پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالثبت دومین درخواست ETF آتی اتریوم از سوی شرکت گری اسکیل
ثبت دومین درخواست ETF آتی اتریوم از سوی شرکت گری اسکیل عکس

ثبت دومین درخواست ETF آتی اتریوم از سوی شرکت گری اسکیل

September 20, 2023
3
0

شرکت گری اسکیل (Grayscale) دومین پیشنهاد خود برای ثبت صندوق معامله (ETF) آتی اتریوم را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارائه داد. ثبت این درخواست خوش‌بینی‌ زیادی را در فضای ارزهای دیجیتال به وجود آورده است.

گری اسکیل یک صندوق‌ سرمایه‌گذاری است که بیش از ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌ را در قالب بیت‌کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال مدیریت می‌کند. شرکت گری اسکیل اخیرا پیروز یک پرونده حقوقی مهم با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا شده بود. صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل با ثبت این درخواست، برای دومین بار است که برای ثبت صندوق معامله آتی اتریوم درخواست می‌دهد. ظاهرا این تلاش گری اسکیل با هدف افزایش احتمال موفقیت انجام گرفته است.

نکته‌ جالب‌توجه در مورد درخواست شرکت گری اسکیل اینکه این درخواست طبق قانون اوراق بهادار سال ۱۹۳۳ ثبت‌ و تنظیم شده است؛ قانونی که برای ثبت بازار کالا و صندوق‌های معامله نقطه‌ای بیت کوین به کار می‌رود. در همین حال، درخواست قبلی گری اسکیل برای ETF آتی اتریوم مطابق با قانون سرمایه‌گذاری سال ۱۹۴۰ ثبت شده بود. این قانون چارچوب نظارتی است که بیش‌تر برای ETFهای اوراق بهادار کاربرد دارد.

در همین حال، پنج شرکت دیگر نیز برای ثبت درخواست‌های ETF آتی اتریوم خود استراتژی مشابهی را دنبال کرده‌اند. هنوز انگیزه گری اسکیل از ثبت دو درخواست مشخص نیست، اما ساده‌ترین توضیح می‌تواند افزایش شانس تأیید از سوی کمیسیون باشد. اتفاقات اخیر نشان می‌دهد، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به سختی مشغول بررسی درخواست‌های ETF است. هرچند این نهاد مستقل دولتی تأیید ETFها را تا ماه اکتبر (مهر) به تعویق انداخته، اما به نظر می‌رسد به زودی انتظار ۶ شرکتی که درخواست‌های خود را ثبت کرده‌اند به سر برسد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

پیروزی تاریخی شرکت گری اسکیل در پرونده SEC؛ بیت کوین به کانال ۲۷ هزار دلار بازگشت

غول‌های مالی بعد از صندوق قابل معامله (ETF) بیت ‌کوین سراغ صندوق‌های ETFهای آتی اتریوم می‌روند

پیروزی اخیر شرکت گری اسکیل در پرونده‌اش علیه کمیسیون باعث شد تا خوش‌بینی زیادی در این حوزه به وجود بیاید. شرکت گری اسکیل قبلا در تاریخ ۲۹ جون ۲۰۲۲ (۸ تیر ۱۴۰۱) از کمیسیون درخواست کرده بود که صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال (GBTC) این شرکت را به صندوق‌ معامله (ETF) نقطه‌ای بیت‌کوین تبدیل کند، اما پیشنهادش رد شده بود. نهایتا دادگاه استیناف حوزه دی.سی در تاریخ ۸ شهریور ضمن لغو دستور کمیسیون بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که این نهاد باید درخواست گری اسکیل را مجددا بررسی کرده و تصمیم‌ سنجیده‌تری بگیرد. همین موضوع باعث شد که گری اسکیل بیش‌تر به تأیید درخواست ETF آتی اتریوم خود امیدوار باشد.

الیوت زی. استین، تحلیل‌گر ارشد حوزه پرونده‌های قضایی بلومبرگ اینتلیجنس (شرکت تحقیقاتی حوزه بازارهای مالی) ضمن ابزار خوش‌بینی نسبت به موفقیت گری اسکیل، شانس پیروزی این صندوق‌ سرمایه‌گذاری در پرونده‌اش علیه کمیسیون را نزدیک به ۷۰ درصد دانست. ثبت درخواست دوم شرکت گری اسکیل برای ETF آتی اتریوم در حالی است که دیگر غول مدیریت سرمایه‌ جهان، آرک اینوست نیز درخواست مشابهی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارائه کرده است.

حامیان، سرمایه‌گذاران و بازیگران مهم صنعت ارز دیجیتال تغییر و تحولات اخیر را به دقت زیرنظر گرفته‌اند؛ چرا که تأیید احتمالی یک درخواست ETF آتی اتریوم می‌تواند نقطه عطف مهمی باشد و راه را برای فرصت‌های سرمایه‌گذاری بیش‌تر و افزایش دسترسی به معاملات آتی اتریوم باز کند. نهایتا این موفقیت می‌تواند وضعیت سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را متحول کند. بیت‌وایز، روندهیل، پروشیرز شورت و ون‌اک از دیگر شرکت‌های بزرگی هستند که منتظر تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برای تأیید ETFهای اتریوم خود مانده‌اند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:coingape