پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالشرکت گری اسکیل دومین مالک بزرگ بیت کوین است
شرکت گری اسکیل دومین مالک بزرگ بیت کوین است عکس

شرکت گری اسکیل دومین مالک بزرگ بیت کوین است

September 7, 2023
9
0

شرکت آرخام اینتلیجنس (Arkham Intelligence) اعلام کرد، شرکت گری اسکیل (Grayscale) دومین مالک بزرگ بیت کوین است. افشای این موضوع در حالی است که گری اسکیل برای محرمانه نگه داشتن دارایی‌های خود تلاش زیادی کرده بود. گری اسکیل یک صندوق‌ سرمایه‌گذاری است که بیش از ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌ را در قالب بیت‌کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال مدیریت می‌کند. شرکت گری اسکیل اخیرا پیروز یک پرونده حقوقی مهم با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) شده بود.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک‌چین آرخام اینتلیجنس این خبر را دیروز در پستی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) اعلام کرد. طبق اعلام آرخام، مجموع دارایی‌های بیت کوین گری اسکیل بیش از ۱۶ میلیارد دلار است. در وب‌سایت گری اسکیل نیز کل دارایی‌های بیت کوین این شرکت ‍۱۶.۰۰۹ میلیارد دلار ذکر شده است که با اطلاعات آرخام همخوانی دارد.

آرخام فاش کرد که این دارایی‌ها بین بیش از ۱۷۵۰ آدرس کیف پول پخش شده‌اند. هرکدام از این آدرس‌ها حاوی ۱۰۰۰ بیت کوین یا کم‌تر هستند. افشاگری تازه شرکت آرخام در حالی انجام گرفت که گری اسکیل به سختی تلاش می‌کرد که آدرس‌های کیف پول صندوق سرمایه‌گذاری بیت‌کوین خود را کاملا محرمانه نگه دارد. این شرکت قبلا اعلام کرده بود که به دلیل مسائل امنیتی آدرس‌های صندوق‌های خود در اختیار مشتریان قرار نمی‌دهد.

سال گذشته، پس از ورشکستگی صرافی اف تی ایکس (Grayscale)، گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد احتمال ورشکستگی این شرکت نیز مطرح شد. با این حال، در آن زمان، صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال تصمیم گرفتند به دلیل نگرانی‌های امنیتی آدرس‌های کیف پول خود را منتشر نکنند. با این وجود، صرافی کوین‌بیس، یکی از شرکای این مؤسسه بعدا با انتشار گزارشی جزئیات ارزهای دیجیتالی که به نمایندگی از گری اسکیل در اختیار داشت را فاش کرد.

افشاگری تازه آرخام اینتلیجنس، یکی از جدیدترین افشاگری‌های این شرکت در حوزه بلاک‌چین است. این شرکت قبلا آدرس کیف پول صندوق سرمایه‌گذاری اتریوم مؤسسه گری اسکیل را شناسایی کرده بود. گری اسکیل با حدود ۵ میلیارد دلار اتریوم، دومین مالک بزرگ اتریوم است. در همین حال، آرخام قبلا نشان داده بود که صرافی رابین هود، سومین مالک بزرگ بیت کوین و پنجمین مالک بزرگ اتریوم است.

داده‌های پلت‌فرم وای‌چارتز (Ycharts) نشان می‌دهد، با وجود احساسات نزولی که قیمت بیت کوین را در یک ماه اخیر در محدوده پایین‌تر از ۲۶ هزار دلار نگه داشته، نرخ دیسکانت (Discount)، صندوق قابل‌معامله آتی مؤسسه گری اسکیل همچنان کم‌تر از ۲۰ درصد باقیمانده است. پس از اینکه دادگاه استیناف حوزه ناحیه کلمبیا (حوزه دی.سی) رأی به پیروزی گری اسکیل در پرونده حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار داد، نرخ صندوق دیسکانت این شرکت به پایین‌ترین میزان در دو سال گذشته رسید.

دادگاه استیناف حوزه دی.سی روز ۸ شهریور دستور SEC را لغو کرد. شرکت گری اسکیل قبلا در تاریخ ۲۹ جون ۲۰۲۲ (۸ تیر ۱۴۰۱) از SEC درخواست کرده بود که صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال (GBTC) این شرکت را به صندوق‌ قابل معامله (ETF) نقطه‌ای بیت‌کوین تبدیل کند، اما پیشنهادش رد شده بود. شرکت گری اسکیل در آن زمان با این تصمیم SEC مخالفت کرد و آن را عملی «خودسرانه و نسنجیده» دانست.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CryptoSlate