پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالنماینده پارلمان آلمان خواهان تبدیل بیت کوین به یک ارز قانونی است
نماینده پارلمان آلمان خواهان تبدیل بیت کوین به یک ارز قانونی است عکس

نماینده پارلمان آلمان خواهان تبدیل بیت کوین به یک ارز قانونی است

November 18, 2023
481
0

جوانا کوتار، عضو بوندس‌تاگ، پارلمان آلمان عقیده دارد که با تبدیل بیت کوین به یک ارز قانونی، ضمن برقراری توازن میان نوآوری‌ها و امنیت در فضای اقتصادی آلمان، آزادی مالی و حریم خصوصی در این کشور هم افزایش خواهد یافت.

جوانا کوتار از جمله طرفداران بسیار جدی ارزهای دیجیتال است. او پیش از این بارها مخالفت خود با طرح یورو دیجیتال را اعلام کرده است. به باور خانم کوتار، برعکس به جای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، بیت‌کوین می‌تواند با فراهم کردن آزادی مالی و حریم خصوصی یک انتخاب مناسب‌تر باشد. کوتار هم‌اکنون روند بررسی‌ مقدماتی در خصوص به رسمت شناختن بیت کوین به عنوان یک پول قانونی در آلمان را آغاز کرده است.

طرح کوتار که «بیت‌کوین در بوندس‌تاگ» نام دارد، قرار است ساختار حقوقی جامع برای به رسمیت شناختن بیت‌کوین به وجود بیاورد. این برنامه که مطمئنا پیامدهای مثبت زیادی خواهد داشت، بار دیگر از علاقه بالا برای پذیرش بیت‌کوین در بازارهای مالی جریان اصلی خبر می‌دهد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

وام ۵۷۵ میلیون یورویی تتر به شرکت آلمانی استخراج بیت‌کوین

دویچه بانک نگهداری ارزهای دیجیتال برای مشتریان سازمانی را می‌پذیرد

کوتار ضمن اینکه از پذیرش قانونی بیت کوین حمایت می‌کند، باور دارد که در چارچوب اقتصادی آلمان نیاز به برقراری توازن بین نوآوری‌ و اقدامات امنیتی و نظارتی است. برنامه او ایجاد چارچوب امنیتی مناسب هم می‌شود که بتواند جواب‌گوی نگرانی‌های مختلف پیرامون ارزهای دیجیتال از جمله پولشویی و فرار مالیاتی باشد. با این حال، او عقیده دارد که بیت کوین با تمام این اوصاف باید همچنان قابلیت‌ خلاقانه و آزادی مالی خود را حفظ کند.

کوتار در گفتگوی اخیر خود با نشریه فوربس ضمن تأکید به دو نیاز مهم جامعه، امنیت و آزادی اظهار داشت:

حفاظت قانونی هم برای کسب‌وکارها و هم برای شهروندان اهمیت زیادی دارد.

آلمان اخیرا با افزایش پذیرش نهادی موضع مثبت خود در رابطه با ارزهای دیجیتال را نشان داده است. پنج‌شنبه هفته گذشته خبر رسید که کومرتس ‌بانک، غول بانکی آلمان توانسته مجوز نگهداری ارزهای دیجیتال را به دست بیاورد. هولدینگ کومرتس ‌بانک که چهارمین بانک بزرگ کشور آلمان به حساب می‌آید، از اواخر سال ۲۰۲۱ در تکاپو برای ورود به عرصه امانت‌داری و تجارت ارزهای دیجیتال بود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto News