پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالسم بنکمن فرید عمدا دفتر خاطرات معشوقه سابقش، کارولین الیسون را به رسانه‌ها افشا کرد
سم بنکمن فرید عمدا دفتر خاطرات معشوقه سابقش، کارولین الیسون را به رسانه‌ها افشا کرد عکس

سم بنکمن فرید عمدا دفتر خاطرات معشوقه سابقش، کارولین الیسون را به رسانه‌ها افشا کرد

July 22, 2023
200
0

وزارت دادگستری آمریکا (DoJ) افشای گزیده‌ای از خاطرات شخصی کارولین الیسون را که اخیرا در مقاله‌ای در در نشریه نیویورک تایمز منتشر شده، به معشوقه سابق سم بنکمن فرید نسبت داده است. کارولین الیسون در زمانی که با سم بنکمن فرید رابطه عاشقانه داشت، رئیس بخش تجارت کمّی آلامدا ریسرچ (Alameda Research)، شرکت خواهر صرافی اف تی ایکس (FTX) را برعهده داشت.

افشای دفتر خاطرات الیسون از سوی سم بنکمن فرید که هم‌اکنون با قرار وثیقه ۲۵۰ میلیون دلاری در حبس خانگی در املاک شخصی والیدنش در شهر پالتو آلتو، کالیفرنیا، به سر می‌برد،‌ او را با اتهام‌های هیجان‌انگیزتری نیز مواجه خواهد کرد.

با انتشار یادداشت‌های خصوصی کارولین الیسون به روزنامه‌نگاری از نشریه نیویورک تایمز، حالا وضعیت شهادت او زیرِ مجموعه‌ قانون ۲۳.۱ قرار می‌گیرد. طبق این قانون، انتشار مطالب مربوط به شاهدان یا اعتبار شاهدان آینده باعث پیش‌داوری قوی می‌شود و یک محاکمه عادلانه و اجرای صحیح عدالت را به خطر می‌اندازد.

در رابطه را صرافی اف تی ایکس و سم‌ بنکمن فرید بیش‌تر بخوانید:

صرافی اف تی ایکس (FTX) سال‌ها در مورد جابجایی‌ اموال مشتریان به بانک‌ها دروغ می‌گفت

وکیل سم بنکمن فرید، مدیرعامل سابق صرافی اف ‌تی ‌ایکس از حس تنهایی شدید او در بازداشت خانگی خبر داد

دفتر خاطرات الیسون او را فرد دلسوزی تصویر کرده‌اند که از مدیریت شرکت آلامدا ریسرچ کاملا ناتوان است. علاوه بر این، حس آرامش او نیز از فروپاشی قریب‌الوقوع این شرکت به همراه صرافی نیز کاملا مشهود است. ‌هم‌اکنون کاملا مشخص شده است که متهم (سم بنکمن فرید) این اسناد را در اختیار نویسندگان مقاله‌ فوق‌الذکر در نیویورک تایمز قرار داده است.

وقتی نیز که دولت از انتشار قریب‌الوقوع این مقاله در هفته گذشته مطلع شد، وکیل مدافع متهم نیز تأیید کرد که شخصا با ملاقات با یکی از نویسندگان افشاگری کرده است. وزارت دادگستری در حال حاضر قصد دنبال کردن کردن دستوری را دارد که افشای عمومی اظهارات فراقانونی بنکمن فرید و سایر مواردی را که ممکن است «به‌طور بالقوه محاکمه عادلانه‌ی از سوی هیئت منصفه بی‌طرف را به خطر بیاندازد را کاملا محدود کند.

جان جی. ری سوم (John J. Ray III)، مدیرعامل جدید صرافی اف تی ایکس که هم‌اکنون امور ورشکستگی صرافی را در دادگاه ورشکستگی ایالت دلاور اداره می‌کند، همکاران سابق بنکمن فرید از جمله کارولین الیسون، زیکسائو گری وانگ و نیشاد سینگ در کنار بانکمن فرید به عنوان متهمان پرونده اعلام کرده است.

اتهامات بنکمن فرید و اعضای تیمش به‌طور کامل در دادگاه شرح داده شده‌اند. او اعضای تیمش متهم به مدیریت نادرست سرمایه‌ ۸ میلیارد دلاری مشتریان صرافی از طریق ت آلامدا ریسرچ هستند. با اعتراف کارولین الیسون با به توطئه برای انجام کلاهبرداری سیمی، انتظار می‌رفت که او به عنوان شاهد در جایگاه شهود دادگاه آتی در ماه اکتبر (مهر) مقابل مافوق سابقش بایستد. وانگ و سینگ نیز به جرایم مربوط به کلاهبرداری و نقش خود در این کلاهبرداری‌های چند میلیارد دلاری اعتراف کرده‌اند.

منابع:crypto