پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالهکر صرافی اف تی ایکس ۴.۲ میلیون دلار اتریوم جابه‌جا کرد
هکر صرافی اف تی ایکس ۴.۲ میلیون دلار اتریوم جابه‌جا کرد عکس

هکر صرافی اف تی ایکس ۴.۲ میلیون دلار اتریوم جابه‌جا کرد

October 1, 2023
19
0

هکری که در آبان ۱۴۰۱،‌ تنها ساعاتی پس از ورشکستگی صرافی اف تی ایکس (FTX) بیش از ۳۲۳ میلیون دلار ارز دیجیتال از این صرافی به سرقت برد، سرانجام پس از حدود ۱۰ ماه عدم فعالیت، ۲۵۰۰ اتریوم به ارزش ۴.۲ میلیون دلار را از یکی از آدرس‌های کیف پول خود جابه‌جا کرد.
این اولین فعالیت این آدرس از زمان هک نوامبر ۲۰۲۲ (آبان ۱۴۰۱) است. داده‌های پلت‌فرم اسپاتانچین (Spotonchain) نشان می‌دهد که آدرس 0x3e957 هنوز ۱۲.۵ هزار اتریوم دارد. بر اساس گزارش‌ها، این هکر هم‌اکنون در ۱۳ آدرس کیف پول مختلف خود مقدار قابل‌توجه ۱۸۰،۷۳۵ اتریوم نگهداری می‌کند. ارزش این سکه‌های دیجیتال هم‌اکنون حدود ۳۰۲.۵ میلیون دلار است.

تقریبا یک‌ سال پس از ورشکستگی تاریخی صرافی اف تی ایکس که صنعت ارز دیجیتال را به لرزه درآورد، دادگاه محاکمه مدیرعامل و بنیان‌گذار این صرافی آغاز می‌شود. دادرسی پرونده سم بنکمن فرید که قرار است از روز ۳ اکتبر (۱۱ مهر) آغاز شود و دستکم ۲۱ روز، یعنی تا تاریخ ۹ نوامبر ادامه داشته باشد.

بنکمن فرید پس از لغو وثیقه ۲۵۰ میلیون دلاری‌ خود به دلیل بی‌اعتبار کردن شاهدان پرونده و زیر پاگذاشتن شروط وثیقه، از تاریخ ۱۱ آگوست (۲۰ مرداد) دوباره بازداشت شد. بنکمن فرید از آن زمان تا به حال در بازداشتگاه متروپولیتن بروکلین، یکی از بدنام‌ترین و وحشتناک‌ترین زندان‌های آمریکا بوده است. او به هفت فقره جرم از جمله کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران و برداشت غیرقانونی سپرده‌های مشتریان اف‌تی‌ایکس متهم شده است.

در رابطه با محاکمه سم بنکمن فرید بیش‌تر بخوانید:

سم بنکمن فرید دفاعیه ۲۵۰ صفحه‌ای منتشر کرد

اپل با ۵ میلیون دلار حقوق کتاب سم بنکمن فرید را خریداری کرد

بنکمن فرید باوجود مدارک عدیده همچنان اظهار بی‌گناهی می‌کند. در همین حال، در هفته‌های اخیر پرونده پرسروصدای بنکمن فرید وارد پیچ تازه‌ای شد. صرافی اف‌تی‌ایکس اخیر از والدین او، جوزف بنکمن و باربارا فرید، هر دو از اساتید بازنشسته رشته حقوق در دانشگاه استنفورد شکایت کرد. ظاهرا والدین بنکمن فرید از نفوذ خود در شرکت برای جمع‌آوری ثروت غیرقانونی استفاده کرده بودند و حتی در ورشکستگی این صرافی نقش مستقیمی داشته‌اند. این در حالی است که خود سم بنکمن فرید قبلا گفته بود که والدینش اصلا از اتفاقات درون شرکت خبر نداشته‌اند. اما حالا اسناد پرونده نشان می‌دهد که حتی ممکن است والدین بنکمن فرید به دلیل منفعت شخصی چشم خود را به کلاهبرداری‌های فرزندشان بسته باشند.

قیمت اف تی تی (FTT)، توکن بومی صرافی اف ت ایکس از زمان ورشکستگی افت قیمت شدیدی داشته است. در حال حاضر، قیمت ارز دیجیتال اف تی تی ۱.۱۲ دلار است. حجم معاملات ارز دیجیتال اف تی ایکس نیز در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳.۱۹۱ میلیون دلار بوده است. با این قیمت، توکن اف تی تی از بالاترین قیمت خود در سپتامبر ۲۰۲۱، بیش از ۹۸ درصد افت قیمت داشته است. اما توکن بومی صرافی ورشکسته در هفته‌های اخیر دوباره وارد حالت سبز شده است. داده‌های پلت‌فرم کوین‌گکو نشان می‌دهد که توکن اف تی تی در ۱۴ روز اخیر رشد قیمت ۷ درصدی داشته است

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News