پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالکومرتس ‌بانک آلمان وارد حوزه ارزهای دیجیتال می‌شود
کومرتس ‌بانک آلمان وارد حوزه ارزهای دیجیتال می‌شود عکس

کومرتس ‌بانک آلمان وارد حوزه ارزهای دیجیتال می‌شود

November 16, 2023
925
0

کومرتس ‌بانک (Commerzbank)، غول بانکی آلمان اعلام کرد که توانسته مجوز نگهداری از دارایی‌های دیجیتال را به دست آورد. این بانک قبلا در اواخر سال ۲۰۲۱ از برنامه خود برای ورود به عرصه نگهداری از ارزهای دیجیتال خبر داده بود.

هولدینگ کومرتس ‌بانک که چهارمین بانک بزرگ کشور آلمان به حساب می‌آید، اعلام کرد که پس از گذشت دو سال از اعلام برنامه‌های خود، سرانجام موفق به دریافت مجوز ارائه خدمات امانت‌داری ارزهای دیجیتال شده است. به این ترتیب، کومرتس بانک به اولین بانک با خدمات بانکی کامل در کشور آلمان تبدیل می‌شود که مجوز نگهداری از ارزهای دیجیتال را به دست می‌آورد. بنا به بیانیه‌ای کومرتس ‌بانک که روز چهارشنبه منتشر کرد، مجوز جدید راه را برای گسترشش خدمات ارزهای دیجیتال این شرکت بانکداری باز می‌کند.

اولین هدف غول بانکی آلمان این است که یک پلت‌فرم کاملا قابل‌اعتماد بر پایه‌ی چارچوب‌های قانونی برای ارئه خدمات به مشتریان سازمانی خود راه‌اندازی کرد. دکتر یورگ اولیوری دل کاستیو شولز، مدیر عملیات کومرتس ‌بانک دریافت مجوز جدید را نقطه عطف مهمی برای ورود این بانک بزرگ آلمانی به صنعت کریپتو دانست.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

دویچه بانک نگهداری ارزهای دیجیتال برای مشتریان سازمانی را می‌پذیرد

ایلان ماسک می‌خواهد با ایکس (X) یک بانک همه‌کاره بسازد

دکتر دل کاستیو شولز در بیانیه‌ای رسمی اظهار داشت:

دریافت این مجوز نشانگر تعهد مداوم ما به استفاده از آخرین فناوری‌ها و نوآوری‌ها است؛ امری که اساس و شالوده‌ حمایت از مشتریان در حوزه ارزهای دیجیتال را نیز شکل می‌دهد.

کومرتس بانک به حدود ۲۶ هزار مشتریان شرکتی و نزدیک به ۱۱ میلیون مشتری خصوصی و تجاری کوچک در آلمان خدمات ارائه می‌دهد. این شرکت تقریبا ۳۰ درصد تجارت خارجی کشور آلمان مدیریت می‌کند و اخیرا در سه ماهه سوم ۲۰۲۳ دارایی‌های تحت‌مدیریت خود را به ۵۱۰ میلیارد یورو (۵۵۳ میلیارد دلار آمریکا) افزایش داده است.

این بانک ابتدا در دسامبر ۲۰۲۱ مدت کوتاهی پس از اینکه اسپارکاسه (Sparkasse)، بزرگ‌ترین بانک پس‌انداز آلمان از علاقه خود به راه‌اندازی کیف پول ارز دیجیتال صحبت به میان آورد، اعلام کرد که این شرکت هم به‌صورت جدی به دنبال ورود به حوزه نگهداری و تجارت دارایی‌های دیجیتال است. کومرتس بانک همچنین در اوایل همان سال با دویچه بانک همکاری کرد تا بازاری برایNFT ها و املاک و مستغلات راه‌اندازی کند.

ورود کومرتس بانک به صنعت ارز دیجیتال نمونه دیگری از ورود با محتاطانه بانک‌های اروپایی به حوزه مدیریت ارز دیجیتال است. قبلا در تابستان امسال بخش خدمات ارز دیجیتال بانک فرانسوی سوسیته ژنرال از دریافت مجوز ارائه خدمات ارزهای دیجیتال خبر داده بود. سوسیته ژنرال با مجوز جدید خود می‌تواند به مشتریانش خدمات نگهداری و خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال را ارائه دهد.

اوایل نوامبر نوبت به اچ‌اس‌بی‌سی (HSBC) غول مالی بریتانیایی رسید. این غول خدمات مالی اعلام کرد که قراردادی با شرکت سوئیسی متاکو برای دریافت خدمات نگهداری ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۴ به امضا رسانده است. قرار است سرویس جدید مکمل اچ‌اس‌بی‌سی اوریون (HSBC Orion) باشد. اچ‌اس‌بی‌سی اوریون خدمات صدور دارایی‌های دیجیتال و همچنین عرضه طلای توکن‌شده را ارائه می‌دهد.

مایکل سیلور، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی یک ماه قبل در گفتگویی با شبکه تلویزیونی CNBC گفته بود که بانک‌های بزرگ جهان باید وارد صنعت ارز دیجیتال شوند تا بیت‌کوین به عنوان یک دارایی مالی ارزشمند به بلوغ برسد. سیلور اخیرا در سخنرانی در مجمع کریپتو در استرالیا پیش‌بینی کرده بود که بالاخره پس از سال ۲۰۲۴ غول‌های بانکی و متصدیان بیت کوین همچون جی‌پی‌مورگان، مورگان استنلی، گلدمن ساکس، بانک آمریکا، دویچه بانک وارد عرصه ارزهای دیجیتال می‌شوند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto Potato