ درصدی و پس از آن افت قیمت ۴.۷۵ درصدی را تجربه کرده است. به نظر می‌رسد که ریپل می‌خواهد از سد مقاومت ۰.۵۳۵۱۶ دلاری عبور کند، اما تاکنون نتیجه‌ای نگرفته است. هم‌اکنون ریپل در بازار با قیمت ۰.۵۲۱۴۴ دلار معامله می‌شود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:U.Today