پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالاشتباه باورنکردنی تیم گیت کوین (Gitcoin): ارسال نیم میلیون دلار توکن به آدرس غیرقابل‌بازیابی
اشتباه باورنکردنی تیم گیت کوین (Gitcoin): ارسال نیم میلیون دلار توکن به آدرس غیرقابل‌بازیابی عکس

اشتباه باورنکردنی تیم گیت کوین (Gitcoin): ارسال نیم میلیون دلار توکن به آدرس غیرقابل‌بازیابی

October 9, 2023
3
0

سرپرست پروژه گیت کوین (Gitcoin) اعلام کرد که در پی یک اشتباه فاحش، حدود نیم میلیون دلار ارز دیجیتال در یک آدرس یک‌طرفه قفل شده است. اعضای تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال گیت کوین (GTC) پس از بررسی‌های خود با کمال تأسف اعلام کردند که تمام ۴۶۰ هزار دلار توکن به یک آدرس غیرقابل‌بازیابی انتقال داده شدند و هیچ راهی برای بازگرداندن این مبلغ وجود ندارد.

کوچ جاناتان (CoachJonathan)، سرپرست پروژه روز جمعه جزئیات این خطای عجیب را در انجمن مدیریت پروژه گیت کوین تشریح کرد. او گفت که این توکن‌ها قرار بود برای تأمین بودجه و بازاریابی ارز دیجیتال از خزانه انتقال داده شوند. اما به جای انتقال به یک آدرس چند امضایی وارد قرارداد توکن گیت کوین شده‌اند. در مجموع ۵۲۱،۴۴۰ توکن گیت کوین در این اشتباه باورنکردنی گم شدند. در زمان این انتقال، گیت کوین کم‌تر از ۰.۹۰ دلار قیمت داشت. از این رو، ضرر دلاری اتفاق اخیر به حدود ۴۶۱ هزار دلار رسید.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

اشتباه‌ سرسام‌آور کاربر بیت کوین: پرداخت کارمزد ۵۱۰ هزار دلاری برای تراکنش ۲ هزار دلاری

اعضای تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال گیت کوین پس از وقوع حادثه اخیر راه‌حل‌های مختلفی را پیشنهاد دادند تا چنین خطاهای باورنکردنی دوباره تکرار نشوند و حتی در صورت وقوع، پاسخ‌های شفاف‌تری برای مشکل داشته باشند.

کوچ جاناتان در این باره گفت:

دارندگان توکن بزرگ و کیف پول‌های چندامضایی مسئولیت دارند که در حفظ و نگهداری دارایی‌های که متعلق به آنها نیست (از جمله خودم) تلاش بیش‌تری کنند.

عمر خان، یکی از محققان تیم گیت‌کوین نیز در انجمن مدیریت پروژه به دائو (DAO) پروژه پیشنهاد داد که به جای اینکه توکن‌ها را از دست رفته قلمداد کنند، این مقدار توکن را کاهش عرضه گیت کوین به حساب بیاورند.

سایر فعالان و توسعه‌دهندگان حوزه ارز دیجیتال نیز که اتفاقات اخیر را دنبال می‌کردند، از وقوع چنین اتفاقی اظهار تأسف کردند.
گیف کوین یک پلت‌فرم برای تأمین مالی پروژه‌های مختلف وب ۳ است. در این پلت‌فرم بستری برای ارتباط بین توسعه‌دهندگان و تأمین‌کنندگان مالی به وجود آمده است. تمام پروژه‌های منبع باز در این پلت‌فرم فهرست شده‌اند و تأمین‌کنندگان مالی پس از بررسی‌ها می‌توانند هر پروژه‌ای که به آن تمایل دارند را تأمین مالی کنند.

ارز دیجیتال گیت کوین در طی ۲۴ ساعت اخیر ۱.۱ درصد افت قیمت داشته است. هم‌اکنون قیمت این ارز دیجیتال ۰.۸۸۹ دلار است. بنا به داده‌های پلت‌فرم کوین‌گکو، این توکن از زمان بالاترین قیمت خود در ماه می سال ۲۰۲۱ که به قیمت ۸۹.۶۲ دلار رسیده بود، افت ۹۹ درصدی داشته است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Cointelegraph